خودروهای ایرانی به موریتانی می روند؟

    کد خبر :883680
خودروهای ایرانی به موریتانی می روند؟

شرکت ایران‌خودرو در زمینه تامین تاکسی‌های ناوگان موریتانی اعلام آمادگی کرد اما آیا ایران‌خودرو با زیان‌های انباشته می‌تواند خودرو صادر کند؟

صادرات خودرو به موریتانی یکی از موضوعاتی است که در نشست مدیرعامل شرکت خودروسازی ایران‌خودرو با رئیس نمایندگی سفارت جمهوری اسلامی موریتانی مطرح شد. در این جلسه اعلام شد که شرکت ایران‌خودرو می‌تواند در زمینه تامین تاکسی‌های ناوگان موریتانی اقدام کند تا روابط دوستانه میان کشور ایران و موریتانی گسترش یابد.

راه‌اندازی خط تولید در موریتانی؟

با پیگیری‌ها از گروه صنعتی ایران‌خودرو مشخص شد که این شرکت تنها قصد صادرات خودروهای خود به این کشور را دارد و خبری از خط تولید ایران‌خودرو در موریتانی نیست.

اما این اولین اقدام صادرات خودرو شرکت خودروسازی ایران‌خودرو نیست و صادرات خودرو به عراق نیز صورت می‌گرفت. رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق در گفتگویی اعلام کرد که خودروسازان کشور مدتی است اوضاع خوبی در صادرات ندارند.

به گفته او شهروندان عراق به جای خرید خودروهای ایرانی که قیمت بالایی نسبت به کیفیت‌شان و همچنین خدمات پس از فروش ضعیفی دارند، می‌توانند خودروهای با کیفیت‌تری خریداری کنند. به همین دلیل میزان صادرات خودرو ایرانی به عراق نزولی شده است.

طرح صادرات به موریتانی اجرایی می‌شود؟

فیروز نادری، کارشناس حوزه خودرو در این باره گفت: به نظر نمی‌رسد این طرح اجرایی شود. اما اگر خودروسازان در زمینه صادرات خودرو به این کشور، تصمیمی گرفته باشند، عملی شدن آن دو تا سه سال زمان می‌برد.

او توضیح داد: اما اجرایی شدن این طرح تاثیر فوری در بازار خودروی ایران ندارد.

به گزارش تجارت‌نیوز، دو شرکت بزرگ خودرسازی ایران ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بدهی و زیان انباشته دارند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید