استارت خطرناک‌ترین رقابت اتومبیلرانی جهان از فردا

استارت خطرناک‌ترین رقابت اتومبیلرانی جهان از فردا

چهل و دومین دوره مسابقات اتومبیلرانی رالی داکار از فردا یکشنبه با حضور 351 شرکت کننده از کشورهای مختاف جهان و در 5 پخش در عربستان آغاز می‌شود.

 

رالی داکار پس از 11 سال برگزاری در آمریکای جنوبی برای نخستین بار به یک کشور آسیایی منتقل شد. البته تردیدهایی برای اعطای این میزبانی به کشوری که با یمن در حال جنگ بوده و در مورد عدم رعایت حقوق بشر، مورد اتهام است، وجود داشت ولی در نهایت صحراهای عربستان به مدت 5 سال، میزبانی سخت‌ترین مسابقات اتومبیلرانی جهان شد. شایعاتی در این بین وجود دارد که میزبانی عربستان در رالی داکار را 10 ساله عنوان می‌کند.

 

به گزارش تسنیم،رالی داکار 2020 از یکشنبه 15 دی ماه در جده تا جمعه 27 دی ماه 1398 در مسافتی به طول 7900 کیلومتر و در 12 مرحله (5000 کیلومتر مسیر ویژه) برگزار می‌شود و در شهر قدیه به پایان می‌رسد.

 

رانندگان مشهوری از جمله استفان پترهانسل (قهرمان 13 دوره رالی داکار)، ناصر العطیه و فرناندو آلونسو در بین 557 شرکت کننده مسابقات هستند. 351 وسیله نقلیه برای شرکت در مسابقات ثبت نام کرد‌ند. 258 راننده فرانسوی، 77 راننده اسپانیایی و 53 راننده هلندی در مسابقات حاضر هستند. به دلیل انتقال رقابت‌ها به قاره آسیا، تعداد شرکت کنندگان از آمریکای جنوبی، کاهش چشمگیری داشته است. مسن‌ترین شرکت کننده 73 و جوان‌ترین آنها 18 سال سن دارند. 13 راننده زن هم در مسابقات حضور دارند.