حمله هکرهای روسی به ناتو

    کد خبر :898482
حمله هکرهای روسی به ناتو

گروه تحلیل تهدید گوگل در گزارشی، اعلام کرد که هکرهای روسی اخیرا تلاش کرده‌اند به شبکه‌های ناتو و ارتش برخی از کشورهای اروپای شرقی نفوذ کنند.

در این گزارش اشاره‌ای نشده است که کدام ارتش‌ها در آنچه گوگل به عنوان «کمپین‌های فیشینگ اعتباری» که توسط یک گروه مستقر در روسیه به نام کلد واتر (Coldriver) یا کاستیلو (Callisto) راه‌اندازی شده است، هدف قرار گرفته‌اند.

در این گزارش آمده است: «این کمپین‌ها با استفاده از حساب‌های جدید جی‌میل به حساب‌های غیر گوگل ارسال شده‌اند؛ بنابراین میزان موفقیت این کمپین‌ها مشخص نیست.»

روسیه که اکنون تحت تحریم‌های شدید اقتصادی غرب به‌دنبال تصمیم خود در اوکراین قرار دارد، به صورت مرتب اتهامات مربوط به افزایش حملات سایبری به اهداف غربی را رد می‌کند.

در سال ۲۰۱۹، شرکت فنلاندی امنیت سایبری F-Secure Labs، کالیستو را به عنوان یک عامل تهدید ناشناس و پیشرفته علاقه‌مند به جمع‌آوری اطلاعات مربوط به سیاست خارجی و امنیتی در اروپا توصیف کرده بود.

در گزارش اخیر گوگل، بدون اشاره به جزئیات، این گروه همچنین مرکز تعالی ناتو را هدف قرار داد.

به گزارش همشهری آنلاین، در بیانیه‌ای، این مرکز به طور مستقیم به گزارش گوگل اشاره نکرد، اما گفت: «ما روزانه شاهد فعالیت‌های مخرب سایبری هستیم.»

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید