برندترین مناطق شمال برای خرید زمین | یه جای برند زمین بخر

    کد خبر :930360
برندترین مناطق شمال برای خرید زمین | یه جای برند زمین بخر

زندگی شمال برای ما چگونه است؟ از چای صبحگاهی خود در بالکن لذت می بریم، یوگا خود را در باغ تراس انجام می دهیم و مهمانی های آخر شب با خانواده و دوستان مان همیشه به راه است، احتمالا زندگی در ویلا لذت مطلق است! به گمانم ویلا با پلان باز طراحی شده، خبری از دیوار های زیاد و مشترک نیست و ما کنترل کاملی بر مکان خود داریم. درحالی که نسیم خنک صورت مان را نوازش می کند، قایقی در دوردست روی خط دریا درحال موج سواری است و کم کم از دایره دیدمان خارج می شود، آسمان رو به غروب است و رنگ طلایی جایش را به بنفش بخشیده است.

به زعم اینکه خرید ویلای آماده راهی فوری است اما ساخت ویلای رؤیایی با آن آپشن های لوکس و بی نظیری که در ذهنمان حک شده تنها با خرید زمین برند محقق می شود. اما آیا انواع کاربری زمین را می شناسیم؟!

خرید زمین برند در مناطق لوکس

هدف از خرید زمین در شمال، تبدیل آن به یک ویلای تمام عیار است، همه به دنبال مناطق برند برای خرید زمین می گردند جایی که در آینده بیشترین سود را ارائه دهد. خرید زمین در شهرک های برندی چون دریاکنار سرخرود، امیردشت نور، فردوس رویان یک راه چاره است، شهرک های برند به واسطه امکانات لوکس و طراحی های فوق العاده ای که دارند، عموما گران و آینده دارند هرچند نزدیکی به دریا و لوکیشن زمین از دیگر مواردی است که می تواند قیمت زمین در شمال و امنیتش را تعیین کند به عنوان مثال بلوار ساحلی سرخرود، کرانه ساحلی محمودآباد، نور و رویان جایی است که با خرید زمین برند گره ای کور دارد، نوشهر نیز برندترین مناطق را برای خرید زمین ارائه می دهد و دستمان را در دست یک زمین آینده دار و برند می گذارد، با این حال یک موضوع اساسی به هنگام خرید زمین در مازندران وجود دارد و آن نوع کاربری است.

کاربری زمین

برندترین مناطق شمال برای خرید زمین | یه جای برند زمین بخر

اما در هر زمینی نمی شود ویلا بالا برد و باید نوع کاربری زمین این اجازه را به ما بدهد. بسته به هرمنطقه در شمال، برای اراضی آن قسمت، کاربری تعیین می شود به این معنا که زمین موجود در این منطقه برای چه فعالیت هایی مجاز است، آیا مسکونی است و برای ساخت ویلا و آپارتمان در نظر گرفته شده (خرید زمین مسکونی-زمینی با کاربری مسکونی- قابلیت ساخت ویلا دارد و از تمام انشعابات شهری بهره مند خواهد شد)؟ آیا زمین کشاورزی و از نوع زراعی است و انتظار می رود به زرع و کشاورزی محصولات زود بازده ای همچون برنج و گندم در آن بپردازیم؟ ممکن است کاربری از نوع کشاورزی-باغی باشد و مناسب برای کاشت درخت و میوه، کاربری همچنین می تواند منابع طبیعی بوده به این معنا که زمین جزو دارایی های ارگان منابع طبیعی و محیط زیست کشور است و هیچ فعالیتی اعم از تجاری و زراعی در آن ممکن نیست. کاربری های دیگری نیز موجود است همچون ورزشی و صنعتی که چون مخاطب ما در این مقاله نیستند از آن ها رد می شویم.

تعیین کاربری

نوع کاربری زمین را دهیاری و شهرداری تعیین می کند و شخص واحد و فروشنده هیچ دخالتی در این موضوع ندارد، بنابراین فروشنده زمین در شمال نمی تواند ادعا کند که نوع کاربری زمین به زودی تغییر خواهد کرد، مگر به تأیید ارگان های رسمی رسیده باشد و به صورت مکتوب قابل استناد قرار گیرد.

آیا تغییر کاربری شدنی است؟

بله. به عنوان مثال یک زمین در شمال با کاربری کشاورزی- زراعی به فروش می رسد و چنین زمینی مجاز به کشت صیفی جات است. اما ممکن است پس از مدتی زمین حاصلخیزی خود را از دست بدهد یا مالک مایل به ساخت ویلا در آن باشد، پس از بررسی درخواست مالک، درصورتی که شهرداری بپذیرد که این زمین می تواند با کاربری مسکونی آماده بهره وری شود، آنگاه نوع کاربری از زراعی به باغی و پس از آن به مسکونی تبدیل می شود و در این صورت می توان ساخت ویلا را در زمین آغاز کرد.

اهمیت نوع کاربری

برندترین مناطق شمال برای خرید زمین | یه جای برند زمین بخر

شاید جملاتی چون خرید ویلا در چمستان با 300 میلیون را شنیده باشید یا آگهی هایی که احساس می کنیم کذبند اما بالاخره شمال است و ارزش سرمایه گذاری در آن بالا، به همین دلیل با دیدن واژه ارزان ما هم دوست داریم شانس مان را امتحان کنیم و راست یا کذب بودن ماجرا را جویا شویم و به همین دلیل به عنوان یک خریدار تماس می گیریم. بسیاری از تبلیغات وسوسه کننده اما بی اساسی که به عنوان آگهی فروش ارائه می شوند در یک مسئله ضعف دارند و آن نوع کاربری است، گاها سند مشکل دار است بنابراین اطلاعات مندرج و تأیید شده ای نیست که بر اساس آن بتوانیم یک تصمیم درست بگیریم و جالب است که حتی در غیاب اطلاعات کافی و شفاف باز هم ممکن است معامله این وسط انجام شود و یک نفر خرید زمین مسکونی آگهی شده را بخرد.

سند تعیین کننده نوع زمین است، زمینی که سند تجاری دارد به عنوان یک ملک تجاری شناخته می شود همینطور زمین مسکونی، کشاورزی و غیره. اما گاها افراد غیربومی در شمال به عنوان خریدار زمین، به خیال خود دست به خرید زمین مسکونی می زنند فارغ از این که کاربری زمین زراعی یا حتی منابع طبیعی بوده و هرگز نمی توان در زمین خریداری شده فعالیتی انجام داد. حتی پیش آمده که فرد تصمیم به خرید زمین برند داشته اما زمین به چند نفر فروخته شده چرا؟ چون فروشنده زمین این طور توضیح داده که سند ویلا به زودی رسمی و ارائه خواهد شد.

درون بافت یا خارج بافت

اصطلاح دیگری که در پروسه خرید زمین کشاورزی یا مسکونی دست به گریبان می شویم، واژه بافت شهری است، یک زمین تنها در صورتی قابلیت ساخت دارد که درون بافت شهری باشد و زمینی که خارج بافت دارد باتوجه به محروم بودم از امکانات شهری و انشعابات گاز و برق، عملا به کار ما نمی آید (برای ساخت ویلا)، مگر در آینده این زمین جزو بافت درون شهری قرار بگیرد که ممکن است به کوتاهی یک سال یا به درازای ده سال باشد. اگرچه تغییر بافت سودآوری خوبی خواهد داشت اما با بلاتکلیفی همراه است و درست مشخص نیست پس از چقدر صبر، زمین ما وارد بافت درون شهری خواهد شد. بنابراین خرید زمین خارج بافت در شمال، هرگز توصیه خوبی نیست.

اعتماد به ما

هدف از اول خونه، خرید زمین کشاورزی، مسکونی یا هر کاربری دیگر با آگاهی و خیال آسوده است، تیم بومی و آشنا با شمال ما، زمین انتخابی توسط شما را بررسی، استعلام و ارزیابی خواهد کرد و ضمن اطلاع از کذب یا صحت اطلاعات، درباره سودآوری زمین در آینده، وضعیت لوکیشن و امتیازات و معایبش با شما صحبت خواهیم کرد.

 

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید