ترامپ: دوست دارم زلنسکی را به کاخ سفید دعوت کنم

    کد خبر :637361
ترامپ

در ادامه تحولات مربوط به استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از تمایل خود برای دعوت از همتای اوکراینی خبر داد.

 

به گزارش بازتاب به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی خود را به کاخ سفید دعوت خواهد کرد.

 

رئیس جمهوری ایالات متحده در حالی این خبر را اعلام کرد که مکالمه تلفنی روز ۲۵ ژوئیه (سوم مرداد) او با ولادیمیر زلنسکی باعث آغاز تحقیقات برای استیضاح او در مجلس نمایندگان شده است.

 

وی که با خبرنگاران در محوطه بیرونی کاخ سفید گفتگو می کرد اظهار داشت: «با اطمینان می گویم که از او [زلنسکی] دعوت می کنم.»

 

دونالد ترامپ در جریان مکالمه تلفنی جنجالی خود با رئیس جمهوری اوکراین از وی خواسته بود تا در مورد فعالیت های جو بایدن و پسرش در این کشور تحقیق کند.

 

جو بایدن که هشت سال معاون باراک اوباما در دوران ریاست جمهوری وی بود یکی از نامزدهای پیشتاز حزب دموکرات برای رقابت با دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ است.

 

مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه گذشته به قطعنامه ای رای داد که به تحقیقات برای استیضاح دونالد ترامپ جنبه رسمی می بخشد. اعضای دموکرات کنگره ایالات متحده بر این باور هستند که رئیس جمهوری این کشور با مشروط کردن کمک نظامی به اوکراین ولودیمیر زلنسکی را برای تحقیق در مورد جو بایدن تحت فشار قرار داده است.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید