جدیدترین اخبار
22 اردیبهشت 1400 ساعت 12:00 برگزیده کد خبر :809297
برای چاپ کلیک کنید
بازتاب ایران

اویل پرایس: بازگشت ایران به بازار نفت قریب الوقوع است/ نشنال اینترست: آیا ایران برای حمله به اسرائیل آماده می‌شود؟ اورشلیم پُست: هشدار ایران و حمله حماس چه ارتباطی دارند؟ نیوزویک: کشتی جنگی آمریکا به شناورهای ایرانی شلیک کرد

«بازتاب» سعادت شریفی پور – رسانه‌های معتبر خارجی در ساعات گذشته از تحولات و رویدادهای مرتبط با ایران غافل نبوده و مطالب قابل‌تأملی را پیرامون مسائل مرتبط با ایران به رشته تحریر درآوردند مثل پایگاه خبری اویل پرایس، نشریه نشنال اینترست، روزنامه اورشلیم پُست و هفته نامه نیوزویک تأکید بر موضوعاتی چون بازگشت ایران به بازار نفت قریب الوقوع است، آیا ایران برای حمله به اسرائیل آماده می‌شود؟ هشدار ایران و حمله حماس چه ارتباطی دارند؟ کشتی جنگی آمریکا به شناورهای ایرانی شلیک کرد، نوشتند.

در ادامه به‌اختصار به اهم مطالبی که در 24 ساعت گذشته در مورد ایران در رسانه‌های معتبر خارجی منتشرشده است، اشاره می‌کنیم.

اویل پرایس: بازگشت ایران به بازار نفت قریب الوقوع است

هر روز که از مذاکرات هسته ای ایران و اعضای برجام می‌گذرد و احتمال بازگشت ایالات متحده به برجام و لغو تحریم‌‌‌های نفتی ایران تقویت می‌شود، گمانه زنی‌ها درباره حضور ایران در بازار نفت افزایش پیدا می‌کند.

پایگاه خبری اویل پرایس در این باره نوشت: این احتمال دارد که در پی مذاکرات وین ایالات متحده در اواخر ماه مه توافق با ایران را اعلام کند و تحریم‌‌‌های نفتی لغو شود.

در ادامه این رسانه مطرح کرده است در صورت لغو تحریم‌ها توسط ایالات متحده ایران می‌تواند تا سال 2022 به سطح تولید 3.9 میلیون بشکه در روز دست پیدا کند.

همچنین افزوده است که اکنون ایران با افزایش تولید نفت نسبت به سال گذشته است و این سوال را مطرح می‌کند با وجود تحریم‌‌‌های آمریکا جطور این افزایش تولید رخ داده است؟

تحریم

در پایان این پایگاه خبری معتقد است همکاری‌‌‌های شکل یافته میان ایران و چین در کنار همکاری‌‌‌های ایران و ونزوئلا می‌تواند در صورت لغو تحریم‌ها ایران را به سرعت به مسیر قبل از تحریم بازگرداند.

نشنال اینترست: آیا ایران برای حمله به اسرائیل آماده می‌شود؟

افزایش تنش میان ایران و اسرائیل در ماه‌‌‌های گذشته در کنار صحبت‌‌‌های اخیر فرمانده سپاه پاسداران درباره اسرائیل باعث شده فرض احتمال جنگ بین ایران و اسرائیل افزایش پیدا کند.

نشریه نشنال اینترست در این باره نوشت: حسین سلامی‌اشاره زیادی به آسیب پذیری‌‌‌های اسرائیل در برابر حملات کرد.

این طور ادامه می‌دهد که اگر چه فرماندهان نظامی‌ایران معمولاً درباره اسرائیل با تهدید سخن می‌گویند اما این جمله که اسرائیل می‌تواند با یک عملیات از بین برود، برای فرماندهان ایرانی نیز تهاجمی‌محسوب می‌شود.

همچنین افزوده است: اسناد و فلسفه ملی ایران به طور خاص خواستار نابودی اسرائیل است و صحبت‌‌‌های این فرمانده با شعار اصلی ضد اسرائیل در ایران همسو است.

حمله به اسرائیل

در پایان این نشریه ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرده است و حمله‌‌‌های هدفمند مدنظر سرلشکر سلامی‌را حملات کوچک تروریستی خطاب کرده است و نیز اسرائیل را در مبارزه با چنین حملاتی با تجربه دانسته است.

اورشلیم پُست: هشدار ایران و حمله حماس چه ارتباطی دارند؟

هشدار سرلشکر سلامی‌به اسرائیل درباره نابودی آن توسط یک عملیات و آسیب پذیری بالایی که در برابر حملات هدفمند دارد، تردیدها درباره احتمال ارتباط حمله اخیر حماس به اسرائیل با صحبت‌‌‌های وی را افزایش داده است.

روزنامه اورشلیم پُست در این باره نوشت: آیا حمله گسترده حماس به اسرائیل حمله ای است که ایران نسبت به آن هشدار داده است؟

حسین سلامی‌رئیس سپاه ایران هفته گذشته هشدار داد که اسرائیل در معرض یک عملیات تاکتیکی بزرگ است.

در ادامه آمده است: حمله از نوار غزه با شکلیک 600 راکت در 24 ساعت همراه بوده است که انفجازها در مناطق جنوبی و مرکزی اسرائیل را در پی داشته است.

همچنین افزوده است: حملات انجام شده به دلیل همکاری جهاداسلامی‌که یک گروه نزدیک به ایران است دارای ویژگی‌‌‌های خاصی بوده است، در واقع سعی در سنجش توانایی دفاع هوایی چند لایه اسرائیل داشته است.

اسرائیل

در پایان این روزنامه نتیجه می‌گیرد که ایران توانسته است پیام خود درباره حمله تاکتیکی به اسرائیل را که در روز قدس در ایران اعلام کرده است، اکنون در غزه اجرایی کند. همچنین حمله متمرکز به اشکلون و سایر شهرهای اسرائیل را بی سابقه خوانده است.

نیوزویک: کشتی جنگی آمریکا به شناورهای ایرانی شلیک کرد

در پی تنش‌‌‌های اخیر نیروهای ایران و آمریکایی در خلیج فارس و به خصوص تنگه هرمز، اخباری از نزدیک شدن شناورهای ایرانی به کشتی‌‌‌های جنگی ایالات متحده منتشر شده است، در روزهای اخیر خبری درباره شلیک اخطار به سوی شناروهای ایرانی منتشر شد.

هفته نامه نیوزویک ضمن انتشار تصاویری از این شلیک‌ها در همین باره نوشت: نیروی دریایی آمریکا روز دوشنبه ویدئویی از شلیک یک کشتی آمریکایی به سوی قایق‌‌‌های تندروی سپاه پاسداران را منتشر کرد.

در ادامه این رسانه افزوده است: شش ناو نیروی دریایی ایالات متحده که درحال اسکورت یک زیردریایی موشکی بودند با 13 قایق تهاجمی‌سریع سپاه پاسداران روبرو شدند که مانورهای غیرایمن و غیرحرفه ای را انجام می‌دادند.

در ادامه با نزدیک شدن دو قایق ایرانی به شناورهای آمریکایی و راهگشا نبودن هشدارهای رادیویی 30 گلوله از یک مسلسل کالیبر 50 شلیک شده است.

اویل پرایس: بازگشت ایران به بازار نفت قریب الوقوع است/ نشنال اینترست: آیا ایران برای حمله به اسرائیل آماده می‌شود؟ اورشلیم پُست: هشدار ایران و حمله حماس چه ارتباطی دارند؟ نیوزویک: کشتی جنگی آمریکا به شناورهای ایرانی شلیک کرد

در پایان این هفته نامه نیروی دریایی سپاه پاسداران را متهم کرده است که سعی دارد نیروهای آمریکایی را تحریک کند و درباره انگیزه‌‌‌های احتمالی از انجام این کار صحبتی نکرده است.

 

 

مطالب مرتبط

نیوزویک: ایران حق رای در سازمان ملل را به دست آورد/ پولیتیکو: سناتورها حق وتو توافق با ایران را می خواهند/ اوراسیاریویو: رئیس حماس به تهران سفر می کند/ اسپوتنیک: آمریکا نمی تواند علیه کشتی های ایرانی اقدام کند

نیوزویک: ایران حق رای در سازمان ملل را به دست آورد/ پولیتیکو: سناتورها حق وتو توافق با ایران را می‌خواهند/ اوراسیاریویو: رئیس حماس به تهران سفر می‌کند/ اسپوتنیک: آمریکا نمی‌تواند علیه کشتی‌‌‌های ایرانی اقدام کند

فارن‌پالیسی: آمریکا نمی تواند کشتی های ایرانی توقیف کند/ اسپوتنیک: آمریکا از همکاری ماهواره ای ایران و روسیه هراس دارد/ المانیتور: روحانی از پوتین تمجید کرد/ نیوزویک: تحریم سه مقام ایرانی توسط آمریکا لغو شد

فارن‌پالیسی: آمریکا نمی‌تواند کشتی‌‌‌های ایرانی توقیف کند/ اسپوتنیک: آمریکا از همکاری ماهواره ای ایران و روسیه هراس دارد/ المانیتور: روحانی از پوتین تمجید کرد/ نیوزویک: تحریم سه مقام ایرانی توسط آمریکا لغو شد

پولیتیکو: آمریکا به ونزوئلا و کوبا هشدار داد/ المانیتور: مذاکرات هسته ای ایران آخر این هفته از سرگرفته می شود/ اویل پرایس: توافق هسته ای به زودی اتفاق نخواهد افتاد/ اورشلیم پُست: زندانی سیاسی ایرانی درگذشت

پولیتیکو: آمریکا به ونزوئلا و کوبا هشدار داد/ المانیتور: مذاکرات هسته ای ایران آخر این هفته از سرگرفته می‌شود/ اویل پرایس: توافق هسته ای به زودی اتفاق نخواهد افتاد/ اورشلیم پُست: زندانی سیاسی ایرانی درگذشت

رویترز: قیمت نفت افزایش پیدا می کند/ دِ هیل: گنبد آهنین برای امنیت اسرائیل کافی نیست/ الجزیره: نامزدهای انتخابات به قالب مناظره ها انتقاد کردند/ المانیتور: توافق هسته ای قدم اول ایران است

رویترز: قیمت نفت افزایش پیدا می‌کند/ دِ هیل: گنبد آهنین برای امنیت اسرائیل کافی نیست/ الجزیره: نامزدهای انتخابات به قالب مناظره‌ها انتقاد کردند/ المانیتور: توافق هسته ای قدم اول ایران است

mehrbolt.com

سلام.واقعا وبسایت خوبی دارید

Ad

روی خط خبر

 • توقف قطار متروی تهران در پی نقص فنی
 • صدور کارت بانکی بریل برای نابینایان
 • واکسیناسیون کرونا با واکسن‌های ایرانی در خرداد
 • هشدار به زنان بارداری که استامینوفن مصرف می‌کنند!
 • کیهان:انتخابات ریاست جمهوری رفراندوم است
 • جدول پخش برنامه‌های تبلیغاتی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در روز یکشنبه ۲۳ خرداد
 • ابلاغ لغو روادید متقابل بین ایران و عراق
 • مشروح آخرین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
 • منع استفاده از واکسن آسترازنکا برای افراد زیر 60 سال در ایتالیا
 • تعمیر لباسشویی ال جی و اسنوا در تهران را به کدام مجموعه بسپارم؟!
 • مهلت ثبت نام در سامانه املاک و اسکان تمدید شد
 • مرگ 5 عضو خانواده در تصادف
 • تمام جزییات وام بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۰
 • عربستان شرایط حج امسال را اعلام کرد
 • جایزه پولیتزر برای دختری که لحظه مرگ «جرج فلوید» را ثبت کرد
 • روزهای برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ تعیین شد
 • تعطیلی‌های ورزش ایران تا ۲۸ خرداد/ شدیدترین محدودیت‌ها در ۲۲۱ شهر
 • حمله وحشیانه زندانبانان صهیونیست به ده‌ها اسیر فلسطینی / فیلم
 • تیراندازی در تگزاس با دستکم ۱۲ زخمی
 • آخرین رنگ‌بندی کرونایی شهرهای کشور/ دُز دوم واکسن‌ها پایان هفته تزریق می‌شود
 • واکنش پنتاگون به ادعای همکاری ماهواره‌ای ایران و روسیه
 • تقریبا از موج چهارم کرونا خارج شده‌ایم/ این روزها زبان تشکر با لکنت عجین شده است
 • جدول خاموشی‌های احتمالی امروز تهران منتشر شد
 • قیمت روز خودرو در ۲۲ خرداد
 • قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
 • قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۲
 • ابراز امیدواری اولیانوف نسبت به دور ششم مذاکرات وین
 • ریزش مجدد بیت کوین؛ ارزهای دیجیتال ارزان شدند
 • به همراه داشتن شناسنامه و کدملی برای رای دهندگان ضروری است
 • کاهش نرخ رسمی‌۲۲ ارز در ۲۲ خرداد ۱۴۰۰
 • Ad