دستورالعمل ایالت کالیفرنیا برای دوری از موبایل

دستورالعمل ایالت کالیفرنیا برای دوری از موبایل

ایالت کالیفرنیا دستورالعملی برای افراد صادر کرده تا افراد برای حفظ سلامت خود از اشعه‌‌‌های موبایل دوری کنند. این دستورالعمل با توجه به شواهد مربوط به ارتباط سرطان با موبایل صادر شده است.

به گزارش بازتاب به نقل از انگجت، ایالت کالیفرنیا دستورالعملی برای کاهش تاثیر اشعه‌‌‌های موبایل بر افراد صادر کرده است. این دستورالعمل درحالی صادر می‌شود که تحقیقات مختلف شواهد زیادی درباره ارتباط سرطان با موبایل، کاهش سطح توجه و سلامت ذهنی فرد کشف کرده اند.

موبایل‌ها با استفاده از سیگنال‌‌‌های رادیویی فرکانس پایین اطلاعات را منتقل می‌کنند. این امر افراد را در معرض خطر اشعه‌‌‌های ناسالم قرار می‌دهد. به خصوص هنگام دانلود فایل‌‌‌های حجیم چنین خطری بیشتر می‌شود.

البته تحقیقات تاکنون به طور دقیق نتوانسته اند خطرناکی اشعه‌‌‌های موبایل را تایید کنند اما شواهد به دست آمده از مطالعات برای صدور هشدار به خصوص برای کودکان کافی بوده است.

درهر حال ایالت کالیفرنیا این هشدار را در حالی صادر می‌کند که برخی شهرها مانند برکلی و سانفرانسیسکو در سطح محلی هشدارهایی برای شهروندان صادر کرده اند.

از سوی دیگر به نظر می‌رسد تولید کنندگان موبایل نیز خود با مضر بودن اشعه‌‌‌های موبایل موافق هستند. به عنوان مثال اپل در بخش تنظیمات آیفون درباره قرار گرفتن درمقابل اشعه‌‌‌های موبایل هشدار داده است.

در این هشدار توضیح داده شده که میزان انتشار اشعه‌‌‌های موبایل آیفون در فاصله ۵ میلی متری از بدن آزمایش شده و نتیجه آن نیز طبق قوانین آمریکا، استاندارد بوده است.