جدیدترین اخبار
11 دی 1398 ساعت 11:29 فرهنگی و هنری کد خبر :668633

از دستمزد مهران مدیری و رشیدپور تا تعیین تکلیف «نود»

سیدمرتضی میرباقری به نقدهای زنجیره‌ای علیه مهران مدیری واکنش نشان داد و گفت با توجه به مسائل و مشکلات متعددی که داریم باید از نقد هوشمندانه و طنازانه استقبال کنیم و انتظار جدی که از مهران مدیری وجود دارد نسبت به مسائل اجتماعی بی‌تفاوت نباشد.

 

برنامه‌سازان شبکه نسیم در صداوسیما گردهم آمدند؛ به این جمع علی‌اصغر پورمحمدی هم اضافه شد. آرام‌آرام صحنه مرکز همایش‌ها با قدم‌های هنرمندان صاحب‌نام تلویزیون کامل‌تر می‌شد؛ بعد از رامبد جوان، سروش صحت، محمد بحرانی، نیما شعبان‌نژاد، محمد علیمردانی، پژمان بازغی، مهران مدیری و سیدمصطفی احمدی بعد از ضبط اولین برنامه در فصل جدید “دورهمی” به جمع برنامه‌سازان شبکه نسیم پیوستند.

 

بازگشت “دورهمی” و “خندوانه”

 

جلسه‌ای که معاون سیما و محمد احسانی مدیر شبکه نسیم در آن سخنرانی کردند. از نقش مهم سرگرمی و نشاط در تلویزیون گفتند و بازگشت برنامه‌هایی همچون “دورهمی” و در ادامه “خندوانه” را مغتنم شمردند. میرباقری تأکید کرد که نباید اجازه دهید که برنامه‌های موردعلاقه مردم، مدت زیادی آنتن را ترک کنند.

در این میانه، سیدعلی احمدی تهیه‌کننده برنامه “خندوانه” و رامبد جوان ابراز امیدواری کردند که این برنامه تلویزیونی فصل جدید خودش را در اسفندماه آغاز خواهد کرد.

 

پخش برنامه‌های شبکه نسیم تا محرم 1399

 

همان طوریکه احسانی مدیر شبکه نسیم به این نکته اشاره کرد که برنامه‌های جدیدی به شبکه اضافه می‌شوند اما پخش برنامه‌های فعلی تا محرم آینده ادامه خواهد داشت.

 

به این ترتیب، با اضافه شدن “دورهمی” که از 11 دی‌ماه به مدت سه‌شب روی آنتن خواهد بود؛ “خندوانه” هم که از اسفندماه اضافه می‌شوند، “کتاب باز” سروش صحت، “دست فرمون”، “چهل تیکه” و برنامه‌های دیگر، قسمت‌های بعدی‌شان را روی آنتن خواهیم دید. البته که “کودک‌شو” هم از چهاردهم اسفندماه به آنتن شبکه نسیم می‌رسد.

 

تقدیر از تهیه‌کننده شبکه نسیم

 

جالب است که در جمع تهیه‌کنندگان و برنامه‌سازان و هنرمندان شبکه نسیم از الهام حاتمی تهیه‌کننده و کارگردان برنامه “چهل‌تیکه” به عنوان موفق‌ترین، تقدیر شد.

نباید برنامه پرمخاطب مردم، از آنتن فاصله بگیرد

 

سیدمرتضی میرباقری در این دورهمی شبکه نسیم را یکی از پرمخاطب‌ترین و مهمترین شبکه‌های تلویزیون نامید و نقشش را در سبد رسانه‌ای مردم هم موثر و مهم دانست. شبکه‌ای که برنامه‌ورزشی، سریال تولیدی و برنامه خبری ندارد. با هوشمندی و درایت، خیلی زود در دل مردم جا گرفت و نبودن برندهایش، خلأیی است که هم مخاطب و هم تلویزیون احساس می‌کند. اینجا از مدیران و دست‌اندرکاران درخواست دارم که نگذارند برنامه‌ موردپسند مردم از سبد رسانه‌ای‌شان خارج شود.

 

بعد از پایان دورهمی برنامه‌سازان و هنرمندان شبکه نسیم به سراغ مهران مدیری بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون و مجری برنامه “دورهمی” رفتیم و درباره نقدهای زنجیره‌ای که بعد از پخش یلدای “دورهمی” به پا کردند سؤال کردیم اما ترجیح داد گفت‌وگویی انجام ندهد.

 

واکنش به انتقادهای زنجیره‌ای علیه مهران مدیری

 

سیدمرتضی میرباقری معاون سیما به این نقدهای زنجیره‌ای واکنش نشان داد و در گفت‌وگو با تسنیم، گفت: مهران مدیری جزو هنرمندان ما هستند و دغدغه خاطر اجتماعی و هنری دارند؛ به همین‌خاطر وقتی برنامه‌ای اجرا می‌کنند با هویت خودشان این کار را اجرا می‌کنند. کسی اگر انتظار داشته باشد چه آقای مدیری و چه دوست دیگری که برنامه اجرا می‌کند بدون هویت خودش برنامه را اجرا کند نه آن برنامه می‌شود برنامه آقای مدیری و نه می‌شود “دورهمی”.

 

وی افزود: مدیری با هویت خودش، “دورهمی” را اجرا می‌کند و ما فکر می‌کنیم در هر صورت انتظار جدی که از ایشان داریم این است که نسبت به مسائل اجتماعی بی‌تفاوت نباشند و متناسب با برنامه‌ای که اجرا می‌کنند به این موضوعات بپردازند.

 

چرا گروهی و دسته‌ای به مدیری حمله کردند؟

 

میرباقری با اشاره به یلدای “دورهمی” و شروع نقدها به مهران مدیری، گفت: اتفاق اخیری هم که افتاد مهران مدیری کار خودش را انجام داد یعنی هیچ‌کس احساس نکرد که مدیری خلاف هویت و شخصیت خودش انجام داده است.

 

وی در پاسخ به این سؤال که چرا زنجیره‌ای، دسته‌ای و گروهی به مهران مدیری هجمه وارد کردند، خاطرنشان کرد: در هر صورت فکر می‌کنم باید مقداری سعه صدر داشته باشیم و آستانه صبرمان را بالا ببریم. در هر صورت با توجه به مسائل و مشکلات مختلفی که در جامعه‌مان وجود دارد از نقد هوشمندانه و طنازانه استقبال کنیم و تا حدودی هم بتوانیم صبرمان را بالا ببریم. حتماً خط قرمزهایی در نظام وجود دارد و همچنین چهارچوب‌هایی که باید رعایت شود؛ اینها جزو مواردی است که رسانه بیش از هرچیزی نسبت به آن اعمال نظر دارد‌.

 

واکنش به دستمزدهای مهران مدیری و رضا رشیدپور

 

میرباقری در بخش دیگری از این گفت‌وگو به دستمزدهای میلیاردی مهران مدیری و رضا رشیدپور در شب‌های یلدا هم واکنش نشان داد و گفت: دستمزدهایی که مهران مدیری و رضا رشیدپور در این برنامه‌ها گرفته‌اند، 10 درصد نسبت به دستمزدهایی که در سالهای قبل گرفته‌اند تفاوت دارد و این رقم غیرمتعارفی نبوده است. اصلاً ما در برنامه آقای مدیری با تهیه‌کننده طرف بودیم و قرارداد داشتیم اما این برنامه هیچ رقم و سیر غیرمتعارفی نداشته است.

“نود” دیگر نخواهد بود

 

معاون سیما درباره انتشار اخباری مبنی بر بازگشت عادل فردوسی‌پور به شبکه سه نیز تأکید کرد: برنامه‌ای به نام “نود” دیگر نخواهد بود و در قالب برنامه تلویزیونی دیگری خواهد بود؛ بحث اینکه نیایند، چنین چیزی مطرح نیست اما تشخیص آمدن فردوسی‌پور را به مدیر شبکه سه واگذار کرده‌ایم و مدیر شبکه در حال بررسی است.

 

تبعیض و تفاوت دستمزدها

 

وی در خصوص تفاوت دستمزدهای مجریان و سازندگان تلویزیون و احیاناً تبعیضی که اتفاق می‌افتد، تأکید کرد: در رابطه با دستمزدها نه برای مجریان بلکه برای بازیگران،کارگردان و تهیه‌کننده‌ها تفاوت‌هایی وجود دارد؛ اما در رسانه‌ملی اینها دارای استاندارد و چهارچوبند و اگر ما رشدی در دستمزدها دیدیم کاملاً رشد طبیعی و تدریجی است. مثلاً ممکن است اعلام شود فلان سریال با رقمی اینچنینی ساخته شده یا فلان مجری فلان عدد دستمزد می‌گیرد. باید توجه داشته باشیم ارقامی که دریافت می‌شود به هیچ وجه نسبت به برنامه قبلی که این مجری یا کارگردان داشته تفاوتی نداشته و این تفاوت تدریجی بوده است.

 

میرباقری افزود: شاید این پرسش وجود داشته باشد آیا تفاوت‌ها وجود دارد؟ بله برای ما کیفیت برنامه و استقبال مخاطب بسیار مهم است. یعنی یک برنامه با ظرفیت 10 درصدی مخاطب به صورت طبیعی دریافتی عواملش متفاوت می‌شود از برنامه‌ای که بیش از 70 درصد مخاطب دارد و این متغیرها جزو متغیرها مورد توجه ما است.

 

واکنش به تولید “برنده‌باش” در شبکه نمایش‌خانگی

 

معاون سیما درباره تولید برنامه “برنده‌باش” در شبکه نمایش‌خانگی، گفت: تلویزیون نسبت به برنامه‌های شاخص خود و زحمتی که برای برند شدنشان کشیده غیرت و حساسیت دارد و امتداد اینها را در غیر از مجموعه رسانه‌ملی غیرقابل قبول می‌داند. نمونه‌اش برنامه “دورهمی” بود که تحت‌عنوان “شب‌نشینی” به شبکه خانگی رفت اما چیزی که وجود دارد استدلال رسانه‌ملی این بود که خواستگاه و طبیعت این برنامه در تلویزیون است و اگر برنامه‌ای می‌خواهد به جای دیگری برود چرا با استفاده از این عناوین و سرقت این عناوین، اتفاق می‌افتد.

شروع “سلمان فارسی” و الف‌فاخرهای دفاع‌مقدس

 

میرباقری در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر شروع سریال‌های الف فاخر تلویزیون، گفت: در حال حاضر سه روز از تصویربرداری سریال “سلمان فارسی” در شهداد کرمان می‌گذرد و کاربزرگی است که زنگ خروج سازمان صداوسیما از رکود کارهای فاخر تلویزیونی را به صدا درآورد. رویکرد جدیدی را در پیش گرفته‌ایم که به ساخت سریال‌های الف فاخر دفاع‌مقدس هم می‌رسد.

 

شروع سریال “موسی(ع)” و تصمیم برای “ملک سلیمان”

 

وی در خصوص شروع فیلمبرداری سریال “حضرت موسی(ع)” و تصمیم برای ساخت سریال “ملک سلیمان”، توضیح داد: تکلیف متن و فیلمنامه سریال “حضرت موسی(ع)” روشن شده و دعا می‌کنیم جمال شورجه کارگردان این سریال هرچه زودتر سلامتی کامل‌شان را بدست آورند تا این سریال هم تولیدش را آغاز کند؛ اما در خصوص سریال “ملک سلیمان” هنوز در کلیات هستیم و به مرحله اجرا درنیامده است. خواجه‌ نصیرالدین توسی هم در راه است و کارهایی مثل شهید صیاد شیرازی هم به پایان نگارش رسیده‌اند بسترها و مقدمات تولیدشان فراهم خواهد شد.

 

تصمیم برای اصلاح برنامه انتخاباتی شبکه یک

معاون سیما نسبت به انتقاد درباره برنامه‌های انتخاباتی تلویزیون واکنش نشان داد و تصریح کرد: برنامه‌ها نظارت دارند اما برخی به اصلاح نیاز دارند. از جمله این برنامه‌ها “هرکی شما بگین” مهران رجبی است که از شبکه یک سیما روی آنتن می‌رود و چهره نماینده مجلس نشان داده نمی‌شود؛ درباره این برنامه تصمیم گرفته شده که اصلاحاتی صورت بگیرد.

 

Ad

Ad

روی خط خبر

 • توزیع رایگان واکسن کرونا در عربستان
 • مصطفی جنتی عطایی درگذشت/ وداع با مترجم و نویسنده باسابقه تئاتر
 • مرد تبر به دست 6 کودک را در حومه «سن پترزبورگ» به گروگان گرفت
 • «شرم» از امشب روی آنتن شبکه سه
 • فجایع زندان گوانتانامو وارد اسکار ۲۰۲۱ شد
 • ریزش ۱۸ هزار واحدی شاخص بورس
 • وام ضروری بازنشستگان کشوری امروز پرداخت می‌شود
 • روحانی از عضو هیئت رئیسه مجلس شکایت کرد
 • اعضای تیم امنیت ملی و دیپلماسی جو بایدن را بشناسید / نخستین‌ها در تیم بایدن
 • یک نماینده مجلس روحانی را تهدید کرد / روحانی به مجلس نیاید لایحه بودجه را نمی‌پذیریم
 • قانون جدید آمریکا در مورد مسافران ایرانی
 • قیمت جدید انواع طلا و سکه ; سه شنبه 4 آذر 99
 • کشف محموله بزرگ سلاح توسط سپاه در مناطق مرزی شمال‌غرب / فیلم
 • کاهش نرخ ارز در بازار
 • هشدار: نوشیدن چای در «لیوان کاغذی» شما را مبتلا به سرطان می‌کند
 • ۲۱ مدیر بورسی سلب صلاحیت شدند
 • پرداخت غرامت هواپیمای اوکراینی از صندوق توسعه
 • بدهی خارجی ایران به ۸.۶ میلیارد دلار رسید/ تراز حساب جاری منفی شد
 • کشف بیش از ۹۰ میلیارد ریال ارز و طلای قاچاق در فرودگاه امام (ره)
 • ۷ ایالت آمریکا از گوگل شکایت می‌کنند
 • کامبوزیا پرتوی بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت
 • بهای طلا و نفت در بازارهای جهانی
 • سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام سه شنبه 4 آذر 99
 • خرید ارزان بلیط هواپیما برای سفرهای ضروری
 • شهری در آلاسکا که تا ۲ ماه دیگر رنگ خورشید را نمی‌بیند/ ۶۶ روز تاریکی مطلق
 • ایجاد تعادل در بازار سکه
 • شایعه “اهدای عضو کرونایی‌ها” و کودکانی که در لیستِ انتظار، جان می‌دهند
 • وعده وزارت صمت: قیمت مرغ تا هفته آینده متعادل می‌شود
 • یک زن گزینه پیشنهادی بایدن برای تصدی وزارت خزانه‌داری است
 • انگلیس صادرات سلاح به عربستان و امارات را متوقف کند
 • Ad