تصادف ١۴ خودرو در بزرگراه شیخ فضل الله/ یک نفر کشته شد

    کد خبر :875709
تصادف ١۴ خودرو در بزرگراه شیخ فضل الله

سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران از تصادف زنجیره ای ١۴ دستگاه خودرو و فوت یک تن در پی آن خبر داد.

جلال ملکی در گفت و گو با ایلنا، درباره جزییات این حادثه گفت: ساعت ٢:٢٧ بامداد روز جاری یک مورد حادثه تصادف زنجیره ای در مسیر شمال به جنوب بزرگراه شیخ فضل‌الله، روی پل ستارخان، به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد. چهار ایستگاه آتش نشانی، شامل دو گروه حریق و دو گروه نجات با امکانات کامل به محل اعزام شدند.

وی با اشاره به بارش شدید باران حین وقوع این تصادف ادامه داد: در محل حادثه مشاهده شد که ۱۴ دستگاه خودرو، شامل ٩ دستگاه خودروی سبک سواری، یک دستگاه اتوبوس بدون مسافر و چهار دستگاه کامیون و کامیونت با یکدیگر برخورد کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه برخوردی که بین برخی از خودرو ها اتفاق افتاده بود سطحی بود اما بخش اصلی و شدید این برخورد بین یک دستگاه خودروی ٢٠۶ و یک دستگاه کامیون کمپرسی اتفاق افتاده بود، تصریح کرد: این دو خودرو به شدت با یکدیگر برخورد کرده بودند به گونه ای که خودروی ٢٠۶ کاملا زیر کامیون کمپرسی قرار گرفته و شدیداً متلاشی شده بود. برخورد این دو خودرو تقریبا شبیه به حادثه بزرگراه ستاری بود که حدود یک هفته گذشته رخ داد.

ملکی با بیان اینکه با حضور یک دستگاه جرثقیل عملیات آغاز شد، خاطرنشان کرد: عوامل راهور و اورژانس نیز در محل حضور داشتند. عوامل پلیس راهور کمک کردند که بار ترافیکی به حالت اولیه بازگردد. خودروی ٢٠۶ با وسیله جرثقیل جابه جا شد و خودرو را بیرون کشیدند. قطعات متلاشی شده خودروی ٢٠۶ را برش دادند و یک آقای جوان به ظاهر ٣۵ ساله را از خودرو خارج کردند. وی دچار آسیب های شدیدی شده بود که به تایید عوامل اورژانس مشخص شد جان خود را از دست داده است.

وی ادامه داد: راننده کامیون نیز یک آقای حدودا ۶٠ ساله بود که او نیز دچار مصدومیت شده بود. وی نیز به عوامل اورژانس تحویل داده شد. سایر خودروها غالبا تک سرنشین بودند و خودشان از خودرو پیاده شده بودند. در نهایت محل برای بررسی علت حادثه به پلیس راهور تحویل داده شد و ساعت پنج بامداد عملیات به پایان رسید.

ملکی با اشاره به متلاشی شدن خودروی ٢٠۶ گفت: در برخی از حادثه ها خودرو طوری متلاشی می شود که با خود فکر می‌کنیم کاش ایمنی خودروها مورد بازنگری قرار گیرد. درست است که برخی تصادفات شدید است اما اینگونه متلاشی شدن خودرو نشان می دهد که باید مقاومت بیشتری را از بدنه خودرو انتظار داشت

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید