کرونا 74 قربانی دیگر گرفت/ممنوعیت ورود و خروج به «51 شهر» قرمز و نارنجی

کرونا 74 قربانی دیگر گرفت/ممنوعیت ورود و خروج به «51 شهر» قرمز و نارنجی

سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۷ هزار و ۲۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در شبانه روز گذشته خبرداد و گفت: در این مدت 74 بیمار جان خود را از دست دادند.

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت اظهار داشت: از دیروز تا امروز ۳ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۲۹۰ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۷۴۹ نفر از آنها بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به یک میلیون و ۸۱۵ هزار و ۷۱۲ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۴ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۱ هزار و ۹۵۱ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت:خوشبختانه تا کنون یک میلیون و ۵۵۵ هزار و ۷۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

به گزارش فارس، لاری ابراز داشت: سه هزار و ۸۶۵ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند؛ ضمن اینکه تا کنون ۱۲ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۸۴۷ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی متذکر شد: در حال حاضر ۱۲ شهرستان قرمز و ۳۹ شهرستان نارنجی هستند و بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت “از” و “به” شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، ممنوع است.