اصناف تهران: توان بازپرداخت وام ١٢ درصدی کرونا را نداریم

اصناف تهران: توان بازپرداخت وام ١٢ درصدی کرونا را نداریم

قاسم نوده فرهانی افزود: اوج کار و فروش اصناف در اسفند ماه است و بیشتر آن‌ها با در پیش بودن سال نو اقلام مورد نظر خود را با چک خریداری کرده بودند که اکنون قادر به پرداخت وجه چک، اجاره مغازه و مالیات نیستند.

وی در گفتگو با ایرنا ادامه داد: کارکنان اصناف از بنده به عنوان نماینده آن‌ها خواسته اند که در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا از مسئولان بخواهم میزان بهره تسهیلات را حذف کنند.

نوده فراهانی گفت: فعالان بخش اصناف از دولتمردان خواسته اند حداقل سه یا چهار ماه برای آن‌ها بیمه بیکاری در نظر بگیرند.

رئیس اتاق اصناف استان تهران تصریح کرد: در جلسه ستاد مقابله با ویروس کرونا درخواست و مشکلات اصناف آسیب دیده را مطرح کردم.

نوده فراهانی اضافه کرد: در این جلسه بعد از مطرح کردن این موضوعات مقرر شد افرادی که به دلیل شیوع کرونا بیکار شده اند در سامانه تامین اجتماعی ثبت نام کنند.

وی در خصوص کسر مالیات از اصناف نیز گفت: نماینده دارایی در ستاد مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد با دستور دولت مقداری از مالیات اصناف کاهش می‌یابد.

نوده فراهانی افزود: دولت ٧۵٠ میلیارد تومان برای آسیب‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا در بخش‌های مختلف نظیر وضعیت معیشتی مردم، مالیات، تامین اجتماعی، دفاتر خدماتی، گردشگری، میراث فرهنگی، حمل و نقل زمینی و هوایی در نظر گرفته است.

وی اضافه کرد: امیدوارم اصناف بیشتر مورد حمایت دولت قرار بگیرند تا آن‌ها بتوانند سرپا شوند.

قاسمی‌نوده گفت:۴۵٠ هزار صنف در استان تهران و ٢٨٠ هزار صنف در شهر تهران وجود دارد.