جدیدترین اخبار
13 خرداد 1400 ساعت 12:00 برگزیده کد خبر :815958
برای چاپ کلیک کنید
بازتاب ایران

اسپوتنیک: گانتز درباره ایران و غزه با آمریکایی‌ها گفتگو می‌کند/ المانیتور: پالایشگاه نفت در نزدیکی تهران آتش گرفت/ نیوزویک: دور بعد مذاکرات وین نتیجه خواهد داد/ اوراسیاریویو: کشتی خارک در دریای عمان غرق شد

«بازتاب» سعادت شریفی پور – رسانه‌های معتبر خارجی در ساعات گذشته از تحولات و رویدادهای مرتبط با ایران غافل نبوده و مطالب قابل‌تأملی را پیرامون مسائل مرتبط با ایران به رشته تحریر درآوردند مثل خبرگزاری اسپوتنیک، پایگاه خبری المانیتور، هفته نامه نیوزویک و اندیشکده اوراسیاریویو با تأکید بر موضوعاتی چون گانتز درباره ایران و غزه با آمریکایی‌ها گفتگو می‌کند، پالایشگاه نفت در نزدیکی تهران آتش گرفت، دور بعد مذاکرات وین نتیجه خواهد داد، کشتی خارک در دریای عمان غرق شد، نوشتند.

در ادامه به‌اختصار به اهم مطالبی که در 24 ساعت گذشته در مورد ایران در رسانه‌های معتبر خارجی منتشرشده است، اشاره می‌کنیم.

اسپوتنیک: گانتز درباره ایران و غزه با آمریکایی‌ها گفتگو می‌کند

اخباری درباره گفتگو بین گانتز وزیر دفاع اسرائیل با مقامات آمریکایی درباره ایران منتشر شده است، آن طور که اخبار نقل می‌کند مسئله ایران و غزه محور اصلی گفتگوی گانتز و مقامات آمریکا است.

خبرگزاری اسپوتنیک در این باره نوشت: وزیر دفاع اسرائیل برای گفتگو در مورد ایران و غزه با رهبران آمریکا به آمریکا سفر کرد.

در ادامه أمده است: بنی گانتز وزیر دفاع اسرائیل در جریان یک سفر کوتاه به ایالات متحده که در جریان یک تغییر عمده سیاسی در کشورش انجام می‌شود. روز پنج شنبه برای صحبت در موضوع مذاکرات بین المللی با ایران و راه‌‌‌های تحکیم آتش بس در غزه بحث خواهد کرد.

همچنین افزوده است: نتانیاهو اوایل هفته اعلام کرده بود برای جلوگیری از مسلح شدن ایران به سلاح هسته ای حتی حاضر است از آمریکا نافرمانی کند و اقدام یک جانبه ای را انجام دهد.

گانتز

در پایان این خبرگزاری به جنگ اخیر در غزه پرداخته است و مدعی شده است که اسرائیل برای ترمیم نقاط ضعف سپر دفاع هوایی خود خواهان دریافت یک میلیارد دلار کمک از ایالات متحده است.

المانیتور: پالایشگاه نفت در نزدیکی تهران آتش گرفت

آتش سوزی در پالایشگاه نفت در تهران مورد توجه رسانه‌‌‌های زیادی قرار گفته است، نظرات و گمانه زنی‌‌‌های فراوانی در باره این حادثه صورت گرفته است.

از جمله پایگاه خبری المانیتور که در این باره نوشت: آتش سوزی در پالایشگاه نفت در نزدیکی تهران گزارش شده است.

همچنین آورده است: گفته می‌شود آتش سوزی در پالایشگاه تندگویان به دلیل نشت در یک خط لوله انتقال گاز مایع ایجاد شده است

ادامه می‌دهد: این آتش سوزی با آتش سوزی در بزرگ ترین شناور نیروی دریایی ایران همزمان بوده است.

همچنین افزوده است که مسئولین تلفات جانی را صفر اعلام کرده اند و احتمال خرابکاری در این پالایشگاه از سوی شرکت پالایش نفت تهران که مالک پالایشگاه است رد شده است.

پالایشگاه

در پایان این پایگاه خبری حوادث متوالی در تاسیسات نفتی ایران را در کنار غرق شدن شناور نیروی دریایی قرار داده است و سعی دارد آن‌ها را مرتبط بداند.

نیوزویک: دور بعد مذاکرات وین نتیجه خواهد داد

در روزهای اخیر صحبت‌‌‌های آقای عراقچی به عنوان مذاکره کننده ارشد ایران در وین درباره باقی بودن بخشی از اخلافات بین طرف‌‌‌های مذاکره در وین، گمانه زنی‌ها درباره زمان به نتیجه رسیدن مذاکرات قوت گرفته است.

هفته نامه نیوزویک در این باره نوشت: مقام اتحادیه اروپا مدعی است دور بعدی مذاکرات هسته ای ایران در نتیجه توافق بین ملت‌ها نتیجه خواهد گرفت.

در ادامه آمده است: مسئول اتحادیه اروپا که روز چهارشنبه ریاست گفتگوها در وین را بر عهده داشت، اظهار اطمینان کرد دور بعدی مذاکرات درباره برنامه هسته ای ایران منجر به انطباق بازگشت به برجام می‌شود.

همچنین اشاره کرده است که هیئت‌‌‌های مذاکره کننده برای مشورت با دولت‌‌‌های خود به کشورهایشان بازگشته اند.

مذاکرات وین

در پایان این هفته نامه مدعی شده است این مقام اروپایی معتقد است تعدادی اختلاف سیاسی و فنی همچنان وجود دارد اما با توجه به این که این اختلافات از هفته قبل کمتر است، مسیر امیدوار کننده است، وی توافق را در گرو دریافت چراغ سبز هیئت‌ها از سوی دولت هایشان دانسته و امیدوار است این هفته چراغ سبز دریافت شود.

اوراسیاریویو: کشتی خارک در دریای عمان غرق شد

روز چهارشنبه کشتی جنگی ایران در دریای عمان غرق شد این کشتی که دچار حریق شده بود به علت شدت آتش سوزی غرق شد.

اندیشکده اوراسیاریویو در این باره نوشت: کشتی جنگی ایرانی در دریای عمان غرق شد و 400 نیروی حاضر در آن به سلامت خارج شدند.

در ادامه آمده است: چهارصد نیروی حاضر در کشتی آتش گرفته مجبور به پرش در دریا شدند.

افزوده است: این کشتی 207 متری که برای تامین مجدد کشتی‌‌‌های دیگر در دریا و انجام تمرین‌‌‌های آموزشی استفاده می‌شد، در ساعات اولیه روز چهارشنبه دچار آتش سوزی شد، خدمه و نیروهای تحت آموزش برای نجات جان خود با جلیقه نجات به دریا پریدند.

همچنین محل غرق شدن کشتی را این طور گزارش کرده است: این کشتی در نزدیکی بندر جاسک در حدود 1270 کیلومتری جنوب شرقی تهران در دریای عمان در حوالی تنگ هرمز غرق شد.

خارک

در پایان این اندیشکده به نقل از یک کارشناس در مرکز تجزیه و تحلیل نیروی دریایی ایالات متحده آورده است که این کشتی برای ایران بسیار مهم بود و توانایی عملیات دور را به آن می‌داد، البته ایران شناورهای دیگری برای همین منظور در اختیار دارد اما این کشتی بزرگترین آن‌ها بود.

 

 

مطالب مرتبط

الجزیره: نامزدهای ریاست جمهوری در آخرین قدم ها هستند/ اسپوتنیک: آمریکا با ایران مقابله کند/ دِ هیل: آلمان خواستار اقدام سریع است/ اوراسیاریویو: نامزدهای ریاست جمهوری در آخرین مناظره شرکت کردند

الجزیره: نامزدهای ریاست جمهوری در آخرین قدم‌ها هستند/ اسپوتنیک: آمریکا با ایران مقابله کند/ دِ هیل: آلمان خواستار اقدام سریع است/ اوراسیاریویو: نامزدهای ریاست جمهوری در آخرین مناظره شرکت کردند

نیوزویک: ایران حق رای در سازمان ملل را به دست آورد/ پولیتیکو: سناتورها حق وتو توافق با ایران را می خواهند/ اوراسیاریویو: رئیس حماس به تهران سفر می کند/ اسپوتنیک: آمریکا نمی تواند علیه کشتی های ایرانی اقدام کند

نیوزویک: ایران حق رای در سازمان ملل را به دست آورد/ پولیتیکو: سناتورها حق وتو توافق با ایران را می‌خواهند/ اوراسیاریویو: رئیس حماس به تهران سفر می‌کند/ اسپوتنیک: آمریکا نمی‌تواند علیه کشتی‌‌‌های ایرانی اقدام کند

فارن‌پالیسی: آمریکا نمی تواند کشتی های ایرانی توقیف کند/ اسپوتنیک: آمریکا از همکاری ماهواره ای ایران و روسیه هراس دارد/ المانیتور: روحانی از پوتین تمجید کرد/ نیوزویک: تحریم سه مقام ایرانی توسط آمریکا لغو شد

فارن‌پالیسی: آمریکا نمی‌تواند کشتی‌‌‌های ایرانی توقیف کند/ اسپوتنیک: آمریکا از همکاری ماهواره ای ایران و روسیه هراس دارد/ المانیتور: روحانی از پوتین تمجید کرد/ نیوزویک: تحریم سه مقام ایرانی توسط آمریکا لغو شد

پولیتیکو: آمریکا به ونزوئلا و کوبا هشدار داد/ المانیتور: مذاکرات هسته ای ایران آخر این هفته از سرگرفته می شود/ اویل پرایس: توافق هسته ای به زودی اتفاق نخواهد افتاد/ اورشلیم پُست: زندانی سیاسی ایرانی درگذشت

پولیتیکو: آمریکا به ونزوئلا و کوبا هشدار داد/ المانیتور: مذاکرات هسته ای ایران آخر این هفته از سرگرفته می‌شود/ اویل پرایس: توافق هسته ای به زودی اتفاق نخواهد افتاد/ اورشلیم پُست: زندانی سیاسی ایرانی درگذشت

Ad

روی خط خبر

 • نیروگاه سیریک؛ گام جدید همکاری‌های برقی ایران و روسیه
 • عراقچی: بدون تحقق اهداف کلیدی ایران، هیچ توافقی نخواهیم کرد
 • عدم همکاری دولت کانادا در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در این کشور
 • افزایش قیمت ۲۱ ارز در بازار بین بانکی
 • ایستگاه متروی بیمارستان امام خمینی به نام مدافعان سلامت تغییر یافت
 • قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
 • قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
 • بیت کوین ۹ درصد جهش کرد
 • امنیت مهم‌ترین رکن انتخابات است
 • وضعیت اقتصاد ایران از دید بانک جهانی/ وضعیت همسایگان
 • نمایندگی ایران در سازمان ملل: سایت مشکوک ادعایی فاکس‌نیوز، لوکیشن فیلمبرداری سریال «نون خ» بود
 • ادعای یک مقام یمنی علیه ایران
 • روحانی: دولت با شجاعت پاسخگوی عملکرد خود خواهد بود
 • وام اجاره ۷۰ میلیون تومان شد
 • محسن هاشمی: نیمی‌از اعضای شورای شهر فعلی رد صلاحیت شدند
 • پاسخ دولت به نامزدهای انتخاباتی درباره اصلاح قیمت بنزین در آبان ۹۸
 • مهلت ثبت‌ نام در سامانه املاک و اسکان تا ۴ ماه دیگر تمدید شد
 • پشت پرده بیانیه اخیر سه کشور اروپایی علیه ایران
 • افزایش قیمت طلا، سکه و ارز ۲۳ خرداد ۱۴۰۰
 • بازداشت شهروند ایرانی-آمریکایی در پاکستان
 • انفجار در مرکز چین؛ ۱۱ کشته و بیش از ۱۴۰ نفر مصدوم/ فیلم
 • «ارتش مردگان» در لیست ۱۰ فیلم پرفروش نتفلیکس
 • توقف قطار متروی تهران در پی نقص فنی
 • صدور کارت بانکی بریل برای نابینایان
 • واکسیناسیون کرونا با واکسن‌های ایرانی در خرداد
 • هشدار به زنان بارداری که استامینوفن مصرف می‌کنند!
 • کیهان:انتخابات ریاست جمهوری رفراندوم است
 • جدول پخش برنامه‌های تبلیغاتی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری در روز یکشنبه ۲۳ خرداد
 • ابلاغ لغو روادید متقابل بین ایران و عراق
 • مشروح آخرین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری
 • Ad