خروج از بازار ایران اولین کاهش سود رنو در ۱۰ سال گذشته را رقم زد

خروج از بازار ایران اولین کاهش سود رنو در ۱۰ سال گذشته را رقم زد

شرکت خودروسازی رنوی فرانسه که تحت فشار تحریم‌های آمریکا از بازار ایران خارج شده اعلام کرد، برای اولین بار در طی ۱۰ سال گذشته میزان سوددهی اش کاهش یافته است.

به نقل از رویترز، شرکت خودروسازی رنوی فرانسه که تحت فشار تحریم‌های آمریکا از بازار ایران خارج شده اعلام کرد، برای اولین بار در طی ۱۰ سال گذشته میزان سوددهی اش کاهش یافته است.

بر این اساس میزان درآمد‌های شرکت رنو در سال ۲۰۱۹ با ۱۴۱ میلیون یورو (۱۵۳ میلیون دلار) کاهش مواجه شده که از جمله دلایل آن می‌تواند به کاهش ۳.۴ درصدی فروش قطعات به شرکت‌های نیسان و دایملر، افت تقاضا برای موتور‌های دیزلی در اروپا، کاهش شدید فعالیت‌های مونتاژی در چین و توقف فعالیت‌ها در ایران به دلیل تحریم‌ها اشاره کرد.

شرکت رنو حاشیه سود عملیاتی خود را برای سال جاری میلادی از ۴.۸ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۳ تا ۴ درصد کاهش داده است.

به گزارش تسنیم ،کلوتیلد دلبوس، مدیر اجرایی موقت رنو در بیانیه‌ای اظهار داشت: «به دلیل نوسانات مورد انتظار در بخش تقاضا چشم انداز رشد در سال ۲۰۲۰ محدود خواهد بود.» وی افزود، شرکت هنوز تاثیرات احتمالی شیوع ویروس کرونا را در برآورد‌های جدید لحاظ نکرده است.

شرکت رنو دارای یک کارخانه خودروسازی در شهر ووهان، محلی اصلی شیوع ویروس کرونا در چین است که چند هفته‌ای است در حالت قرنطینه قرار دارد. شرکت رنو همچنین فعالیت‌های خود در شهر بوسان کره جنوبی را به دلیل مشکل در تامین قطعات حداقل به مدت ۴ روز متوقف کرده است.

میزان فروش جهانی محصولات رنو در سال ۲۰۱۹ با ۳.۳ درصد کاهش به ۵۵.۵۳ میلیارد یورو رسید.