رشد 76 درصدی سود ساخته شده به ازای هر سهم در ومعلم/ جهش 3.5 برابری سود عملیاتی

    کد خبر :1030183
گزارش کدال بیمه معلم

عملکرد بیمه معلم به روایت آمار و ارقام در 6 ماهه نخست سال 1402، از جهش سودسازی این شرکت، حکایت دارد. با وجود رشد خسارات و مزایای پرداختی در 6 ماهه ابتدایی سال جاری، افزایش درآمد‌های بیمه‌ای در این مدت، به قدری بوده که سود خالص بیمه معلم را با رشدی 72 درصدی همراه کرده است.

شرکت بیمه معلم با نماد «ومعلم» در بازار دوم فرابورس قابل معامله است. سهام بیمه معلم با ارزش بازار بالغ بر هزار و 545 میلیارد تومان در بیمه و صندوق‌های بازنشستگی (به جز تامین اجتماعی) قرار دارد.
مقایسه گزارش عملکردی 6 ماهه منتهی به 31 شهریور ماه 1402 بیمه معلم، با دوره‌های مشابه سال‌های قبل نشان می‌دهد درآمد بیمه معلم از محل حق بیمه روندی افزایشی را طی کرده است. بر این اساس، درآمد حق بیمه این شرکت در 6 ماهه ابتدایی سال 1402، با افزایش 30 درصدی همراه بوده و به رقم دو هزار و 544 میلیارد تومان رسیده است.

نمودار مالی معلم -کدال

از سوی دیگر، همانطور که در نمودار بالا مشخص است، هزینه حق بیمه اتکایی واگذاری نیز در 6 ماه نخست 5 دوره قبلی روندی صعودی را تجربه کرده است. با این حال برای دستیابی به درک درست از شرایط بنیادی یک شرکت بیمه‌ای، مولفه درآمد حق بیمه سهم نگهداری تعریف شده است. درآمد حق بیمه سهم نگهداری شرکت‌های بیمه‌، از تفریق هزینه حق بیمه اتکایی واگذاری از درآمد حق بیمه بدست می‌آید.
بررسی گزارش عملکردی 6 ماهه نخست سال جاری و مقایسه آن با مدت مشابه در چهار دوره گذشته، حاکی از افزایش ارتفاع مجدد این شاخصه در عملکرد بیمه معلم است.
آمار و ارقام به ثبت رسیده در گزارش عملکردی اخیر بیمه معلم، حاکی از افزایش 34.7 درصدی درآمد‌های بیمه‌ای نسبت به دوره مشابه در سال گذشته است.

نمودار مالی بیمه معلم کدال

جهش 76 درصدی سود ساخته شده به ازای هر سهم

عملکرد مطلوب بیمه معلم در المان‌های دیگر گزارش 6 ماهه، کارشناسان را مجاب به زدن مهر تایید به روند سودسازی این شرکت کرده است. سود فعالیت‌های بیمه‌ای «ومعلم» با ضمن رشد 75 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 1401، به رقم 343 میلیارد تومانی رسیده است. نقطه عطف گزارش 6 ماهه نخست سال 1402 اما سود عملیاتی بود؛ جایی بیمه معلم با رشد 248 درصدی نسبت به عملکرد شرکت در مدت مشابه سال گذشته به رقم 37 میلیارد و 856 میلیون تومان رسید.
سود خالص عملیات در حال تداوم «ومعلم» نیز دیگر آیتم جذاب گزارش 6 ماهه این نماد فرابورسی برای سهامداران بود. بیمه معلم در 6 ماهه نخست امسال موفق به ثبت سود خالص 42 میلیارد و 815 میلیون تومان شد. این درحالی است که سود خالص این نماد در سال گذشته در محدوده 24 میلیارد و 600 میلیون تومانی به ثبت رسیده بود. از این رو سود خالص محقق شده توسط بیمه معلم در نیمه اول سال جاری با رشد 74 درصدی همراه بوده است.

صورت مالی 1402 معلم

در پایان نیمه نخست سال، نماد «ومعلم» با احتساب سرمایه 581 میلیارد تومانی، موفق شد سود 74 ریالی به ازای هر سهم محقق کند. این میزان در 6 ماه ابتدایی سال 1401 در سطح 42 ریالی قرار گرفته بود. بنابراین می‌توان گفت بیمه معلم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، بیش از 76 درصد رشد را در سود محقق شده به ازای هر سهم به ثبت رسانده است.

1
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد
  1. سینا احمدی گفت:

    چقد عملکرد بهینه‌ ای داشته بیمه معلم! گزارش ۶ ماهه خوبی داده پس بنیادیش قویه

دیدگاهتان را بنویسید