تمام ۱۲ شاخص بورس تهران مثبت شد!

    کد خبر :839623
تمام ۱۲ شاخص بورس تهران مثبت شد!

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: ارزش کل معاملات بورس تهران در هفته معاملاتی گذشته با ۱۴۷ درصد افزایش به ۴۱ هزار و ۴ میلیارد تومان رسید.

کوروش آسایش ک در خصوص آمار معاملات هفته اخیر بورس تهران اظهار کرد: در طول هفته معاملاتی گذشته که از ۳۱ مرداد تا ۳ شهریور محاسبه می‌شود، ما ۴ روز معاملاتی داشتیم که ارزش کل معاملات بورس اوراق بهادار تهران در این هفته معاملاتی با رشد ۱۴۷ درصدی نسبت به هفته معاملاتی قبل از عدد ۱۶ هزار و ۵۷۹ میلیارد تومان به ۴۱ هزار و ۴ میلیارد تومان رسید. این میزان رشد به علت این است که در هفته گذشته فقط دو روز کاری داشتیم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی بیان کرد: حجم کل معاملات از ۲۲ میلیارد و ۹۲۳ میلیون سهم به ۴۹ میلیارد و ۳۱۱ میلیون سهم رسید که نسبت به هفته گذشته ۱۱۵ درصد افزایش را نشان می‌ دهد.

تمام ۱۲ شاخص بورس تهران مثبت شد!

آسایش در رابطه با سایر بازارهای بورس تهران گفت: ارزش معاملات در بازار بدهی به میزان ۲۲۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته و از ۳۳۴ میلیارد تومان به یک هزار و ۸۷ میلیارد تومان رسیده است.

وی بیان کرد: همچنین حجم معاملات اوراق بدهی نیز با افزایش ۲۳۰ درصدی همراه بود و از ۳ میلیون برگه به ۱۱ میلیون اوراق بدهی رسیده است.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص وضعیت بازار مشتقه که شامل قراردادهای آتی و اختیار خرید و فروش سهام می‌شود، اظهار کرد: ارزش معاملات در بازار مشتقه با افزایش ۱۰۵ درصدی از ۱۱ میلیارد تومان به بیش از ۲۲ میلیارد تومان رسید، اما حجم معاملات از ۲ میلیون قرارداد به یک میلیون و ۹۰۰ قرارداد کاهش پیدا کرد.

آسایش در رابطه با وضعیت صندوق‌های سرمایه گذاری نیز گفت: ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه گذاری با افزایش ۱۷۵ درصدی از ۲ هزار و ۹۶۵ میلیارد تومان به ۸ هزار و ۱۶۴ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات در صندوق‌های سرمایه گذاری با افزایش ۱۴۰ درصدی از یک میلیارد و ۶۲۶ میلیون یونیت به ۳ میلیارد و ۹۰۴ میلیون یونیت رسید.

تمام ۱۲ شاخص بورس تهران مثبت شد!

این کارشناس بازار سرمایه در پاسخ به این پرسش که بازدهی شاخص‌های بورس تهران در هفته گذشته به چه صورتی بوده است؟ اظهار کرد: شاخص کل در هفته گذشته با ۳.۳۵ درصد افزایش و با میزان ۵۰ هزار و ۱۹۷ واحد تغییر، از عدد یک میلیون و ۴۹۹ هزار و ۹۲۳ واحد به یک میلیون و ۵۵۰ هزار و ۱۲۰ واحدی رسید.

وی بیان کرد: همچنین سایر شاخص‌ها از جمله شاخص صنعت نیز با افزایش ۳.۲۰ درصد به میزان ۴۳ هزار و ۹۱۵ واحد، به یک میلیون و ۴۱۷ هزار و ۷۷۶ واحد رسید.

آسایش افزود: شاخص میانگین موزون ۵۰ شرکت فعال‌تر، ۳.۰۲ درصد رشد پیدا کرده و شاخص ۵۰ شرکت فعال‌تر یک هزار و ۷۹۴ واحد افزایش یافته است.

وی بیان کرد: همچنین شاخص کل هم وزن نیز رشد حدود ۶.۵۳ درصد را تجربه کرد و با افزایش ۲۷ هزار و ۹۸۱ واحدی از ۴۲۸ هزار و ۳۱۸ واحد به ۴۵۶ هزار و ۲۹۹ واحد رسیده است.
تمام ۱۲ شاخص بورس تهران مثبت شد!

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید