تعطیلی مراکز تعویض پلاک در شهر‌های قرمز کرونایی

تعطیلی مراکز تعویض پلاک در شهر‌های قرمز کرونایی

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا از تعطیلی مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک در شهر‌های دارای وضعیت قرمز کرونایی خبر داد.

سرهنگ علی محمدی گفت: برابر مصوبه ابلاغی از سوی ستادملی مقابله با کرونا، مراکز شماره‌گذاری در شهر‌های دارای وضعیت قرمز باید تعطیل شوند و از این رو این مراکز در تهران و دیگر شهر‌های دارای وضعیت قرمز کرونایی تعطیل است.

وی با اشاره به اجرای طرح پایلوت شماره‌گذاری اینترنتی در تهران افزود: با توجه به اینکه در اجرای این طرح نیازی به مراجعه حضوری وجود ندارد، لذا شهروندانی که به سایت راهور ۱۲۰ مراجعه کرده باشند می‌توانند از خدمات برخط تعویض پلاک در تهران استفاده کنند، اما امکان مراجعه حضوری به مراکز تعویض پلاک در تهران و دیگر شهر‌های دارای وضعیت قرمز کرونایی وجود ندارد و همانطور که گفته شد این مراکز تعطیل هستند.

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا در همین راستا به شهروندان توصیه کرد که تا جای ممکن در این ایام از خرید و فروش وکالتی خودرو خودداری کنند و در صورتی که چاره‌ای جز معامله از این طریق ندارند، مدت آن را حداقل سه ماه قید کنند.

محمدی درباره وکالت نامه‌هایی که طی مدت تعطیلی مراکز شماره‌گذاری موعدشان به پایان می‌رسد نیز گفت: طول مدت تعطیلات به اعتبار زمانی وکالت نامه‌ها اضافه خواهد شد و جای نگرانی وجود ندارد.

به گزارش صدا و سیما، وی درباره اینکه چرا خدمات برخط تعویض پلاک در دیگر شهر‌ها ارائه نمی‌شود افزود: اجرای این طرح به شکل پایلوت در تهران آغاز شده و پس از طی دوره آزمایشی در شهر‌های دیگر نیز اجرا خواهد شد.

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا درباره زمان بازگشایی مراکز تعویض پلاک گفت: با تغییر وضعیت شهر‌ها از قرمز به نارنجی یا زرد این مراکز نیز بازگشایی خواهد شد.