«جان تری» سرمربی بورنموث می‌شود

  • آرشیو
  • پنجشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۳:۴۴
    کد خبر :782620
«جان تری» سرمربی بورنموث می‌شود

باشگاه بورنموث در نظر دارد تا کاپیتان پیشین چلسی و مربی استون ویلا را به عنوان سرمربی این تیم انتخاب کند.

براساس اعلام نشریه دیلی‌میل انگلیس، باشگاه بورنموث، جان تری را به عنوان یکی از نامزدهای اصلی حضور بر روی نیمکت سرمربیگری این تیم در نظر دارد. تری اکنون به عنوان دستیار دین اسمیت در استون ویلا فعالیت می‌کند و این نخستین بار است که به عنوان سرمربی هدایت یک تیم را برعهده می‌گیرد.

این تیم تاکنون در لیگ دسته یک نتایج ضعیفی داشته و حتی جیسیون تنیدال را پس از ۶ ماه هدایت این تیم از سرمربیگری بورنموث اخراج کرد و جاناتان وودگیت را به عنوان سرمربی موقت برگزید.

جان تری که در حال حاضر به عنوان دستیار دین اسمیت در تیم استون‌ویلا مشغول به مربیگری است، در آستانه اولین تجربه سرمربیگری‌اش قرار دارد.

تری در سن ۱۴ سالگی به باشگاه چلسی پیوست و چهار سال بعد برای اولین بار برای این تیم توپ زد.

وی پس از یک سال بازی در «ناتینگهام فارست» به عنوان بازیکن قرضی، سرانجام جایگاه خود را در چلسی تثبیت کرد و در تابستان ۲۰۰۴ پس از اعلام بازنشستگی «مارسل دسایی»، «خوزه مورینیو» او را به عنوان کاپیتان جدید تیم برگزید.

چلسی در زمان حضور وی ۱۸ جام مهم کسب کرد که از جمله آن‌ها می‌توان به پنج دوره قهرمانی لیگ برتر انگلیس و قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا در سال ۲۰۱۲ اشاره کرد.

به گزارش ایرنا، تری که به عنوان یکی از برترین مدافعان نسل خود شناخته می‌شود، ۷۸ بار برای تیم ملی انگلیس به میدان رفت و دو مرتبه به عنوان کاپیتان این تیم برگزیده و هر بار به دلیلی خلع شد.

او در سال ۲۰۱۲ پس از اتهام توهین نژادپرستانه به «آنتون فردیناند» هم‌تیمی خود و ارجاع پرونده به دادگاه، تصمیم به خداحافظی از بازی‌های ملی گرفت.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید