حسابان؛ تسهیلاتی نوین برای رونق بخشیدن به کسب و کار فعالان مالی

حسابان؛ تسهیلاتی نوین برای رونق بخشیدن به کسب و کار فعالان مالی

بانک رفاه کارگران در ادامه خدمات نوینی که برای مشاغل و واحدهای صنفی مختلف در نظر گرفته است، این بار و با هدف بهبود و رونق کسب و کار در حوزه‌‌‌های مهندسی و حسابرسی، اقدام به ارائه تسهیلات نوینی ویژه این مشاغل کرده است؛ تسهیلاتی که نرخ سود آن 18 درصد اعلام شده و بازه زمانی بازپرداختش نیز 36 ماهه خواهد بود.

از جمله فعالان اقتصادی که در دوران شیوع کرونا متحمل خسارت‌‌‌های سنگینی شدند، اما توسط مسئولان و نهادهای ذی ربط کمتر مورد توجه و حمایت قرار گرفتند، می‌توان به فعالان حوزه‌‌‌های مالی، حسابرسی و مهندسی اشاره کرد.

فعالان این حوزه‌ها به رغم اینکه در ماه‌‌‌های گذشته و متأثر از شرایط اقتصادی موجود با مشکلات شدیدی در حوزه درآمدزایی و کسب و کار رو به رو شدند، اما همانند دیگر حرفه‌ها و صنوف مورد حمایت قرار نگرفتند.

در همین رابطه مدیرعامل بانک رفاه کارگران با اعلام آغاز طرح حسابان در این بانک گفت: با توجه به شرایط حساس حاکم بر برخی از مشاغل، ما در بانک رفاه با درک این مهم بر آن شدیم تا با اعطای تسهیلات ویژه ای تحت عنوان حسابان به کمک فعالان حوزه‌‌‌های مالی، حسابرسی و مهندسی بشتابیم و در سالی که به جهش تولید مزین شده است، از هر گونه خسارت بیشتر به این عزیزان جلوگیری کنیم.

اسماعیل للگانی افزود: بر همین اساس طرح “حسابان” را برای فعالان حوزه مالی، حسابرسی و مهندسی فعال کرده ایم تا زمینه ساز توسعه و بهبود خدمات اعتباری این افراد شود؛ تسهیلاتی که می‌کوشد تا مسئله تأمین منابع مالی که نخستین و عمده ترین دغدغه فعالان حوزه حسابرسی و مهندسی است را برآورده کرده و حلقه اتصال امن و سازنده ای میان این مجموعه‌ها با بانک به وجود آورد.

به گفته للگانی؛ این تسهیلات به موسسه‌‌‌های حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی‌ایران، حسابداران رسمی‌دارای کارت عضویت با ارائه معرفی نامه از جامعه حسابداران رسمی‌ایران، مدیران و کارکنان مالی شرکت‌ها مشروط به داشتن حساب فعال یا افتتاح حساب شرکت نزد بانک رفاه و مهندسان دارای پروانه از سازمان نظام مهندسی مرتبط، اجازه خواهد داد تا با مراجعه به شعب بانک رفاه از مزایای طرح مورد اشاره بهره مند شوند و به کسب و کار خود رونق بخشند.

للگانی با اشاره به گستردگی دامنه بهره مندی و شمول این تسهیلات افزود: همچنین مشمولان دریافت این تسهیلات می‌توانند خدمات مالی دریافتی را برای خرید تجهیزات مورد نیاز محل فعالیت موسسات حسابرسی، حسابداران رسمی‌شاغل انفرادی و مهندسان، اموال و خدمات مورد نیاز اشخاص حقیقی استفاده کنند.
علاوه بر این مشمولان می‌توانند از این تسهیلات برای تعمیرات و بازسازی کامل واحدهای مسکونی و تعمیرات اساسی و بازسازی کامل محل فعالیت مشروط به اینکه متقاضی مالک واحد تجاری – اداری مورد نظر باشد، نیز استفاده کنند.