جدیدترین اخبار
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۳ سیاسی کد خبر :9133

برادر یکی از کاندیدا تا دیروز کارمند بود اما امروز بانک چند صد میلیاردی دارد

دهقان گفت:‌ب رادر یکی از کاندیداهای انتخابات تا دیروز کارمند ساده استانداری بود اما امروز بانک چند صد میلیاردی دارد حال اگر بحث و ادعایی برای مبارزه با فساد وجود دارد باید از اطرافیان خودمان شروع کنیم.

محمد دهقان رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف ظهر امروز (چهارشنبه۱۳اردیبهشت) با حضور در مسجد دانشگاه تهران با اشاره به برگزاری انتخابات در کشورمان گفت: انتخابات برای این است که اگر مردم خواستند تغییری ایجاد کنند بستری فراهم شود تا مردم تحول مدنظر خود را رقم بزنند.

دهقان افزود: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران این است که در منطقه پرچم انتخابات را بلند کرده و بدین ترتیب دهان آنهایی که می‌خواهند ما را به نبود دموکراسی متهم کنند بسته است.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف با تاکید بر اینکه باید قبل انتخابات و تعیین سرنوشت ملت توسط خودشان را بدانیم، خاطرنشان کرد: در ایران در ایام پیش از برگزاری انتخابات عده‌ای نتایج را حدس و فضا را تحلیل می‌کنند اما تا اعلام نتایج نهایی وضعیت انتخابات مشخص نیست.

دهقان باطرح این سؤال که چرا امروز به دنبال ایجاد تغییر هستیم، گفت: جریان فعلی حاکم بر کشور حدود ۳۰ سال قدرت را به دست داشته، ۸ سال دولت آقای موسوی، ۸ سال دولت سازندگی و ۸ سال نیز دولت اصلاحات بر سر کار بوده است. البته پس از یک دوره کامل ۸ ساله باز هم ادامه همین جریان به مدت ۴ سال قدرت را به دست گرفت؛ افرادی مانند آقایان نعمت‌زاده، ترکان، جهانگیری و آخوندی همواره در صحنه بودند و قدرت را در دست داشته‌اند.

وی به نخستین مناظره کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و ادامه داد: من در مناظرات تعجب کردم دوستی ابراز مظلومیت می‌کرد. زیرا باید گفت شما ۳۰ سال قدرت را در دست داشتی و البته در این مدت زحمات و خدماتی هم داشته‌اید اما کشور درگیر نابهنجاری‌هایی نیز شد.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در بیان یکی از آسیب‌های وارده به کشور در طی سال‌های گذشته گفت: یکی از این آسیب‌های بزرگ این بود که دولت از حالت مردمی خارج شد؛‌وقتی امروز وزیر چند صد میلیاردی داریم دیگر نمی‌توان انتظار داشت آن وزیر مردمی باشد، وقتی همان وزیر در ویلای ۵ هزار متری زندگی می‌کند نمی‌تواند از وی انتظار مردمی بودن داشت.

«آقای قاضی‌پور در صحن مجلس گفت: من حدود ۲۱ شرکت از آقای آخوندی یافته‌ام؛ البته بنده هم با سرچ حدود ۳۶ شرکت یافتم که به آقای آخوندی تعلق دارد. حال سؤال اینجاست که اگر آقای آخوندی بخواهد روزی ۱۵ دقیقه برای هر شرکت وقت بگذارد آیا دیگر زمانی برای اداره وزارتخانه خواهد داشت؟»

دهقان با طرح این سؤال که چرا فردی با دارا بودن ده‌ها شرکت به دنبال وزیر شدن هم می‌رود، گفت: این دوستان خواسته یا ناخواسته از جایگاه مردمی دور شده‌اند؛ وزیری که در خانه شاهانه می‌نشیند و صدها میلیارد تومان سرمایه دارد و جمع شرکت‌هایش به ده‌ها شرکت می‌رسد در نهایت از رانت‌ها برای شرکت‌های خود استفاده خواهد کرد،‌در چنین شرایطی دیگر نمی‌توان این وزیر را مردمی دانست.

وی با انتقاد از وزرایی که مدت زمان طولانی برای فعالیت‌های اقتصادی اختصاص می‌دهد، اظهار داشت: در چنین شرایطی که وزیر برای شرکت‌های خود در تلاش است میلیون‌ها جوان تحصیلکرده بیکارند، افراد زیادی در فقر به سر می‌برند. برخی گرفتار اعتیاد شده‌اند و برخی دیگر نیز به دلایل مشکلات فرهنگی زندگی سختی دارند.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف با اشاره به اینکه در ۴ سال گذشته رکود بی‌سابقه‌ای در کشور داشته‌ایم خاطرنشان کرد: در طول این ۴ سال تمامی مسائل متوجه مذاکرات شد و حتی آب خوردن مردم را نیز به مذاکرات گره زدند. در حالی که ما بایستی ضمن پرداختن به مذاکرات فعالیت‌های کشور را نیز دنبال می‌کردیم تا کشور معطل مذاکرات باقی نماند.

دهقان ادامه داد: دولت قلب اقتصاد کشور را خواباند و این اشتباه فاحش آنها بود، البته گفته شد تورم را پایین آوردند؛ بله پایین آورده شد اما به قول پزشکان وقتی خونی در رگ وجود ندارد ایستادن قلب یا تپش آن دردی را دوا نمی‌کند.

وی با اشاره مجدد به در پیش بودن برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: شرایط امروز نشان می‌دهد کشور نیازمند تغییر و تحول است زیرا ضرباتی که امروز مردم می‌خورند دیگر قابل تحمل نیست.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف اضافه کرد: امروز ۶ نفر کاندیدای انتخابات هستند. اما ضمن احترام به تمامی کاندیداها باید اعلام کنم آن کسی که نشان داده اهل کار و مدیریت جهادی است، هوش و ذکاوت لازم را دارد و سال‌ها در پست‌هایی فعالیت کرده که کارنامه درخشانی در آنها دارد، اقای قالیباف می‌باشد. آقای قالیباف سال‌ها در دوران جنگ در عرصه‌های مختلف فعالیت کرده و ضمن حضور در نیروی انتظامی شهردار نیز بوده است؛ آقای قالیباف در هر جا حضور داشته تحول ایجاد کرده است.

دهقان به تمامی آحاد ملت توصیه کرد با استماع نظرات کاندیداها درباره رای دادن تصمیم بگیرند و در عین حال تاکید کرد که امروز کشور به مدیر اجرایی نیاز دارد.

وی در ادامه اظهارات خود برای دانشجویان دانشگاه تهران به وعده‌های حسن روحانی نیز اشاره کرد و افزود: آقای روحانی وعده تحول اقتصادی ۱۰۰ روزه داد و تاکید کرد چنان زندگی مردم را از درآمد سرشار کند که دیگری کسی به یارانه نیاز نداشته باشد، شاید آن روز که آقای روحانی این وعده‌ها را می‌داد مشاوران وی گفته بودند که این مباحث را اعلام کن تا رای بیاوری و بنده هم امروز نمی‌خواهم بگویم آقای روحانی دروغ گفته است اما تاکید دارم که وی اکنون وعده‌هایش را فراموش کرده و گویی مدیریتی در دولت وجود نداشت که بخواهد این وعده‌ها را محقق کند.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف با تاکید مجدد بر اینکه کشور به مدیران اجرایی، جوان و پرتوان نیاز دارد، اظهار داشت: کشور افرادی را می‌خواهد که با ساعت کار کنند و برنامه‌های مدونی برای اجرا در دست داشته باشند؛ از مجموع بررسی‌ها به این نتیجه می‌رسیم که امروز اقای قالیباف می‌تواند تحول لازم را در کشور ایجاد کند.

دهقان در ادامه این نشست در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چه تضمینی وجود دارد آقای قالیباف پس از اخذ رای ملت راه طی شده توسط رؤسای جمهور دیگر را نرود، گفت: آقای قالیباف کارنامه دارد، وی برخلاف برخی وزرا که ده‌ها و صدها شرکت دارند هیچ کار اقتصادی نکرده است.

وی همچنین یادآور شد: این کاندید انتخابات فرمانده جنگ بوده و بعد از آن به نیروی هوایی و سپس به نیروی انتظامی رفته است، زندگی آقای قالیباف معلوم است و همگان می‌توانند ببینند تفاوت کسی که با حقوق شهرداری زندگی کرده و با کسی که میلیاردها تومان از شرکت‌هایش درآمد دارد، چقدر است. روزی پیش از وارد شدن به مباحث انتخاباتی به آقای جهانگیری گفتم چرا وزرا اموالشان را اعلام نمی‌کنند، خب پاسخش مشخص است زیرا معلوم است که آنها رویشان نمی‌شود به مردم بگویند چقدر پول دارند؛ مگر یک وزیر یا معاونش چقدر حقوق می‌گیرند که این مقدار سرمایه جمع کرده‌اند.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف ادامه داد: کسی از حقوق وزارت ثروتمند نمی‌شود بلکه از رانت‌ها استفاده می‌کنند و با مکیدن خون مردم به ثروت‌های افسانه‌ای می‌رسند.

دهقان با اشاره به انتشار برخی اخبار درباره کاندیداهای انتخابات گفت:‌ اگر دوستان نقطه ضعفی از آقای قالیباف داشند اعلام می‌کردند، هر چند زمانی هم که نقطه ضعفی ندارند باز دروغ به ایشان می‌بندند اما قطعا اگر تاکنون چیزی داشتند افشا می‌کردند.

نماینده مردم طرقبه در مجلس با اشاره به طرح مربوط به اموال مسئولان خاطرنشان کرد: من سال‌ها پیگیر این طرح بودم که در نهایت طرح به مجمع رفت و در آنجا ذبح شد اما در کل این طرح یک قدم به جلو بود. حال با توجه به این طرح می‌خواهم بگویم اگر اجازه می‌دادند این طرح به طور کامل اجرایی شود بسیاری از مباحث امروز برای مردم مشخص می‌شد.

وی ادامه داد: در بحث حقوق‌های نجومی تاکید کردیم باید حقو‌ق‌ها اعلام شود زیرا مگر مقامات نوکر مردم نیستند پس مردم هم باید بدانند که مسئولان چقدر حقوق می‌گیرند.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف سؤال بعدی را که به کاندیداهای جبهه انقلاب اختصاص داشت اینگونه پاسخ داد: هماهنگی کامل بین نیروهای انقلاب وجود دارد،‌ البته ممکن است این نظر درست نباشد که کاندیداها به نفع هم کنار بروند باید با توجه به فضا تصمیم‌گیری کرد؛ هر کدام از کاندیداها حوزه رای جداگانه‌ای دارند و ما به هر دوی آنها نیاز داریم و فعلا تصمیم بر این است هر دو در صحنه باشند. زیرا این موضوع به نفع جریان انقلاب است.

دهقان در پاسخ به سؤال دیگری که به وعده‌ قالیباف پیرامون ایجاد ۵ میلیون شغل اختصاص داشت،‌گفت: آقای قالیباف مجموعه‌ای از متخصصان جوان را دور خود جمع کرده و تحقیقات لازم را در این زمینه انجام داده است.

وی  ادامه داد: سال گذشته بانک‌ها ۵۳۰ هزار میلیارد وام دادند. حال اگر شما این پول را به سمت اشتغال بفرستید قطعا ضمن اثرگذاری در این حوزه شامل تحول جدی خواهیم بود؛ ۱۰ هزار میلیارد وام صندوق فرهنگیان به ۳۱ نفر می‌دهند و آن  ۵۳۰ هزار میلیارد تومان را نیز همان ۴ درصدی‌ها اخذ می‌کنند. اما اگر این پول به تولید و اشتغال تزریق می‌شد شغل‌های زیادی ایجاد می‌کرد. ظرفیت ایجاد بیش از ۵ میلیون شغل در کشور وجود دارد البته مجلس نیز تصویب کرده طبق قانون باید ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد شود.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف به وعده حسن روحانی برای ایجاد شغل اشاره و افزود: اگر آقای روحانی هم وعده ایجاد شغل داد دروغ نگفت اما از داخل خانه که نمی‌توان شغل ایجاد کرد. باید مدیرانی داشت که به جای خوابیدن در جلسات برای کشور و مردم تلاش کنند.

