آتش‌سوزی گسترده در بازار ستارخان تهران

  • حوادث
  • یکشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۹ ۹:۱۱
    کد خبر :705622

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق در بازار ستارخان خبر داد.

جلال ملکی در گفت‌وگو با ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ٠٣:١۴ دقیقه بامداد روز جاری، یک مورد حادثه حریق در بازار سنتی ستارخان به سامانه ١٢۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

ویی با بیان اینکه بلافاصله چهار ایستگاه به محل حادثه اعزام شدند، ادامه داد: آتش‌نشانان با حضور در محل بلافاصله عملیات اطفا را آغاز کردند و تا کنون بخش قابل توجهی از شعله‌زنی انجام شده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه در طبقه دوم بازار ستارخان چند باب مغازه دچار حریق شده بود و حریق خسارت‌های مالی بسیاری بر جای گذاشته است، تصریح کرد : با تلاش آتش نشانان از گسترش بیشتر حریق جلوگیری شده است. این حادثه تا کنون خسارت جانی نداشته و در لحظات اولیه چند نفر نیز به کمک آتش نشانان از محل خارج شدند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی در ادامه با بیان اینکه این پاساژ در خیابان ستارخان واقع شده بود گفت: این حریق در فاز چهارم بازار ستارخان رخ داده بود و تعدادی از مغازه‌هایی که دچار حریق شده بودند در زمینه پوشاک فعالیت می‌کردند. شدت حرارت این حادثه بسیار بالا بوده و دود غلیظی طبقه بالایی را فرا گرفته بود. سقف‌های کاذب هم درگیر حریق شده بود اما آتش نشانان با شکافتن سقف‌ها از داخل حریق را اطفا کرده بودند.

ملکی افزود: بر اساس مشاهدات، ١٢مغازه کاملا سوخته و از بین رفته بود اما از زمان رسیدن آتش نشانان از گسترش حریق جلوگیری شده است.

وی با بیان اینکه حریق اطفا شده و نیروها هم اکنون در حال تخلیه دود و ایمن سازی محل هستند، تصریح کرد: در گذشته نیز این مرکز چند بار دچار حریق‌های کوچک و بزرگ شده بود و اخطارهای لازم به آن داده شده بود اما هنوز وضعیت ایمنی مناسبی ندارد. امیدواریم به زودی ایمن سازی‌های لازم این مرکز و مراکز این چنینی صورت بگیرد.

0
نظرات
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد نظرات حاوی الفاظ و ادبیات نامناسب، تهمت و افترا منتشر نخواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید