تویوتا مدل‌های جدید الکتریکی خود را معرفی کرد

    کد خبر :872032
تویوتا مدل‌های جدید الکتریکی خود را معرفی کرد

تویوتا برنامه تازه‌اش برای تولید خودروهای الکتریکی را با نمایش شانزده کانسپت اعلام کرد. براساس این برنامه خودروساز ژاپنی تا سال ۲۰۳۰ سی مدل الکتریکی جدید براساس این کانسپت‌ها تولید به بازار عرضه خواهد کرد.

گستردگی این برنامه ناظران صنعت خودرو را شگفت‌زده کرد. تویوتا همیشه نسبت به موفقیت ماشین‌های الکتریکی در بازار تردید داشت، اما به نظر می‌رسد استقبال خوب از این ماشین‌ها کارخانه ژاپنی را متقاعد کرده تا ساخت این ماشین‌ها را جدی‌ بگیرد.

آکیو تویودا، مدیر کارخانه در مراسمی که در شهر توکیو برگزار شد گفت که تویوتا برای ساخت این مدل‌های جدید و کاهش دی‌اکسید کربن مدل‌های دیگرش هشت تریلیون ین (بیش از هفتاد میلیارد دلار)‌ سرمایه‌گذاری می‌کند که نیمی از این سرمایه در ساخت خودروهای الکتریکی صرف خواهد شد.

تویودا گفت: “ما نه تنها مدل‌های کنونی خود را با موتور الکتریکی عرضه خواهیم کرد،‌ بلکه مجموعه تازه‌ای از مدل‌های کاملا الکتریکی مانند زیرمجموعه bZ را با قیمتی مناسب به خریداران ارائه خواهیم کرد تا به نیاز همه مشتریان پاسخ دهیم.”

bZ نام زیرمجموعه تازه‌ای است که تویوتا برای مدل‌های الکتریکی خود تاسیس کرده است. اولین مدل bZ یک شاسی‌بلند است که در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه خواهد شد. تویوتا به جز این شاسی‌بلند پنج مدل دیگر از این زیرمجموعه را نمایش داد.

تویوتا همچنین هفت کانسپت الکتریکی دیگر نمایش داد که قرار است جدا از سری bZ و تحت نام “لایف استایل” یا سبک زندگی به بازار عرضه شود. این مدل‌ها مجموعه متنوعی از ماشین‌ اسپرت، وانت و شاسی‌بلندهایی در اندازه‌های مختلف خواهد بود.

تنوع مدل‌ها به تویوتا این فرصت را می‌دهد تا سلیقه بازار را بررسی کند و مدل‌های موفق مسیر بعدی شرکت را مشخص خواهند کرد.

چهار کانسپت دیگری که تویوتا هفته گذشته رونمایی کرد، ماشین‌هایی است که لکسوس تولید خواهد کرد. لکسوس اعلام کرده که تا سال ۲۰۳۰ همه مدل‌هایش را الکتریکی خواهد کرد. تویوتا پیش‌تر اعلام کرده بود که می‌خواهد تا سال ۲۰۳۰ سالانه دو میلیون دستگاه ماشین الکتریکی بفروشد. این شرکت هفته گذشته اعلام کرد که هدف فروشش را به سه میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه در سال افزایش داده است.

ایران جیب

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید