آیا آیفون 12 تشعشع خطرناکی دارد؟

    کد خبر :1021776
آیفون 12

اپل در حال آماده‌سازی به‌روزرسانی نرم‌افزاری برای رفع نگرانی‌های ادعایی تشعشع در مورد آیفون 12 سه ساله است، پس از آنکه قانون‌گذاران فرانسوی ادعا کردند که این تلفن از سطوح تشعشع مناسب فراتر رفته است.

بازتاب-به گزارش رویترز، فرانسه فروش گوشی‌های هوشمند را پس از توصیه‌های سازمان دیده‌بان تشعشعات این کشور (ANFR) متوقف کرد، اما کوپرتینویی این اتهامات را رد می‌کند و به نظر می‌رسد مسئولیت پروتکل‌های آزمایش کشور اروپایی را بر عهده می‌گیرد.

برای این منظور، اپل تکرار کرده است که این یک نگرانی ایمنی نیست و خاطرنشان می‌کند که این تلفن توسط چندین نهاد بین المللی به عنوان مطابق با استانداردهای جهانی تشعشع تایید شده است. به‌روزرسانی نرم‌افزار سطوح تشعشعات را تنظیم نمی‌کند، زیرا این یک مشکل سخت‌افزاری است، اما «پروتکل مورد استفاده توسط تنظیم‌کننده‌های فرانسوی را تطبیق می‌دهد. بنابراین به نظر می‌رسد اپل فکر می‌کند این آپدیت نرم‌افزاری برای اینکه آیفون 12 بتواند آزمایش‌های تشعشعی آینده را طی کند، کافی است و می‌گوید مشتاقانه منتظر است آیفون 12 همچنان در فرانسه در دسترس باشد.

فرانسه قوانین خود را در سال 2020 تغییر داد. این کشور هنگام آزمایش سطوح تشعشعات و میزان انرژی فرکانس رادیویی جذب شده توسط بدن با استفاده از یک قطعه خاص، به اندام‌هایی مانند دست‌ها توجه کرد. این نرخ جذب ویژه (SAR) نامیده می‌شود. در طول آزمایش‌های SAR که اخیراً در کشور انجام شده، تنظیم‌کننده‌ها دریافتند که آیفون 12 در هنگام نگه‌داشتن گوشی از سطوح عادی جذب انرژی فراتر رفته، علی‌رغم اینکه سر و بدن را مورد آزمایش قرار می‌دهد.

 

آیفون 12

 

بلژیک و دانمارک هر دو در اینجا به کمک اپل آمده‌اند و ماتیو میشل، وزیر دیجیتالی‌سازی بلژیک، گفت که آزمایش‌های محلی «آمادکننده» هستند و در مورد تعلیق فروش توصیه می‌کنند. سازمان ایمنی دانمارک نیز از این روش پیروی کرد و نشان داد که هیچ نگرانی در مورد سطح تشعشع آیفون 12 ندارد. کارشناسان صنعت نیز بررسی کرده‌اند و اعلام کرده‌اند که این یافته‌ها نشان‌دهنده هیچ خطر سوختگی یا گرمازدگی ناشی از تشعشعات تلفن نیست.

فرانسه می‌گوید که تعمیر نرم‌افزار اپل باید کافی باشد و به محض رسیدن آن، آزمایش را از سر می‌گیرند، که در یک بیانیه مطبوعاتی فرانسوی که توسط TechCrunch کشف شد، توضیح داد. اپل مرتباً به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری آیفون‌های خود را حذف می‌کند، بنابراین باید در آینده نزدیک آشکار شود. در این بین، شرکت انرژی خود را از آیفون 12 سه ساله گرفته و بر روی جذابیت جدید یعنی آیفون 15 گذاشت.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید