درخواست بن سلمان از نفتالی بنت برای مقابله با ایران

    کد خبر :822798
درخواست بن سلمان از نفتالی بنت برای مقابله با ایران

منابع آگاه عربستانی از نامه ولی عهد سعودی به نخست وزیر جدید رژیم صهیونیستی و تبریک پیروزی وی و تأکید بر مقابله با ایران در این نامه خبر دادند.

منابع آگاه عربستانی به وبسایت ویکیلیکس سعودی گفتند که «محمد بن سلمان»، ولی عهد سعودی در نامه‌ای به «نفتالی بنت» انتخاب وی به عنوان نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی را تبریک گفته است.

به گفته این منابع، محمد بن سلمان در این نامه، گفته است که به تمامی تفاهمات پیشین خود با رژیم صهیونیستی در دوره «بنیامین نتانیاهو» پایبند است.

او در این نامه ابراز امیدواری کرده است که کابینه «نفتالی بنت» با جدیت پرونده ایران را پیگیری کرده و در برابر خطر ادعایی ایران در منطقه بایستد.

به گفته این منابع، ولی‌عهد سعودی نامه خود را با توجه به اعلامیه ارتش آمریکا مبنی بر خارج کردن تجهیزات نظامی خود از کشور‌های غرب آسیا از جمله عربستان در این ماه، نوشته است. هرچند سخنگوی ائتلاف سعودی در واکنش به قصد واشنگتن برای جمع‌آوری سامانه‌های پدافند هوایی از عربستان سعودی مدعی شده بود که این کشور توانایی دفاع از خود را دارد.

ویکیلیکس سعودی در ادامه به نقل از منابع خود نوشت که دولت سعودی قصد دارد به هواپیمای حامل «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی برای عبور از حریم حوایی عربستان جهت سفر به امارات، مجوز بدهد.

به گزارش دانشجو، «جیسون گرینبلات» فرستاده دولت سابق آمریکا به غرب آسیا در ماه مارس گذشته گفته بود که دولت سعودی در مسیر امضای توافق سازش با رژیم صهیونیستی پیش می‌رود. به گفته وی این رخداد شاید مقداری نیاز به زمان داشته باشد، اما ریاض در این مسیر قرار گرفته است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید