جدیدترین اخبار
30 آذر 1398 ساعت 17:47 اقتصادی کد خبر :664551

راهنمای اورژانسی فعال سازی رمز دوم پویا در تمامی بانک‌ها

رمز دوم یکبار مصرف برای تراکنش‌های اینترنتی از اول دی‌ماه به صورت تدریجی اجباری شده و تا ۱۵ دی‌ماه تمامی تراکنش‌های اینترنتی صرفا از طریق رمز دوم پویا انجام خواهد شد. در این گزارش نحوه فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف در تمام بانک‌ها را جمع‌آوری کرده‌ایم

 

رمز دوم پویا از فردا یعنی اول دی‌ماه به صورت تدریجی برای تراکنش‌های اینترنتی اجباری می‌شود. احتمالا تاریخ ۱۵ دی‌ماه هم به گوشتان خورده باشد که اغلب توسط مسئولان بانک‌ها به عنوان زمان اجباری شدن استفاده از رمز دوم پویا اعلام شده است. قضیه از این قرار است که بانک مرکزی همچنان در اطلاعیه‌های خود روی تاریخ اول دی‌ماه تاکید دارد و در آخرین اطلاعیه خود اعلام کرده، استفاده از رمز دوم یکبار مصرف از اول دی‌ماه به صورت تدریجی اجباری شده و تا نیمه دی‌ماه، همه بانک‌ها موظف هستند که صرفا از طریق رمز دوم یکبار مصرف تراکنش‌های اینترنتی را انجام دهند. بانک مرکزی همچنین بانک‌ها را موظف کرده که علاوه بر اپلیکیشن‌های رمزساز، راه حلی برای مشتریانی که گوشی هوشمند ندارند، ارائه کنند. همین مورد باعث شده که بانک‌ها راه‌هایی مثل پیامک و کد USSD را برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف در اختیار مشتریانشان بگذارند. هر چند همچنان خیلی از بانک‌ها چنین امکانی را ارائه نکرده‌اند و باید منتظر راه‌اندازی سامانه هریم باشیم.

 

به گزارش فرارو،سامانه هریم توسط بانک مرکزی معرفی شده و با اتصال بانک‌ها به این سامانه، رمز دوم پویا به شکل متمرکز و از طریق سامانه هریم برای مشتریان بانک‌ها ارسال خواهد شد. در این گزارش نحوه فعال سازی رمز دوم پویا یا همان یکبار مصرف در بانک‌های مختلف را اعلام کرده‌ایم. باید توجه داشته باشید، بانک‌هایی که هنوز سامانه‌ای به جز اپلیکیشن موبایل ارائه نکرده‌اند، باید به زودی راهکاری برای کسانی که گوشی هوشمند ندارند، در نظر بگیرند.

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا بانک ملی

سه روش برای فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف برای مشتریان بانک ملی در نظر گرفته شده. مراجعه به سامانه بام یا همان اینترنت‌بانک ملی یکی از این روش‌ها است که در آن می‌توانید هم رمز اول و هم رمز دوم را به رمز پویا تبدیل کنید. این کار با مراجعه به کیوسک‌های Cachless بانک ملی و دستگاه‌های خودپرداز هم قابل انجام است. توجه داشته باشید که رمز دوم پویا بانک ملی از دو روش اپلیکیشن و کد دستوری USSD قابل دریافت است. برای فعال کردن اپلیکیشن رمزساز ۶۰، باید کد فعالسازی را که از طریق سامانه بام، کیوسک یا دستگاه خودپرداز دریافت کرده‌اید، در اپلیکیشن وارد کنید. اگر گوشی هوشمند ندارید، امکان فعالسازی و دریافت رمز دوم یکبار مصرف با کد دستوری #60*737* وجود دارد. باید توجه داشته باشید که در این صورت شماره تلفن همراه باید نزد بانک ملی ثبت شده باشد. در غیر این صورت باید برای تایید شماره تلفن همراهتان به شعبه بانک مراجعه کنید.

 

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا بانک پاسارگاد

 

اینترنت‌بانک و اپلیکیشن همراه بانک پاسارگاد، هر دو امکان فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف را در اختیار مشتریان این بانک گذاشته‌اند. توجه داشته باشید که برای فعال کردن رمز دوم پویا حتما باید از منو خدمات سپرده وارد اپلیکیشن شوید و این امکان برای خدمات کارت وجود ندارد. اگر رمز اینترنت‌بانک و همراه کارت را ندارید، لازم است به شعبه بروید و یکی از این دو سامانه را فعال کنید. رمز دوم یکبار مصرف صرفا با یکی از همین دو روش فعال می‌شود، اما می‌توانید رمز دوم را با شماره‌گیری کد دستوری هم دریافت کنید. به عبارتی حتما لازم نیست گوشی هوشمند داشته باشید یا اپلیکیشن همراه کارت را نصب کنید. کد دستوری #720* از طرف بانک پاسارگاد برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف معرفی شده است. بعد از شماره‌گیری این کد دستوری، بعد از هر بار درخواست رمز دوم پویا، این رمز برای شماه تلفن همراه شما پیامک خواهد شد. توجه داشته باشید که اگر شماره تلفن شما نزد بانک ثبت نشده باشد، لازم است به شعبه بانک مراجعه کنید.

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا بانک ملت

بانک ملت رمز دوم یکبار مصرف را هم به صورت پیامکی و هم از طریق اپلیکیشن به مشتریانش ارائه می‌کند. برای فعال کردن هر دو روش باید یک سر به خودپرداز بانک ملت بزنید. توجه داشته باشید که نیازی به مراجعه به شعبه بانک نیست. بعد از وارد کردن کارت و رمز اصلی چهار رقمی، باید گزینه خدمات مربوط به رمز کارت را انتخاب کنید و بعد از آن وارد فعالسازی رمز پویا شوید. در این مرحله دو گزینه پیش رو شما قرار می‌گیرد که اولی مربوط به فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف از طریق اپلیکیشن رمزنگار است و دومی مربوط به رمز دوم یکبار مصرف پیامکی است. بعد از انتخاب گزینه رمز دوم یکبار مصرف پیامکی، شماره تلفن همراه شما که نزد بانک ثبت شده نمایش داده می‌شود. در صورت تایید یک پیامک تایید برای شما ارسال خواهد شد. اگر تلفن همراه شما با شماره نمایش داده شده مطابقت نداشته باشد، باید به شعبه بانک بروید و شماره همراه صحیح را به بانک اعلام کنید. از اینجای کار به بعد هر مرتبه می‌توانید با ارسال چهار رقم آخر شماره کارت به شماره ۳۰۰۰۳۳۰۳، رمز دوم یکبار مصرف هفت رقمی را دریافت و از آن برای تراکنش‌های اینترنتی استفاده کنید. همچنین اگر مشکلی با نصب اپلیکیشن روی گوشی موبایلتان ندارید، می‌توانید از اپلیکیشن رمزنگار ملت استفاده کنید. توجه داشته باشید که برای فعال کردن اپلیکیشن، لازم است از خودپرداز کد فعالسازی دریافت کنید.

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا بانک تجارت

فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف بانک تجارت با مراجعه به خودپرداز امکان‌پذیر است. رمز دوم پویا بانک تجارت هم از طریق اپلیکیشن و هم از طریق کد USSD قابل دریافت است. این بانک شماره #88*788* را برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف معرفی کرده است که با شماره‌گیری آن می‌توانید بدون نیاز به اپلیکیشن رمز دوم پویا بگیرید، اما برای این کار لازم است یک سر تا دستگاه خودپرداز بروید و بعد از فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف، از دستگاه شماره سریال فعالسازی کد USSD دریافت کنید. علاوه بر شماره سریالی که از دستگاه می‌گیرید، همزمان یک کد مجزا به شماره موبایلتان پیامک خواهد شد که از آن می‌توانید برای فعال کردن اپلیکیشن هم‌راز بانک تجارت استفاده کنید. اگر مشکلی با نصب اپلیکیشن ندارید، می‌توانید با نصب اپلیکیشن هم‌راز و فعال کردن آن، رمز دوم یکبار مصرف دریافت کنید.

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا بانک صادرات

بانک صادرات مشتریانش را از مراجعه حضوری به شعبه و دستگاه خودپرداز بی‌نیاز کرده است. فقط کافی است از شماه تلفنی که به نام صاحب کارت است و در سیستم بانک ثبت شده، کد دستوری #719* را شماره‌گیری کنید. در این مرحله با انتخاب خدمات رمز، شماره کارت بانکی‌تان را در سامانه ثبت کنید. سپس باید یک نام چهار کارکتری دلخواه برای کارت بانکی‌تان انتخاب و یک رمز دلخواه وارد کنید. بعد از فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف، هر مرتبه برای تراکنش‌های آنلاین می‌توانید کد دستوری #5*719* را شماره‌گیری کنید و بعد از وارد کردن رمز سامانه، رمز دوم یکبار مصرف ۶۰ ثانیه‌ای را دریافت کنید. همچنین اگر مشکلی با نصب اپلیکیشن ندارید، بانک صادرات رمز دوم پویا را از طریق اپلیکیشن رمزساز ریما در اختیار شما خواهد گذاشت.

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا بانک مسکن

مراجعه به خودپرداز، تنها روش فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف برای کارت‌های بانک مسکن است. در این روش شما باید با وارد کردن کارت و رمز چهار رقمی در خودپرداز بانک مسکن، گزینه تغییر رمز را انتخاب و وارد خدمات رمز پویا شوید. در این مرحله لازم است شماره تلفن همراه خود را در دستگاه خودپرداز وارد کنید. اگر شماره تلفنتان با آن شماره‌ای که در اطلاعات بانک ثبت شده مطابقت داشته باشد، پیامک تایید برای شما ارسال خواهد شد. در غیر این صورت باید به شعبه بانک مسکن بروید و شماره صحیح تلفن همراهتان را به بانک اعلام کنید تا بتوانید رمز دوم یکبار مصرف کارتتان را فعال کنید. توجه داشته باشید که گزینه‌های مربوط به فعال‌سازی رمز دوم پویا از طریق اپلیکیشن و پیامک متفاوت است. اگر می‌خواهید اپلیکیشن نصب کنید، می‌توانید سراغ اپلیکیشن رمزنما که از سایت بانک مسکن قابل دریافت است بروید.

اگر گوشی هوشمند ندارید یا نمی‌خواهید اپلیکیشن‌ها حافظه موبایلتان را اشغال کنند، می‌توانید روی نسخه پیامکی حساب باز کنید. در این روش بعد از فعالسازی از طریق دستگاه خودپرداز، هر بار که به رمز دوم یکبار مصرف احتیاج پیدا کردید می‌توانید چهار رقم آخر شماره کارت را به ۱۰۰۰۲۵۱۶ پیامک کنید. توجه داشته باشید که رمز دوم پویا در این روش از دو بخش ثابت و متغیر تشکیل شده است. بخش ثابت از طریق رسید دستگاه خودپرداز در اختیار شما قرار می‌گیرد و چهار رقمی است. باید این شماره را حفظ کنید. بخش متغیر در هر مرتبه درخواست از طریق پیامک برایتان ارسال خواهد شد که یک کد شش رقمی است. کنار هم قرار دادن این دو بخش، یک کد ۱۰ رقمی می‌سازد که همان رمز دوم پویا بانک مسکن خواهد بود. برای مثال فرض کنید عدد ۴۳۲۱ در رسید به عنوان قسمت ثابت رمز شما چاپ شده است. همچنین قسمت متغیری که برای شما پیامک شده به صورت ۵۶۷۸۹۹ باشد، در چنین حالتی رمز دوم پویای شما عدد ۴۳۲۱۵۶۷۸۹۹ خواهد بود.

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا بانک آینده

بانک آینده اپلیکیشن ریما را برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف معرفی کرده، فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف اپلیکیشن ریما، از دو روش مراجعه به سامانه پیشخوان مجازی که نقش اینترنت بانک آینده را ایفا می‌کند و مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک آینده انجام می‌شود. باید توجه داشته باشید که برای فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف از طریق اپلیکیشن ریما هم ناچارید یک سر تا دستگاه خودپرداز بانک آینده بروید. اگر تمایلی به نصب اپلیکیشن روی موبایلتان ندارید، یا گوشی شما هوشمند نیست، می‌توانید از طریق دستگاه خودپرداز بانک آینده، رمز دوم یکبار مصرف پیامکی را فعال کنید. در این روش دستگاه خودپرداز یک کد هشت رقمی در اختیار شما می‌گذارد که با ارسال آن به شماره ۳۰۰۰۹۴۰ رمز دوم پویا پیامکی شما فعال خواهد شد.

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا بانک سپه

 

اگر مشکلی با نصب اپلیکیشن روی موبایلتان ندارید، می‌توانید روی اپلیکیشن رمزساز بانک سپه حساب باز کنید. فعال کردن این اپلیکیشن نیاز به مراجعه مشتری به شعبه بانک دارد و با خودپرداز کاری از دستتان بر نمی‌آید. گفته می‌شود اپلیکیشن رمزساز بانک سپه برای تولید رمز دوم یکبار مصرف نیازی به اینترنت ندارد.

 

فعالسازی و دریافت رمز دوم پویا بانک از طریق پیامک هم امکان‌پذیر شده است. برای فعال سازی باید کد «شماره ۱۶ رقمی کارت * کد ملی * ۱» را به شماره ۶۷۱۵۰۱۴ پیامک کنید. با اینکار رمز دوم یکبار مصرف شما فعال خواهد شد و هر بار می‌توانید با ارسال کد «شماره ۱۶ رقمی کارت * کد ملی * ۲» به همان سرشماره یعنی ۶۷۱۵۰۱۴، رمز دوم پویا دریافت کنید. همچنین می‌توانید برای مشاهده کارت‌های فعال کد «کد ملی * ۴» را به شماره پیامک اعلام شده ارسال کنید. توجه داشته باشید که برای انجام این فرآیند باید شماره تلفن همراه شما نزد بانک سپه ثبت شده باشد، در غیر این صورت لازم است یک سر به شعب این بانک بزنید.

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا بانک سامان

بانک سامان هنوز راهی برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف برای کسانی که گوشی هوشمند ندارند، ارائه نکرده است و باید منتظر اجرایی شدن سامانه هریم بانک مرکزی برای دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک باشیم. اگر مشکلی با نصب اپلیکیشن روی موبایلتان ندارید، می‌توانید از اپلیکیشن رمزینه برای دریافت رمز دوم پویا بانک سامان استفاده کنید. فعال کردن این اپلیکیشن از طریق نت‌بانک سامان امکان‌پذیر است، اما اگر رمز نت‌بانک ندارید، باید به یکی از شعبه‌های بانک سامان مراجعه کنید.

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا بانک کشاورزی

بانک کشاورزی برای ارائه رمز دوم پویا سراغ اپلیکیشن رمز‌ساز ریما رفته و راه حلی برای کسانی که تمایلی به نصب اپلیکیشن ندارند یا گوشی موبایلشان هوشمند نیست، ندارد. باید منتظر باشیم تا با راه‌اندازی سامانه هریم بانک مرکزی و اتصال بانک کشاورزی به این سامانه، امکان دریافت رمز دوم پویا بانک آینده بدون نصب اپلیکیشن فراهم شود. برای فعال کردن اپلیکیشن ریما برای کارت‌های بانک کشاورزی، لازم است یک سر به خودپرداز‌های این بانک بزنید و از منو تغییرات رمز، کد فعالسازی اپلیکیشن ریما را دریافت کنید. در حال حاضر این تنها راه دریافت رمز دوم پویا بانک کشاورزی است.

نحوه فعال سازی رمز دوم پویا بانک رفاه

بانک رفاه اعلام کرده فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف صرفا از طریق مراجعه به خودپرداز و دریافت کد فعالسازی قابل انجام است. باید توجه داشته باشید که این بانک همچنان امکان دریافت رمز دوم یکبار مصرف از طریق پیامک یا کد USSD را برای مشتریانش فراهم نکرده است. بانک مرکزی می‌گوید بانک‌ها را مکلف کرده تا با اتصال به سامانه هریم، امکان دریافت رمز دوم یکبار مصرف پیامکی را برای مشتریان ایجاد کنند. مشتریان بانک رفاه در حال حاضر برای دریافت رمز دوم یکبار مصرف ناچار به دانلود و نصب اپلیکیشن رمزساز هستند. فعال کردن این اپلیکیشن با دریافت کد چهار رقمی از دستگاه خودپرداز امکان‌پذیر است.

Ad

روی خط خبر

 • دام متخلفان با سوء استفاده از عنوان سهام عدالت
 • جزئیات انتقال سهام عدالت متوفیان به وراث
 • تغییر در شیوه ارسال پیامک بدحجابی برای خودروها
 • پاسخ آموزش و پرورش به انتقادی از کتاب‌های درسی
 • دستگیری تعدادی از شهرداران شهرهای استان تهران
 • ستاد مرکزی اربعین: کلیه مرزهای کشور با عراق مسدود است
 • ریزش 54 هزار و 955 واحد شاخص بورس تهران
 • ورود 5 فروند بوئینگ 737 به ناوگان آسمان
 • افزایش ۹۱ درصدی قیمت مسکن در تهران
 • نرخ طرح ترافیک دوباره تغییر می‌کند؟
 • قانون‌شکنی ترامپ بی‌پایان است
 • اخطار به دو کشور ارمنستان و آذربایجان: نباید گلوله‌ای سمت خاک ایران رد و بدل شود
 • وزیر آموزش و پرورش: اینترنت شاد رایگان است/توزیع سیمکارت منتفی شد، اینترنت امن می شود
 • جدیدترین قیمت انواع طلا و سکه ; دوشنبه 7 مهر 99
 • روحانی دست‌هایش را بالا برده!
 • نوزدهمین فرد مرتبط با پرونده مالی شهرداری بوشهر بازداشت شد
 • اولیویا کولمن جایزه جشنواره زوریخ را از راه دور پذیرفت
 • شرط “نمایش اول” در جشنواره حقیقت حذف شد
 • ریزش دوباره شاخص بورس در معاملات امروز
 • رونویسی ارز ۳۰ هزار تومانی از بورس دو میلیونی
 • دلیل صبر استراتژیک ایران در برابر ترامپ چیست؟
 • دستاویز دلار برای سکه‌بازان
 • مالکی: رزم حسینی از مجلس رای اعتماد می‌گیرد
 • واکنش آمریکا به تنش‌ها میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان
 • همه چیز درباره خدمات ویژه خودرویی «اشتراک طلایی»
 • جدیدترین آمار ثبت نام رشته‌های بدون آزمون
 • اطلاعیه وزارت بهداشت درباره دریافت واکسن آنفلوآنزا
 • در تگزاس وضعیت اضطراری اعلام شد
 • مهلت انتخاب رشته کنکور ۹۹ تمدید نمی شود/ امشب آخرین فرصت داوطلبان
 • افزایش حقوق کارکنان در سال آینده مشخص شد
 • Ad