آمازون ۱۰۰ هزار کارگر برای رسیدگی به سفارش‌‌‌های کرونایی استخدام می‌کند

آمازون ۱۰۰ هزار کارگر برای رسیدگی به سفارش های کرونایی استخدام می کند

شرکت آمازون اعلام کرد صد هزار کارگر در بخش انبارداری و توزیع در آمریکا برای رسیدگی به موج سفارش‌‌‌های آنلاین استخدام می‌کند.

شرکت آمازون اعلام کرد صد هزار کارگر در بخش انبارداری و توزیع در آمریکا برای رسیدگی به موج سفارش‌‌‌های آنلاین استخدام می‌کند. دربحبوحه شیوع ویروس کرونا، بسیاری از مشتریان خرید‌‌‌های خود را به صورت اینترنتی انجام می‌دهند.

با خالی شدن طبقه‌‌‌های فروشگاه‌ها از ترس قرنطینه و کمبود کالاها، خرده‌فروشان به دنبال ذخیره غذا و محصولات بهداشتی در انبارهای خود هستند و به کارگرانی برای انبارداری و توزیع نیاز دارند.

فروشگاه‌‌‌های زنجیره ای آمریکا مثل آلبرتسونز، کروگر و رالیز هم مانند آمازون در حال استخدام نیروهای جدید برای پر کردن ذخایر خود و رسیدگی به سفارشات آنلاین هستند. این فروشگاه‌ها به افرادی روی آورده اند که زمانی در رستوران‌ها و کسب و کارهای مربوط به مسافرت و سرگرمی‌فعال بودند و حالا به خاطر ویروس کرونا شغل خود را از دست داده اند.

آمازون اعلام کرد:«می‌خواهیم این افراد بدانند تا زمانی که همه چیز به شرایط عادی باز گردد و کارفرمایان قبلی بتوانند آنها را بر سر کارشان بازگردانند، از حضورشان استقبال می‌کنیم».

شرکت بزرگ حمل و نقل یونایتد پارسل سرویس اعلام کرد توزیع زمینی و هوایی کالاهای آن علی رغم افزایش محدودیت‌‌‌های دولت بر فعالیت‌‌‌های اقتصادی هنوز جریان دارد. این شرکت در روز دوشنبه اعلام کرد با همین نیروی کار فعلی تقاضاها را پاسخ می‌دهد.

ویروس کرونا که تا حالا جان بیش از 7100 نفر را در سراسر جهان گرفته و باعث قرنطینه شدن مردم شده است، ذخایر آمازون را هم خالی کرده و به این ترتیب تحویل کالاها از این فروشگاه هم بیشتر از معمول طول می‌کشد.

تعداد کارکنان آمازون به صورت فصلی تغییر می‌کند و اخیراً به خاطر تعطیلات به 798 هزار کارگر تمام وقت و پاره وقت رسیده است. آمازون مشخص نکرده پس از استخدام این صد هزار نفر، به چند نیروی کار دیگر نیاز دارد.

آمازون برای جذب کارکنان بیشتر اعلام کرد 2 دلار به حداقل حقوق ساعتی 15 دلار کارگران آمریکایی تا ماه آوریل اضافه می‌کند. این دستمزد اضافی برای کارگران ساعتی در آمریکای شمالی و اروپا 350 میلیون دلار به هزینه‌های این شرکت اضافه می‌کند.