تیم‌ملی کلا تعطیل شد!

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد بازی دوستانه ایران و ازبکستان لغو شد. البته شاید استفاده از کلمه «تعویق» عبارت درست‌تری باشد، چراکه طرف ایرانی هنوز امیدوار است بتواند این مسابقه را در زمانی دیگر برگزار کند. با وجود این، فعلا آنچه می‌دانیم این است که بازی دوستانه ازبکستان و ایران در روز ۱۷ شهریور در تاشکند برگزار نخواهد شد. فدراسیون جهانی فوتبال، فیفادی‌های شهریور را منتفی کرده است.

فیفا پیش‌تر برگزاری مسابقات مقدماتی جام‌جهانی را هم تا سال ۲۰۲۱ عقب انداخته بود و بنابراین دیگر ضرورتی ندارد که در شرایط فعلی، مسابقات دوستانه انجام شود. همچنین قرار بود بعد از مرحله نیمه‌نهایی جام‌حذفی در روز‌های چهارم و پنجم شهریور، تیم‌ملی یک اردوی تدارکاتی برگزار کند، اما قویا این احتمال وجود دارد که اردوی مورد نظر هم لغو شود.

دیروز یحیی گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس به برگزاری این اردو اعتراض کرده و گفته اجرای این تصمیم، تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا را در خطر حذف قرار می‌دهد. نمایندگان ایران اواخر شهریور برای حضور در ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا باید به قطر بروند و طبیعی است که باشگاه‌ها علاقه‌ای نداشته باشند بازیکنان مهم‌شان را پیش از این مسابقات در اختیار تیم‌ملی قرار بدهند؛ آن هم برای اردویی که هیچ فایده و فلسفه‌ای ندارد.

منبع: دنیای اقتصاد