خودرو بی وای دی Seal راهی بازار چین شد/ سدان الکتریکی 517 اسب بخاری

    کد خبر :911639

بی وای دی سیل در چین با محدوده قیمتی بین 31 تا 43 هزار دلار عرضه شد. این مدل بر روی پلتفرم الکترونیکی BYD 3.0 قرار داشته و از فناوری CTB (Cell to Body) استفاده می‌کند تا یک سدان الکتریکی تمام عیار باشد.

بازتاب-  تازه وارد بی وای دی یک سدان اسپرت با شکل صاف و سقف شیبدار است. ضریب درگ آن 0.219 Cd بوده و کمی بهتر از پورشه تایکان با 0.22 Cd عمل می‌کند. دیگر جزئیات ظریف بیرونی Seal چراغ‌های جلوی باریک بلند، کاپوت رو به پایین، دستگیره‌های درب بازشو و چراغ‌های عقب بلند است.

این سدان الکتریکی ابعاد آن 4800/1875/1460 میلیمتر بوده و فاصله بین دو محور هم به 2920 میلیمتر می‌رسد.  میلی متر با فاصله بین دو محور 2920 میلی متر است. برای روشن‌تر شدن این موضوع، Seal 106 میلی‌متر بلندتر، 26 میلی‌متر پهن‌تر و 17 میلی‌متر بلندتر از تسلا مدل 3 است. فاصله بین دو محور سیل 45 میلی‌متر بلندتر از مدل 3 محسوب می‌شود.

فضای داخلی Seal استایل «اقیانوسی» دارد. به عنوان مثال، دریچه‌های هوای این مدل دارای طرحی موج‌دار هستند و با تریم آبی ظریف تزئین شدند. فرمان خودرو نیز دارای سه پره و کف صاف است. شکل آن شبیه دم ماهی بوده و یک نمایشگر لمسی 15.3 اینچی که قابلیت چرخش دارد نیز در کنار آن دیده می‌شود.

در سوی دیگر BYD Seal مبتنی بر پلتفرم الکترونیکی BYD 3.0 ساخته شد. مزایای اصلی آن ایمنی، فضای راحت و رانندگی لذت بخش است. همچنین دارای فناوری CTB بوده که بدان معناست باتری زیر بدنه خودرو قرار گرفته است. با فناوری CTB، قسمت زیرین سیل را یک لایه باتری دربرگرفته و به گفته شرکت سازنده این باتری فشار 50 تنی را تحمل می‌کند. گذشته از آن با فناوری CTB، استحکام پیچشی Seal به 40000 نیوتن متر در درجه رسیده که کمی کمتر از پورشه تایکان محسوب می‌شود.

BYD همچنین خبر از وجود سیستم iTAC (سیستم کنترل هوشمند گشتاور) داده است. بنابراین می‌تواند سرعت هر چرخ را بیش از 50 میلی ثانیه از قبل کنترل کند. BYD ادعا کرده که سیستم iTAC به Seal اجازه می‌دهد تا تست گوزن را با سرعت 83.5 کیلومتر در ساعت پشت سر بگذارد. این سرعت بسیار بالایی بوده، بنابراین نیاز به اثبات آن در برخی آزمایشات مستقل دارد.

در مورد باتری، BYD مصرف انرژی سدا جدید را 12.7 کیلووات ساعت در 100 کیلومتر اعلام کرده و باتری با 15 دقیقه شارژ محدوده حرکتی 300 کیلومتری خواهد داشت. BYD محصول جدید را در چهار تریم عرضه می‌کند. Seal سطح پایه دارای دیفرانسیل عقب، باتری 61.44 کیلووات ساعت برای برد 550 کیلومتر و قیمت 31890 دلار است. در تریم دوم، از همان موتور الکتریکی و باتری استفاده شده و قیمتی 33 هزار دلاری دارد. BYD هنوز تفاوت‌های موجود بین دو تریم را مشخص نکرد و تریم سوم نیز با دیفرانسیل RWD و باتری بزرگ‌تر که 82 کیلووات ساعت بوده و برد 700 کیلومتری دارد، با قیمت 39380 دلار به فروش می‌رساند.

بهترین تریم که نسخه چهارم بوده، 4WD است و از باتری 82 کیلووات ساعتی با برد 650 کیلومتری و قدرت 517 اسب بخاری بهره می‌برد. مدلی که با قیمت 43 هزار دلار از نمایندگی‌های بی وای دی قابل تهیه خواهد بود. بنابراین باید بی وای دی سیل را یک سدان الکتریکی قدرتمند، با برد بالا، پیشرفته و جذاب در طراحی دانست.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید