توضیحات هاشمی در مورد کمک شهرداری به جشنواره فیلم فجر

توضیحات هاشمی در مورد کمک شهرداری به جشنواره فیلم فجر

رییس شورای شهر تهران در مورد مشارکت شهرداری در جشنواره فیلم فجر توضیحاتی ارائه داد.

محسن هاشمی صبح امروز پیش از آغاز جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در مورد حمایت شهرداری تهران از جشنواره فیلم فجر گفت: شهرداری برای آنکه در فعالیت‌های خود موفق باشد با دستگاه‌های تبلیغاتی مشارکت می‌کند.

 

رییس شورای شهر تهران با بیان این‌که این حمایت شهرداری احتیاجی به مصوبه شورا نداشت چرا که شهرداری می‌توانست در قالب قرارداد با صداوسیما، روزنامه‌ها و حتی شرکت‌ها اسپانسر شود تا به اهداف خود برسد، اظهار کرد: اگر در جشنواره فیلم فجر نیز شهرداری در قالب یک قرارداد مشارکتی فعالیت کند، بلامانع است.

وی با بیان این‌که در زمان جشنواره شهروندان زیادی به سینما می‌آیند و رسم است که برای اینگونه جشنواره‌ها اسپانسرهایی فعالیت کنند، ادامه داد: شهرداری به جشنواره فیلم فجر کمک نکرده بلکه در برگزاری مشارکت داشته و این یک مشارکت برد – برد است.

 

هاشمی با بیان این‌که معمولا پیام‌های فرهنگی در قالب اهداف شهرداری در این جشنواره‌ها اکران می‌شود، اظهار کرد: مثلا قبل از اکران هر فیلم تیزری از اهداف شهرداری مثلا در حوزه پسماند یا فرهنگی پخش شود.

 

رییس شورای شهر تهران با بیان این‌که روز گذشته طرح مدرسه آماده با مشارکت شهرداری و آموزش و پرورش اجرایی شد، گفت: این هم یک مشارکت مثبت بود.

 

به گزارش ایسنا ،هاشمی در مورد جلسه هم‌اندیشی صبح امروز که با حضور شهردار تهران برگزار شد، با تاکید بر این‌که امروز در جلسه هم‌اندیشی متمم بودجه بررسی شد، ادامه داد: حدود ۵۶۰۰ میلیارد تومان رقم متمم است.

وی با بیان این‌که همچنین موضوع طرح تفصیلی منطقه ۲۲ نیز بررسی شد که آیا در کمیسیون ماده پنج بررسی شود یا در صحن شورا؟ گفت: لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری می‌بایست تا پایان دی‌ماه به شهرداری ارائه شود وگرنه تاخیر می‌خورد.

 

رییس شورای شهر تهران اضافه کرد: برخی از اعضای شورا در جلسه هم‌اندیشی در مورد جشنواره و هزینه‌های آن گلایه داشتند که حناچی در این رابطه توضیح داد.