جریمه خودرو‌های بدون معاینه فنی توسط دوربین‌های برون‌شهری

    کد خبر :823733
جریمه خودرو‌های بدون معاینه فنی توسط دوربین‌های برون‌شهری

مدیر امور اجرایی معاینه فنی خودرو‌های کشور از رصد خودرو‌های بدون معاینه فنی توسط دوربین‌های نظارتی برون شهری و جریمه این خودرو‌ها خبر داد.

عبدالله متولی با تاکید بر تصویب و ابلاغ آیین نامه اجرایی ماده (۸) قانون هوای پاک در خصوص سن فرسودگی خودرو‌ها، گفت: در راستای وظایف قانونی خود و بر اساس مصوبات هیئت دولت برای ایمن‌سازی و رفع نواقص خودرویی، بهینه سازی و کاهش مصرف سوخت، کاهش آلایندگی وسایل حمل و نقل و افزایش ضریب ایمنی خودرو‌های سبک و سنگین، ضمن همکاری با نیروی انتظامی، پلیس راهور و وزارت راه و شهرسازی با جدیت پیگیر اجرای آیین نامه اجرایی ماده (۸) قانون هوای پاک است.

وی ادامه داد: طبق توافق اخیر به زودی علاوه بر محدوده طرح ترافیک و LEZ شهری؛ دوربین‌های نظارتی برون شهری در محور‌های جاده‌ای نیز برای حفظ سطح ایمنی و آلایندگی خودرو‌ها در محور‌های مواصلاتی کشور با تخصیص شماره (کد) جریمه بدون گواهی معاینه فنی و خودرو‌های فرسوده توسط سازمان و ادارات ذیربط اقدام خواهد شد.

متولی در همین رابطه با اشاره به آیین نامه ماده (۸) قانون هوای پاک در خصوص سن فرسودگی خودرو‌ها گفت: چنانچه هر خودرویی پس از ۲ دوره متوالی مطابق آیین‌نامه یادشده نتواند گواهی معاینه فنی معتبر اخذ کند، مشمول محدودیت‌های ماده (۸) خواهد شد.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل و نقل همگانی کشور با تاکید بر تشدید نظارت بر مراکز معاینه فنی اظهارداشت: مراکز معاینه فنی علاوه بر رصد و پایش دائمی از طریق مرکز داده کاوی اطلاعات سامانه سیمفا؛ به صورت مستمر از طریق بازدید‌های حضوری و سرزده توسط کارشناسان معاینه فنی اتحادیه مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهند گرفت.

به گزارش صدا و سیما، متولی اضافه کرد: با توجه به اهمیت مقوله معاینه فنی از این پس نظارت بر مراکز معاینه فنی تشدید و مسئولیت ناظران دوچندان خواهد شد به طوری که ستاد‌های معاینه فنی شهرداری‌ها و کارگروه‌های استانداری براساس مصوبه هیات دولت موظف به نظارت حداکثری بر عملکرد مراکز معاینه فنی با افزایش بازرسی‌های سرزده خواهند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید