آخرین آمار کرونا در ایران / ۶۱۹۱ بیمار و ۲۹۶ فوتی جدید

آمار کرونا در ایران۶۱۹۱ بیمار و ۲۹۶ فوتی جدید آخرین آمار کرونا در ایران / ۶۱۹۱ بیمار و ۲۹۶ فوتی جدید

دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: در 24 ساعت گذشته 296 نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

همچنین در 24 ساعت گذشته، 6 هزار و 191 بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده‌اند.

لاری گفت: از دیروز تا امروز 4 آبان 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 6 هزار و 191 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که دو هزار و 41 نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید19 در کشور به 568 هزار و 896 نفر رسید.

وی افزود: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 296 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 32 هزار و 616 نفر رسید البته خوشبختانه تا کنون 455 هزار و 54 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

به گفته لاری 4969 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری گفت: تا کنون چهار میلیون و 719 هزار و 597 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز و استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

به گزارش پویا، لاری گفت: در شرایط همه‌گیری کرونا در کشور، لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز صنفی و کارگاهی به عنوان یکی از محل‌های پررفت و آمد مردم، اهمیت ویژه‌ای دارد بنابراین لازم است صاحبان این مراکز استفاده از ماسک را در دستور کار جدی خود قرار دهند؛ از ارائه هرگونه خدمت به افراد فاقد ماسک به طور جدی خودداری کنند و نسبت به استفاده از کارتخوان به جای دریافت وجه نقد، گندزدایی مرتب سطوح، رعایت بهداشت دست‌ها و استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده و در دسترس قرار دادن آن برای مراجعین و رعایت فاصله‌گذاری، اقدام کنند‌.
وی افزود: همچنین مردم می‌توانند هرگونه تخلف را از طریق سامانه 190 یا از طریق اسکن QR کد واحد متخلف با استفاده از دوربین تلفن همراه هوشمند خود، جهت انجام پیگیری توسط همکاران ما اعلام کنند.