دستگیری 2 هزار نفر در تظاهرات ضددولتی در مسکو/ عکس

دستگیری 2 هزار نفر در تظاهرات ضددولتی در مسکو/ عکس

رسانه های غربی تظاهرات کنندگان دیروز در شهر مسکو را حدود 40 هزار نفر و بازداشتی ها را بیش از 2 هزار نفر ارزیابی کرده اند.

هزاران نفر از حامیان الکسی ناوالنی از رهبران اپوزیسیون روسیه دیروز در شهر مسکو و دیگر شهرهای روسیه در اعتراض به دستگیری و محاکمه این چهره جنجالی اپوزیسیون روسیه تظاهرات کردند.

پلیس مسکو با معترضان وارد درگیری شد و دستکم 2 هزار نفر از حامیان ناوالنی 44 ساله را بازداشت کرد. برخی رسانه ها رقم بازداشتی های دیروز در تظاهرات شهرهای مختلف روسیه را بیش از 3 هزار نفر اعلام کرده اند.

تخمین ها حاکی از حضور قریب به 40 هزار نفر از حامیان ناوالنی در تظاهرات دیروز در شهر مسکو است.

به گزارش عصرایران، الکسی ناوالنی هفته گذشته پس از بازگشت از آلمان به روسیه دستگیر و محاکمه شد. او دولت روسیه را متهم کرده که او را مسموم کرده است؛ اتهامی که دولت روسیه آن را رد می کند و ولادیمیر پوتین رییس فدراسیون روسیه در یک نشست خبری درباره این ادعای ناوالنی گفت: اگر قرار بود سرویس امنیتی روسیه او را مسموم کند کار را نیمه تمام نمی گذاشت.

مسمومیت ناوالنی طی ماه های گذشته بازتاب گسترده ای در رسانه های اروپا و آمریکا داشته و دولت های غربی، دولت مسکو را بابت آنچه که نقض حقوق بشر و سرکوب مخالفان سیاسی می خوانند، مورد نکوهش قرار می دهند.

تصاویر زیر از تظاهرات دیروز حامیان ناوالنی در شهر مسکو است که با دخالت پلیس ضدشورش به خشونت کشیده شد و طبق اعلام رسانه ها به بازداشت موقت 2 هزار تظاهرات کننده انجامیده است.

این تظاهرات به درخواست ناوالنی از هوادارانش برگزار شد. تظاهرات علاوه بر مسکو در دیگر شهرهای روسیه نیز برگزار شده و حامیان ناوالنی در این تظاهرات خواستار آزادی او از زندان شدند.