رشد قابل‌توجه سود « تامین سرمایه امین »

رشد قابل‌توجه سود « تامین سرمایه امین »

مجمع عمومی سال مالی منتهی به پایان شهریور ۹۸ شرکت تامین سرمایه امین (سهامی خاص) با حضور ۱۰۰درصد سهامداران برگزار شد.

به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، براساس گزارش ارائه شده در سال مالی گذشته، سود خالص امین توانست با عبور از مرز ۵۰درصد سرمایه در اختیار، به ۲هزار و ۵۳۷ میلیارد ریال معادل ۱۲۳درصد بودجه مصوب برسد. درآمدهای عملیاتی و سود عملیاتی شرکت به ترتیب ۵۰ و ۴۱ درصد رشد را در سال مزبورتجربه کرد. همچنین بازده حقوق صاحبان سهام از ۲۵درصد در سال مالی ۹۷به ۲۹درصد در سال مالی ۹۸ارتقا یافت.

در این مجمع سعید بداغی، مدیرعامل شرکت، گزارش فعالیت هیات‌مدیره را با اشاره به شعار هوشمندی مالی امین ارائه داد. وی تغییرات قوانین و مقررات و ظهور و رسوخ فناوری‌های نوین مالی در بازار سرمایه را دو چالش جدی پیش‌روی بانک‌های سرمایه‌گذاری قلمداد کردو آن را محرک تحول در کسب‌وکار امین دانست.

وی همچنین جهت‌‌گیری امین در آینده را با محوریت رشد سودآوری و بهبود نسبت ROE با استفاده از چهار رکن نوآوری و تحول دیجیتال، بهینه‌سازی فرآیند‌های عملیاتی، تحول فرهنگ و اغنای تجربه مشتری قابل ‌تحقق دانست و گفت: برنامه‌ و اقدامات امین در مواجهه با چالش‌های مذکور با استفاده از سه راهبرد ساده‌سازی، دیجیتالی شدن و نوآوری می‌گذرد.

بداغی لازمه اصلی این مواجهه را تحول فرهنگ برشمرد و از تغییر در ترکیب نیروهای انسانی و جذب قریب به ۳۰نفر از نخبگان حوزه مالی-دیجیتال، تجهیز زیرساخت‌های فناوری اطلاعات وخودکارسازی و هوشمندسازی خدمات مالی خبر داد. وی ایجاد فاز اول پلت‌فرم‌های ارزش‌گذاری، هوش کسب‌وکار تکنولوژی‌های مالی بین‌المللی و کشوری، تامین مالی و همچنین دستیار هوشمند انرژی و سلامت را نمونه‌هایی از دستاوردهای امین برشمرد.

بداغی همچنین ارائه خدمات تخصصی یکپارچه به دو صنعت انرژی (نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاه) و صنعت سلامت (دارو، تجهیزات پزشکی و بیمارستان) با نگاه متمرکز بر نیازهای مالی، تامین مالی و مشاوره‌ای مشتری به‌صورت یکپارچه را استراتژی اصلی شرکت در دو سال اخیر ذکر کرد و رشد نزدیک به ۴۰درصدی سود خالص امین در دو سال پیاپی را نتیجه همین سیاست دانست.

مدیرعامل تامین سرمایه امین ضمن اشاره به تمرکز امین بر حوزه فناوری‌های مالی و رصد کسب‌وکارهای فین‌تکی، به برنامه راهبردی این شرکت در حوزه فناوری مالی و مشارکت با شرکای تجاری و نهاد‌های سیاست‌گذاری و استفاده از مشاوران خبره داخلی و بین‌المللی در این حوزه تاکید کرد. در انتها همچنین مجمع تامین سرمایه امین، سود نقدی معادل ۲هزار و ۳۰۰میلیارد ریال را برای شرکت تصویب کرد.