اعلام میزان بدهی شهرداری تهران

    کد خبر :810980

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، میزان و رقم بدهی شهرداری تهران در پایان این دوره از مدیریت شهری را اعلام کرد.

عبدالحمید امامی معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در نشست خبری با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع معاملات در مجموعه شهرداری تهران اظهار کرد: همزمان با راه‌اندازی این سامانه، سایر سامانه‌های مختلف نیز راه‌اندازی شده است و در واقع تمام گزارشات مالی در وبسایت شفافیت به صورت ماهیانه بارگذاری می‌شود.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که در این دوره از مدیریت شهری به طور ویژه به آن توجه داشته ایم مدیریت منابع بوده و در این مسیر اقداماتی نیز انجام شده است.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به اینکه امضای تفاهمنامه‌های متعدد مدیریت شهری با دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف خاطر نشان کرد: حوزه دارایی، مالی و نیرو، گاز و … از مجموعه‌هایی بودند که شهرداری تهران در این دوره اقدام به امضای تفاهم با آنها کرده است و ثمرات خوبی را نیز در پی داشته است.

امامی تصریح کرد: از سال ۹۰ تا ۱۴۰۰،‌ ۳۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت صادر و وصول شده است که بخشی از این رقم نیز در ماه آینده در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به هوشمندسازی فعالیت‌های شهرداری در حوزه‌های مختلف خاطر نشان کرد: یکی از برنامه‌هایی که در این دوره مورد توجه مدیریت شهری قرار داشته و دارد این مسئله است و در این مسیر اتفاقات خوبی رقم خورده است.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با اشاره به صدور برات کارت در این دوره از مدیریت شهری گفت: صدور این برات کارت از تجمع پیمانکاران و گروه‌های مختلف پیمانکاری در مقابل شهرداری جلوگیری کرد و در واقع هم اکنون تمام پرداخت‌ها به صورت برات کارت پرداخت می‌شود.

امامی با اشاره به میزان بدهی فعلی شهرداری تهران گفت: بدهی ما به بانک‌ها ۵۰ هزار میلیارد تومان، پیمانکاران مناطق ۷ هزار میلیارد، پیمانکاران شرکت‌های زیرمجموعه ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد، اوراق مشارکت ۵ هزار میلیارد و سایر نهادها زیر یک میلیارد تومان است و جمع کل بدهی شهرداری تهران تا به امروز ۶۶ هزار میلیارد تومان محاسبه شده است.

وی در ادامه با اشاره به تملک بسیاری از املاک توسط شهرداری تهران گفت: اگر تعدادی از املاک فروخته شد ۱۵ برابر آن نیز توانستیم املاک خریداری کنیم و این اتفاق بسیار خوبی در این دوره محسوب می‌شود. همچنین بر اساس آمار ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به شهرداری است که در همین ارتباط نیز شرکت رستاتجارت مبلغ ۲۵ هزار میلیارد تومان به شهرداری تهران بدهکار است.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در ادامه نشست خبری با اشاره به اینکه شهرداری تهران یک نهاد ثروتمند محسوب می‌شود گفت: در این دوره علاوه بر تفاهمنامه با وزارت نیرو در حوزه آب و برق تفاهمنامه‌هایی را نیز با وزارت جهاد کشاورزی برای تملک ۱۶ پارک جنگلی به امضا رسانده‌ایم که بر اساس آن قرار است به مدت ۳۰ سال نگهداشت این پارک‌ها در اختیار شهرداری داده شود.

وی با تاکید بر اینکه ما برای پرداخت حقوق پرسنل شهرداری تهران حتی یک ریال وام دریافت نکرده‌ایم گفت: پیش از این برنامه‌هایی برای اخذ وام از بانک شهر پیش‌بینی شده بود اما خوشبختانه نیازی به این رقم نبود.

امامی با اشاره به اینکه شهروند در سال‌های گذشته زیان‌ده بوده است گفت: در حال حاضر سود این مجموعه به رقم ۲۴۰ میلیارد تومان در طول سال رسیده است البته هدف ما از مجموعه شهروند سود نیست ارائه خدمات است اگر چه به موضوع سود نیز توجه داریم.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در ادامه با اشاره به ورود شهروند به بورس گفت: تلاش‌های زیادی در این دوره صورت گرفته و به محض فراهم شدن شرایط این مسئله عملیاتی خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بدهی‌های ما به دولت زیاد نیست گفت: ما مبالغی را در ارتباط با آب،‌برق، گاز باید به وزارت نیرو پرداخت کنیم که تفاهمنامه‌هایی در این زمینه به امضا رسیده است همچنین پرداخت‌های ما به تامین اجتماعی بروز شده است و اگر بدهی وجود دارد مربوط به دوران گذشته است.

امامی با تاکید بر ادامه مسیر پیش‌بینی شده از سوی مدیریت شهری برای ارائه خدمات در این دوره گفت: رفتار ما در ۳، ۴ ماه باقیمانده از این دوره از مدیریت شهری همانند سه چهار سال گذشته خواهد بود و با قدرت به فعالیت خود ادامه خواهیم داد.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران همچنین در رابطه با تعیین تکلیف پروژه گود برج میلاد و تفاهم با نیروی انتظامی گفت: پیش از این نیروی انتظامی در این زمینه مشارکتی را با شهرداری داشت که با توجه به مشکلاتی که پیش آمد قرار شد به میزان ۳۸۰ میلیارد تومان در ارتباط با تراکم از منطقه ۲۰ به نیروی انتظامی داده شود و این مسئله به اتمام برسد و طبیعی است که ما در ارتباط با این پروژه مجاور برج میلاد با بانک شهر به عنوان سرمایه‌گذار وارد مذاکره شده‌ایم.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه از ۳۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رقم بودجه ۹۹، ۲۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تحقق پیدا کرده است گفت: پروژه‌ای نیز به رقم یک هزار و ۳۱۰ میلیارد تومان در محدوده صادقیه قرار دارد که با احتساب این پروژه ۹۳.۵ درصد از بودجه ۹۹ محقق شده است.

منبع: تسنیم

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید