تخریب 219 دستگاه خودپرداز در اغتشاشات اخیر

    کد خبر :942848
اغتشاشات

علیرضا قیطاسی، دبیر شورای هماهنگی بانک‌های دولتی با اشاره به تخریب ۲۱۹ دستگاه خودپرداز در اغتشاشات اخیر، گفت: آشوبگران ۱۱ شعبه بانک را به آتش کشیدند و گزارش سرقت از ۲ شعبه نیز برای بررسی‌های بیشتر به مراجع ذی صلاح ارسال شد.

 علیرضا قیطاسی با اشاره به آسیب‌های وارد شده به شعب بانک‌ها و تخریب اموال عمومی در ‌اغتشاشات اخیر توسط اغتشاشگران، اظهار داشت: اغتشاشگران شیشه‌های ۲۴۰ شعبه در سراسر کشور را شکستند، همچنین ۶ شعبه در استان‌های خراسان شمالی و ایلام با تخریب ۹۰ درصدی و ۶ شعبه بانک نیز با تخریب ۶۰ تا ۸۰ درصدی مواجه شدند.

وی اظهار کرد: اغتشاشگران دستگاه‌های خودپرداز ۲۱۹ شعبه بانک را تخریب کردند، همچنین ۱۳۴ دستگاه‌ دوربین ‌نصب شده‌ در بیرون از بانک‌ها به صورت کامل از بین رفته‌اند.

دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی تصریح کرد: اغتشاشگران ۱۱ شعبه بانک را به آتش کشیدند و گزارش سرقت از ۲ شعبه نیز برای بررسی های بیشتر به مراجع ذی صلاح ارسال شده است.

وی با بیان اینکه تابلوی ۱۰ بانک به صورت کامل از بین رفته است، افزود: بانک ها به عنوان اموال عمومی در اغتشاشات اخیر صدمه زیادی دیده‌اند و این مساله موجب از بین رفتن حقوق عامه مردم خواهد شد.

قیطاسی با اشاره به هزینه‌های سنگین تعمیر و بازگشت این شعب به نظام بانکی کشور تاکید کرد: هنوز برآوردی از میزان خسارت به سیستم بانکی کشور ارائه نشده است، ولی هر میزان خسارتی که بانک ها زده شود یعنی اموال عموم مردم دچار آسیب شده است.

فارس/

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید