تیراندازی مرگبار دانش‌آموز ۱۵ ساله در دبیرستان میشیگان

    کد خبر :866530
تیراندازی مرگبار دانش‌آموز ۱۵ ساله در دبیرستان میشیگان

یک پسر نوجوان ۱۵ ساله روز سه‌شنبه به وقت محلی در دبیرستانی در ایالت «میشیگان» آمریکا به سمت دانش‌آموزان دیگر تیراندازی کرد و سه نفر را به ضرب گلوله کشت و دست‌کم هشت نفر دیگر را زخمی کرد.

خبرگزاری رویترز در این خصوص گزارش کرد که یک پسر ۱۵ ساله با تپانچه نیمه خودکار خود که پدرش یک روز قبل برایش خریداری کرده بود، به سمت دانش‌آموزان مدرسه خود تیراندازی کرد و سه نفر از آن‌ها را کشت و هشت نفر دیگر را زخمی کرد.

«مایکل بوچارد» کلانتر منطقه «اوکلند» در یک کنفرانس خبری ساعاتی پس از وقوع این تراژدی در دبیرستان «آکسفورد» گفت که بازرسان در توضیح آن‌چه ممکن است به این اقدام خشونت‌آمیز «ناگفتنی و نابخشودنی» منجر شده است، ناتوان هستند.

وی در ادامه افزود که فرد مظنون درست دقایقی پس از شروع به تیراندازی خلع سلاح شده و معاونان کلانتری بازداشت شده است و از صحبت با بازرسان امتناع کرده است و خانواده وی برای او وکیل گرفته‌اند و اجازه ندادند که مقام‌های امنیتی پسر وی را مورد بازجویی قرار دهند.

کلانتر منطقه اوکلند به خبرنگاران گفت: «کسی که بیشترین اطلاعات را درباره انگیزه پشت پرده این حادثه دارد، حاضر به حرف زدن نیست».

بوچارد ادامه داد که از هرگونه برخورد قبلی این دانش‌آموز ۱۵ ساله با مجریان قانون بی‌اطلاع است و این دانش‌آموز سال دوم دبیرستان بوده است و «هیچ چیزی وجود ندارد که نشان دهد وی مشکل انضباطی و مسائل این چنینی در مدرسه داشته است».

به گفته نیرو‌های امنیتی اوکلند، تیراندازی خونین حوالی ظهر سه شنبه به وقت محلی در آکسفورد، ایالت میشیگان و حدود ۴۰ مایلی شمال دیترویت رخ داد و ترس و وحشت زیادی را در میان دانش‌آموزان و معلمان مدرسه که که درون مدرسه پناه گرفته بودند به وجود آورد.

بوچارد اقدام سریع معاونانش را که به گفته وی در عرض چند دقیقه به صحنه رسیدند و مستقیماً به سمت صدای شلیک گلوله حرکت کردند، علت جلوگیری از تلفات بسیار بیشتر اعلام کرد.

وی ادامه داد که معاونان کلانتری اوکلند پس از اعزام به محل حادثه، با مظنونی که در راهروی مدرسه با سلاح گرم به سمت آن‌ها پیش‌روی می‌کرد روبرو شدند و سپس او مجبور به تسلیم شد و دستان خود را روی سرش گذاشت.

کلانتر گفته است که توالی دقیق وقایع در طول خشونت همچنان نامشخص است، اما پلیس معتقد است که عامل این تیراندازی، اسلحه را در یک کوله پشتی به مدرسه برده است.

بوچارد توضیح داد: «تن‌ها اطلاعاتی که دارم این است که او از دستشویی با یک سلاح بیرون آمد و نمی‌دانم اول به کدام سمت رفته است».

کلانتر اوکلند گفته است که پلیس در نهایت، یافته‌های تحقیقات خود را به دادستان‌ها تحویل می‌دهد تا تصمیم بگیرند که چه اتهاماتی را مطرح کنند و تعیین کنند که این عامل تیراندازی به عنوان یک بزرگسال یا نوجوان متهم شود یا خیر.

«دیوید کولتر» مدیر اجرایی منطقه اوکلند نیز در این باره گفت که در حال حاضر، عامل تیراندازی این حادثه که نامش به واسطه خردسال بودنش توسط مقام‌های امنیتی مخفی شده است، در یک سلول ویژه در بازداشتگاه نوجوانان محبوس است.

به گزارش دانشجو، بنا بر گفته مقام‌ها، سه دانش‌آموزی که در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند یک پسر ۱۶ ساله و دو دختر ۱۴ و ۱۷ ساله بودند که قربانی پسر در مسیر انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید