مخالفت مردم آمریکا با اقدام ضد ارزشی یک اصلاح‌طلب!

۱۵ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۹  /   /  کد خبر: 99779
مخالفت مردم آمریکا با اقدام ضد ارزشی یک اصلاح‌طلب!

امروز، ترامپ قانون داکا (Deferred Action for Childhood Arrivals program) را لغو کرد این قانون که از سال ۲۰۱۲ و توسط باراک اوباما اجرایی شده بود به فرزندانِ مهاجران غیر قانونی در امریکا اجازه‌ی تحصیل و کار می‌داد.

کیوان ابراهیمی – دموکرات‌ها به این اقدام ترامپ اعتراض کرده و آن را عملی غیر اخلاقی و «ضد ارزشی» نامیده‌اند که بدور از احساس و عاطفه، موجب از هم‌پاشیدن خانواده‌های برخی مهاجران و اخراج آنان از امریکا خواهد شد.

در این ایام که ارزش‌های حداقل نیمی از مردم امریکا اینگونه مورد هجوم و تاخت و تازِ ترامپِ «اصلاح‌طلب» قرار گرفته، مردم ایمز پلاکاردهایی جلوی خانه‌هایشان نصب کرده‌اند، با این مضمون که «قدرت در تنوع و گوناگونی‌ست» و «ایمز از ورود همه‌ی نژادها، ادیان، عقاید و گرایش‌ها استقبال می‌کند». رئیس دانشگاه ایالتی آیوا نیز ایمیلی مفصل در مخالفت با اقدام ترامپ فرستاده و به اقدامات دانشگاه برای کمک به افرادی که از این تصمیم متاثر و متضرر می‌شوند پرداخته است.

ترامپ را می‌توان به تعبیری یک سیاست‌مدار «اصلاح‌طلب» در حکومت امریکا نامید؛ حداقل به ادعای خودش. او آمده تا سنت‌شکنی کند و ارزش‌های «اصول‌گرایان» که مضر می‌داند را دور بریزد و اصلاح کند.

 

 

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها