ترامپ خطاب به تیم دفاعی خود در محاکمه استیضاح: روراست باشید!

ترامپ خطاب به تیم دفاعی خود در محاکمه استیضاح روراست باشید استیضاح, سنا, دونالد ترامپ

به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در ادعایی جالب گفت تنها توصیه او به تیم دفاعی خود در محاکمه استیضاح در سنا این است که صادق باشند.

رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با فاکس نیوز مدعی شد: آنچه نیرو‌های من باید انجام دهند اینست که رو راست و صادق باشند. تنها حقیقت را بگویند.

ترامپ در ادامه از استیضاح شدن خود «بدون ارتکاب جرم» ابراز تاسف کرد. او با اشاره به اظهارات دموکرات‌ها گفت: خود آن‌ها می‌گویند این نمی‌تواند جرم محسوب شود. آیا می‌توانید تصور کنید که بدون ارتکاب جرم استیضاح شوی؟

رئیس جمهور آمریکا همچنین دموکرات‌های برگزار کننده استیضاح را به گفتن دروغ‌های بسیار و مبالغه گویی‌های زیاد تنها در ۲۴ ساعت اول شروع محاکمه استیضاح متهم کرد بدون اینکه به ذکر نمونه خاصی در این باره بپردازد.

این اظهارات ترامپ در حالی مطرح می‌شود که چند روز پیش روزنامه واشنگتن پست در مطلبی نوشت ترامپ ظرف ۳ سال ریاست‌جمهوری خود ۱۶ هزار و ۲۴۱ بار ادعای نادرست یا گمراه کننده مطرح کرد.

به گزارش جوان،رئیس‌جمهور آمریکا متهم است که در تابستان گذشته در تماسی تلفنی با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین، وی را تحت فشار قرار داده تا در مورد فعالیت‌های اقتصادی پسر «جو بایدن» در آن کشور تحقیق کند. «جو بایدن» رقیب بالقوه ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر سال ۲۰۲۰ آمریکا است. ترامپ در همین چارچوب، ارسال کمک‌های مصوب کنگره به اوکراین را به انجام تحقیق درباره هانتر بایدن، پسر جو بایدن مشروط کرده بود. وی همچنین در مسیر ادای شهادت مشاوران خود و ارائه مدارک مانع ایجاد کرده است. ولی ترامپ اصرار می‌کند که قربانی بوده و هیچ جرمی مرتکب نشده است.

جلسه استیضاح ترامپ از روز سه‌شنبه رسما در سنای آمریکا آغاز شد. دموکرات‌های سنا در تلاش سه روزه خود برای استیضاح ترامپ در سنا، نتوانستند جمهوری‌خواهان صاحب نفوذ را درباره هدف خود یعنی دسترسی به شاهدان و اسنادی که پرونده آن‌ها را علیه ترامپ تقویت می‌کند، متقاعد کنند.