امام جمعه ساوه: ناچار به استعفا شدم

  • سیاسی
  • شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ۹:۱۳
    کد خبر :724174

حجت الاسلام حسینی خطیب جمعه ساوه امروز جمعه سی ام خردادماه در خطبه‌های امروز نماز جمعه ساوه، با اشاره به فرا رسیدن سالگرد شهادت دکتر مصطفی چمران گفت: او نه تنها افتخار ساوه ای‌ها یا ایرانی‌ها بلکه افتخار جهان اسلام، برجسته‌ترین چهره مقاومت اسلامی و بنیانگذار جریان مقاومت اسلامی در لبنان است.

وی افزود: شهید چمران دانشمندی نابغه، مجاهدی نستوه، هنرمندی لطیف الطبع و عارفی واقعی؛ چریک نابغه جنگ‌های نامنظم و در کنار رهبر انقلاب بود. او وزیر دفاع بود، اما حتی یک روز پشت میز وزارت ننشست. نسخه علاج مسئولین ما، سیره و سبک زندگی شهید چمران‌ها و شهیدسلیمانی هاست.

حسینی گفت: برخی به خاطر رسیدن به مسند و منصب، شرافت اخلاقی خود را زیر پا می‌گذارند و همه اصول اخلاقی را فراموش می‌کنند، اما شهید چمران همه امتیازات و منصب‌ها را برای بندگی خدا و خدمت به اسلام و امت اسلامی می‌خواست. شهید چمران بسیجی واقعی بود، اسم بسیجی نداشت، اما راه و رسم بسیجی داشت و فدایی اسلام و رهبر بود.

وی با اشاره به روز تبلیغ دینی گفت: با تبلیغات مردم را به خدا دعوت کنیم نه به خودمان. با اخلاق اسلامی و عالمانه دعوت و تبلیغ کنیم تا مردم را به خدا نزدیک کنیم و جذب حداکثری داشته باشیم نه حذف حداکثری و با عمل به شعار‌ها و گفته هایمان، صداقت خود را اثبات کنیم تا مردم از ما بپذیرند.

حسینی گفت: مردم بیش از آنکه به حرف ما گوش کنند به عمل ما توجه می‌کنند. مشکل تبلیغات ما این است که به این اصول توجه نمی‌کنیم، ایمان به صرف پوشش و ظاهر یا با شعار درست نمی‌شود، البته ظواهر دینی لازم است، اما در واقع ایمان حقیقت باور قلبی به خداست که اعمال انسان آن را تایید می‌کند.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به آغاز دهه کرامت و روز دختر همزمان با تولد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: اولا قدر دخترانتان را بدانید، ثانیا قدردان حضرت معصومه (س) باشیم و زیاد به زیارت آن بزرگوار بروید و ثالثا به کرامت اخلاقی و اخلاق کریمانه توجه ویژه داشته باشید.

وی با بیان اینکه پیامبر اسلام برای تفهیم مکارم و فضائل اخلاقی مبعوث شد، گفت: متاسفانه در جامعه ما چه در محیط خانواده و چه در محیط عمومی جامعه خشونت در حال تشدید است. ترویج اخلاق اسلامی، مدارا و گذشت که حقیقت فرهنگ متعالی اسلام است باید در جامعه مورد توجه قرار گیرد و در عین حال برای رفع مشکلات اقتصادی اقدام شود چراکه وضعیت نابسامان اقتصادی مردم را کم طاقت، عصبانی و بداخلاق می‌کند.

حسینی تنها راه تنفس ایران در شرایط تحریم و کرونا را جهش تولید عنوان کرد و افزود: تقریبا نیمی از صادرات غیرنفتی مربوط به کالا‌های تولیدی است یعنی کارخانه‌های ایران در حال فعالیت هستند، اگر جلوی قاچاق گرفته شود، مردم کالا‌های خارجی را نخرند، کارگران فعالیت بیشتری داشته باشند و اصناف مراعات انصاف کنند جهش تولید اتفاق می‌افتد.

وی در ادامه با بیان اینکه اقدامات دستگاه قضا قابل تقدیر است گفت: تقاضای مردم این است که دستگاه قضا در برخورد با مفاسد، به جوسازی و حاشیه سازی‌ها توجه نکند. هر کس در هر پست و مقامی، منتسب به هر شخص یا دستگاهی که باشد اگر دچار فساد شد قاطعانه محاکمه و مجازات شود.

حسینی با بیان اینکه مردم مواظب باشند مبارزه با فساد به حاشیه برود، اظهار کرد: برای مثال طرح نام آیت الله رئیسی برای ریاست جمهوری برای به حاشیه بردن مبارزه با فساد است.

امام جمعه ساوه در خصوص شکست آمریکا در برابر نظام اسلامی و جبهه مقاومت گفت: ایالات متحده آمریکا امروز ایالات نامتحده است و دچار درگیری و اغتشاش و اختلاف و افول است. راهپیمایی گسترده در داخل این کشور، کل مدیریت و کارآمدی و مشروعیت آمریکا را زیر سوال برد و باعث از دست رفتن ابهت آمریکا و ژست ابرقدرتی و قدرت منطقه‌ای اش شد.

وی با بیان اینکه روزنامه‌های غربی اذعان کرده اند که آمریکا هرگز نمی‌تواند به نفوذ و تسلط ایران در عراق خاتمه دهد، گفت: در چنین حالتی آیا پالس مذاکره با آمریکا خطا و خیانت نیست؟ آمریکا اوج خباثت را در ترور سردار شهید سلیمانی نشان داد و درست نیست که با قاتلان این شهید سر میز مذاکره بنشینیم.

حسینی با بیان اینکه در اجلاس آژانس بین المللی انرژی اتمی، تروئیکای اروپایی‌ها از گزارش‌های ضد ایرانی آژانس تقدیر و حمایت کردند و ایران را متهم می‌کنند که گام‌هایی مغایر با برجام برداشته است، افزود: مگر برجام و تعهدی مانده است که شما به آن عمل کرده باشید و ما نقض کرده باشیم. آمریکا و اروپا بدون هیچ تعهدی، هزینه‌ها و تعهدات را یکسویه بر ما تحمیل می‌کنند و در این شرایط ملت ما حق دارد مرگ بر آمریکا بگوید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن دعوت جامعه به وحدت و آرامش گفت: بنده نه شروع کننده اختلافات هستم، نه ادامه دهنده آن. اختلافات سم مهلکی برای هر منطقه است، بر این اساس همه مردم و مسئولان و گروه‌های سیاسی را به وحدت و آرامش و همدلی دعوت می‌کنم. ناچار شدم برای حفظ وحدت و پرهیز از اختلاف بین مسئولین و روحانیت، استعفا بدهم، البته هنوز استعفای بنده را بررسی و قبول نکرده اند و هر چه شد به آن راضی هستم.

حسینی گفت: مرحوم موحدی ساوجی یک نماینده قدر و مرحوم آیت اله مطهری به عنوان امام جمعه ساوه یک دانشمند فرزانه بود، ولی درگیری آن‌ها باعث شد ساوه عقب برود. راز استحکام نظام اسلامی و غلبه بر دشمن و شرط پیشرفت ساوه اتحاد مردم و همه مسئولین است و هیچ کس نباید اختلاف افکنی کند.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید