تجمع دستفروشان مقابل شهرداری تهران

تجمع دستفروشان مقابل شهرداری تهران

تعداد این تجمع کنندگان که به حدود ۵۰ نفر می‌رسید با در دست داشتن پلاکارد‌هایی خواستار رسیدگی به مشکلات معیشتی شدند.

پس از شیوع ویروس کرونا بازار‌های روز و مکان‌های دستفروشی در تهران جمع آوری شد و پلیس اجازه دستفروشی در هیچ نقطه از پایتخت را نمی‌دهد.

شهرداری تهران: خواسته دستفروشان به‌حق است

رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در خصوص این تجمع توضیح داد: خواسته دستفروشان به حق است، ولی مرجع پاسخگویی به خواسته‌ها این تجمع کنندگان شهرداری تهران نیست.

به گزارش ایرنا،«غلامحسین محمدی» ادامه داد: دستفروشی جزو مشاغل فصلی است و وضعیت این شغل در کل کشور دچار مشکل شده، اما باید در نظر داشت که در این خصوص باید وزارت خانه‌های کشور، کار، رفاه و سازمان تامین اجتماعی مسئولیت دارند و باید راهکاری در این خصوص پیش بینی کنند.

وی درباره تسهیلات ۵۰ میلیارد ریالی بنیاد مستضعفان به دستفروشان که توسط شهرداری تهران توزیع می‌شود نیز گفت: در این خصوص لیستی از دستفروشان و افرادی که در مجموعه‌های بازارچه‌های فصلی فعالیت می‌کردند تهیه شده که قرار است پس از تایید این اسامی‌توسط معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی و خدمات شهری شهرداری تهران، این تسهیلات بین دستفروشان توزیع شود.

به گفته محمدی، هنوز این لیست نهایی تهیه نشده و این دو معاونت شهرداری تلاش می‌کنند تا لیست با کمترین خطای ممکن تائید شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی‌و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ تاکنون ۷۳ هزار و ۳۰۳ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، موارد فوت ناشی از این ویروس به ۴۵۸۵ نفر رسیده است.

همچنین از دیروز تا امروز ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی ۱۶۱۷ بیمار جدید مبتلا به کووید در کشور شناسایی شد.