تخریب یک واحد مسکونی بر اثر آتش سوزی

  • حوادث
  • دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۱۳:۲۷
    کد خبر :908722
تخریب یک واحد مسکونی بر اثر آتش سوزی

ساعت 8:56 صبح امروز یک مورد حادثه آتش‌سوزی در یک ساختمان در خیابان آزادی به سمت غرب، نرسیده به بزرگراه یادگار امام به سامانه 125 سازمان‌ آتش‌نشانی شهرداری تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان سه ایستگاه آتش‌نشانی به همراه نردبان هیدرولیکی و خودروی تجهیزات حامل تنفسی به محل حادثه اعزام شده و نخستین گروه از آتش‌نشانان در مدت زمان چهار دقیقه به محل حادثه رسیدند.

محل حادثه یک ساختمان اداری ـ مسکونی بود که سه طبقه بالایی جمعا 6 واحد مسکونی داشت؛ در طبقه سوم (آخرین طبقه) در یک واحد 70 متری آتش‌سوزی روی داده و این منزل کاملاً شعله‌ور بود به نحویکه دود و آتش از پنجره‌ها به بیرون متصاعد می‌شد.

فرمانده حاضر در میدان آتش‌نشانی اعلام می‌کرد که در لحظات اولیه حضور آتش‌نشانان در محل حادثه، یک مرد حدوداً 60 ساله در بالکن منزلی که دچار آتش‌سوزی شده بود قرار گرفته، اصلاً قادر به خروج نبود و احتمال سقوط این شخص وجود داشت که آتش‌نشانان در نخستین اقدام این فرد را با استفاده از نردبان دستی به سلامت به پایین انتقال دادند.

همچنین با توجه به دود زیاد متصاعد شده داخل ساختمان، دو، سه نفر دیگر نیز خود را به سطح پشت‌بام رسانده بودند که آتش‌نشانان از قسمت شمالی ساختمان با استفاده از نردبان هیدرولیکی چند نفری را نیز از سطح پشت بام به سطح زمین انتقال دادند.

به گفته سید جلال ملکی؛ سخنگوی آتش‌نشانی تهران، در این حادثه پنج نفر شامل سه خانم و دو آقا با حضور به موقع آتش‌نشانان بدون آسیب‌دیدگی نجات یافتند و گروه‌های دیگر آتش‌نشانان نیز موفق شدند که آتش‌ را تحت کنترل خود در آورده و از گسترش آتش به واحدهای همجوار جلوگیری به عمل آمد.

ملکی با بیان اینکه در واحد حادثه‌دیده مقدار زیادی لوازم مانند میز، صندلی، مبل حتی تعدادی انواع خوشبوکننده وجود داشت، گفت: وجود اسپری‌های خوشبوکننده منجر به ایجاد انفجارات کوچکی در محل حادثه شده بود.

وی بیان کرد: با توجه به حجم لوازم و اثاثیه منزل،‌ بار اشتعال و حرارت به قدری بالا رفت که گچ تمام دیوارها و سقف آن واحد تقریبا تخریب شده و به آجرها رسیده بود.

به گزارش تسنیم؛ سخنگوی آتش‌نشانی تهران از شهروندان خواست که چیدمان منزل را متناسب با وسعت منزل در نظر بگیرند تا در صورت بروز هرگونه حادثه احتمالی و آتش‌سوزی، حجم آتش به این شدت زیاد نشود.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید