جدیدترین دستاورد نظامی نیروی هوایی ارتش ایران

  • سیاسی
  • سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ ۱۰:۵۰
    کد خبر :1019409
دستاورد نظامی نیروی هوایی ارتش ایران

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران از ساخت هواپیماهای بدون سرنشین در این نیرو خبر داد و گفت: به زودی جدیدترین هواپیمای بدون سرنشین نیروی هوایی رونمایی می شود.

امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی دوشنبه شب در حاشیه گرامیداشت شهید خلبان محمد نوژه و شهدای نیروی هوایی اظهار کرد: نیروی هوایی ارتش با اجازه از سلسله مراتب فرماندهی، وارد مقوله ساخت هواپیماهای بدون سرنشین شده است.

وی، ساخت هواپیمای بدون سرنشین کمان ۱۲ به ۲۲ را نمونه ای از این تولیدات دانست و افزود: به زودی با رونمایی از دستاوردهای نیروی هوایی در ساخت هواپیمای بدون سرنشین، زمینه خرسندی ملت ایران از این پیشرفت ها را فراهم خواهیم کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: سربازان رهبری انقلاب و ملت ایران در نیروی هوایی ، با تمام وجود در راستای ارتقای توان عملیاتی تلاش می کنند و پیشرفت نیروها و به روز بودن آنها در دستور کار نهاجا است.

وی ادامه داد: براساس اعلام نظر فرماندهان ارشد نظامی، پیشرفت خوبی در نیروی هوایی رخ داده است و با وجود محقق شدن بخشی از فرمان فرماندهی کل قوا در رابطه با ارتقای این نیرو، این توفیقات کافی نیست و باید روز به روز پیشرفت کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: با تلاش جوانان و پای کار بودن سربازان ولایت در نیروی هوایی می توان به نیروی هوایی دانشمند و در تراز انقلاب دست یافت.

امیر سرتیپ خلبان واحدی یاد و خاطره شهید نوژه را نیز گرامی داشت و گفت: با مسلط شدن ضد انقلاب به شهرهای غربی کشور، شهید نوژه ماموریت ایجاد رعب و وحشت با شکستن دیوار صوتی را در غائله کردستان بر عهده داشت.

وی افزود: با توجه به مجهز بودن دشمن به تجهیزات سنگین، جنگنده این خلبان مورد اثبات گلوله دشمن قرار گرفت و دچار حریق شد و تلاش خلبان برای کنترل جنگنده به علت کوهستانی بودن منطقه بی ثمر بود.

ایرنا

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید