رئیس پلیس آگاهی سمنان:

دکتر قلابی در سمنان دستگیر شد

    کد خبر :117711

رئیس پلیس آگاهی استان از دستگیری یک دکتر قلابی در سمنان خبر داد.
سرهنگ محمد اسماعیل حداد دباغی اظهار داشت: در پی اطلاعات واصله مبنی بر اینکه مردی حدود 30 ساله ساکن یکی از استان‌های شمالی که خود را دکتر فلسفه و فارغ‌التحصیل از دانشگاه مسکو معرفی کرده بود و با ادعای تهیه مقاله و پایان‌نامه و صدور کارت تجارت واردات و صادرات بازرگانی، از بسیاری از دانشجویان و مؤسسات آموزشی سراسر کشور کلاهبرداری می‌کرد؛ این موضوع در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.

به گزارش نامه نیوز، وی ادامه داد: این مرد متقلب از هر دانشجو مبلغ یک تا سه میلیون تومان برای تهیه مقاله علمی وجه دریافت کرده که بعضاً نیز برای برخی افراد مقاله و پایان‌نامه نیز تهیه و ارائه که موردقبول دانشگاه‌ها قرار نگرفته و برای سایرین نیز هیچ‌گونه اقدامی نکرده است.

این مقام انتظامی افزود: از طرفی دیگر این دکتر قلابی در راستای بازاریابی و تجارت زعفران از برخی مؤسسات و شرکت‌ها نیز کلاهبرداری کرده که در این مورد از یک شاکی پرونده مبلغ 500 میلیون ریال اخذ و برای وی کاری نیز انجام نداده است.

سرهنگ حداد افزود: مأموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضایی نسبت به دستگیری فرد کلاهبردار اقدام و درنهایت دستگیر و تحت بازجویی قرار گرفت.

به گفته وی در تحقیقات انجام‌شده، متهم که ابتدا منکر هرگونه تخلفی بوده وقتی با شکات و مدارک موجود مواجهه می‌شود به جرم خود اعتراف می‌کند.

بر اساس این گزارش فرد کلاهبردار فاقد هرگونه تحصیلات دانشگاهی بوده و قبلاً نیز به اتهام جرائم رایانه‌ای دستگیرشده بود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید