رقابت تیم زرهی ایران با نمایندگانی از ۲۳ کشور جهان در روسیه

رقابت تیم زرهی ایران با نمایندگانی از ۲۳ کشور جهان در روسیه

تیم زرهی ایران در مسابقات نظامی‌روسیه در زمینه‌‌‌های مهارت‌های حرفه‌ای همچون توانایی هدفگیری در کوتاه ترین زمان و حداکثر دقت در هدفگیری با تیم هایی از ۲۳ کشور جهان به رقابت می‌پردازد.

به گزارش مهر، مسابقات بین المللی نظامی‌۲۰۱۸ با حضور تیم هایی از ارتش جمهوری اسلامی‌ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌و نیروی انتظامی‌از روز شنبه بطور همزمان به میزبانی روسیه و ۶ کشور دیگر، از جمله ایران، آغاز می‌شود. نیروهای مسلح کشورمان در ۱۷ رشته این مسابقات شرکت می‌کنند.

تیم زرهی ایران در این دوره از مسابقات در زمینه‌‌‌های مهارت‌های حرفه‌ای همچون راندن تانک، توانایی هدفگیری در کوتاه ترین زمان و حداکثر دقت در هدفگیری با تیم هایی از ۲۳ کشور جهان به رقابت می‌پردازد.

امیر سرتیپ دوم وجیه الله جمشیدی، سرپرست تیم‌‌‌های نظامی‌نیروهای مسلح جمهوری اسلامی‌ایران در روسیه در مورد سطح آمادگی نظامیان تیم ایران برای این مسابقات و تانک‌‌‌های مورد استفاده این تیم در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: تانک تی-۷۲ که ما در ایران استفاده می‌کنیم، اختلافات جزئی در سیستم نشانه روی با تانکی دارد که کشور میزبان (روسیه) در این مسابقات در اختیار ما قرار داده است. اما تمامی‌سیستم من جمله مقدار قدرت موتور در تانک‌‌‌های تی ۷۲ و ان س و د یکی است. تنها اختلاف جزئی در سیستم نشانه گیری دارد، که این مشکل قابل حل است.

سرتیپ دوم جمشیدی افزود: استفاده از این تانک در این شرایط نیازمند مهارت‌‌‌های خاص خود است. در این زمینه راننده‌‌‌های ما، هم ماهر و هم تخصص لازم را دارند و به یقین می‌توانند تانک هایی را که ما امروز تحویل گرفته ایم را به راحتی هدایت کنند. تمامی‌کشورها با آمادگی لازم در این رقابت‌ها شرکت کردند. ما در سالهای قبل نیز در این رقابت‌ها حضور داشتیم و امید است که با یاری خدا و توانمندی بچه ها، یکی از مقام‌‌‌های یک تا سه راکسب کنیم.

سرتیپ دوم جمشیدی در خصوص هدف برگزاری این مسابقات عنوان داشت: هدف از این مسابقات که از سال ۲۰۱۱ با ابتکار وزارت دفاع روسیه آغاز شده است در درجه نخست، برقراری ارتباط دوستانه بین کشورها و فراموشی دشمنی هاست. در مرحله دوم این که کشورها بتوانند در خصوص تانک‌‌‌های موجود در این مسابقات تبادل اطلاعات داشته باشند. در مجموع هدف از این گونه مسابقات در ابتدا جام صلح و دوستی و سپس انتقال دانش و تجربه و نمایش قدرت و توان دفاعی کشور‌ها است.

وی افزود: ایران در ۱۶ رشته از مسابقات شرکت کرده که ۸ رشته ان در کشور روسیه می‌باشد ۴ رشته مربوط به ارتش، ۳رشته مربوط به نیروی انتظامی‌و یک رشته نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌است.

سرتیپ دوم جمشیدی در خصوص رشته هایی که تیم ایران در آن شرکت می‌کند افزود: ارتش در رشته‌‌‌های بیالتون بانک، تیم هوابرد، تیم کوهستان و تیم محیط امن است. این تیم‌ها در منطقه استقرار یافته اند و به محیط آشنا شده اند. تیم نیروی انتظامی‌در رشته‌‌‌های دوست واقعی، حافظان نظم و گشت جاده ای شرکت نمودندو تیم سپاه پاسداران در رشته نگهداری توپخانه در روسیه شرکت نموده اند. در مجموع ایران با ۸ تیم بسیار قوی در مسابقات روسیه، ۲تیم در چین، ۲ تیم در قراقستان، و در کشورهای ارمنستان، بلاروس و آذربایجان هرکدام یک رشته حضور یافته است و همچنین در یک رشته نیز با عنوان غواصی عمق میزبان مسابقات است. وی افزود امیدواریم با تلاش و پشتوانه تجربه ای که داریم بچه‌ها بتوانند مقام خوبی کسب کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مسابقات بین المللی نظامی‌روسیه که یکی از بزرگترین و مهمترین رویدادهای نظامی‌در جهان است که هر ساله در پایگاه‌‌‌های مختلف نظامی‌روسیه و کشورهای دیگر برگزار می‌شود. نظامیان نیروهای مسلح کشورهای مختلف در این مسابقات مهارت جنگی و تاکتیکهای نظامی‌خود را در ۲۸ رشته‌ نشان می‌دهند.