دهقان درباره تیم فرهنگی محمدباقر قالیباف که مورد سؤال یکی از دانشجویان بود، گفت: آقای قالیباف ضمن اینکه انسان پایبند با آموزه‌های انقلابی و اسلامی و همچنین رهنمودهای مقام معظم رهبری است اما آدمی با فکر باز است و برای حوزه فرهنگ برنامه‌های مناسب و جدی دارد.

وی همچنین درباره انتقاد یکی از دانشجویان پیرامون عملکرد فرهنگسراها گفت:‌ فرهنگسراها رقیب مساجد نیستند و هر کدام به مباحث خود می‌پردازند. آقای قالیباف بیشترین حمایت را از مساجد انجام می‌دهد.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در پاسخ به سؤال دیگری که به منابع مالی دولت برای تحقق وعده‌ها اختصاص داشت، گفت: مجلس بحث حذف یارانه ثروتمندان را تصویب کرده اما دولت آن را اجرایی نمی‌کند و همین اجرایی کردن موضوع به دولت کمک خواهد کرد. البته تامین منابع فقط با جیب دولت نیست و بایستی زمینه برای سرمایه‌گذاری‌ها فراهم شود. هر چند ما سرمایه‌گذاری‌های زیادی در کشور داریم که اگر بین آنها با نخبگان پیوندی برقرار شودبسیاری از مسائل پیش خواهد رفت.

دهقان در زمینه اعتیاد نیز که مورد سؤال یکی از دانشجویان قرار گرفته بود، خاطرنشان کرد: طی گفت‌وگویی که بنده با یکی از مقامات نیروی انتظامی داشتم دریافتم چیزی نزدیک به ۸۵ درصد افراد معتاد در سال ۹۴ به دلیل بیکاری به دام اعتیاد افتادند و نکته جالب اینجاست که بسیاری از جرائم نیز از ناحیه همین ۸۵ درصد رخ می‌دهد. تمام اینها نشان می‌دهد سامان دادن بیکاران می‌تواند به کاهش اعتیاد کمک کند.

وی اضافه کرد: راه‌های کنترل اعتیاد و ساماندهی معتادان در برنامه‌های آقای قالیباف وجود دارد و در صورت انتخاب وی توسط ملت کارهای اساسی در این زمینه انجام خواهد شد.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه درآمد قالیباف چقدر است، گفت: من درآمد دقیق وی را نمی‌دانم و باید از خود ایشان سؤال کنید. درباره شرکت‌های تعاونی که یکی از دانشجویان سؤال کرد باید بگویم شهرداری ۶۰ هزار کارمند دارد که برخی از آنها شرکت‌های تعاونی راه‌اندازی کرده‌اند که به این شرکت‌ها زمین واگذار شد اما زمانی که گزارش شد تخلفی در حال رخ دادن است آقای قالیباف به قوه قضائیه نامه نوشت تا به این موضوعات رسیدگی شود. حال من از شما سؤال می‌کنم بعد از آنکه مباحثی در مورد برادر فلان آقا مطرح شد اقدام خاصی صورت گرفت؟

دهقان اضافه کرد: آقای قالیباف پس از دریافت گزارش مربوط به تخلف موضوع را پیگیری کرد اما برخی تا تخلف اطرافیانشان مطرح می‌شود سریعا تلاش می‌کنند برخوردها متوقف شود.

وی در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه ما مدیر توانمند در کشور زیاد داریم، تصریح کرد: همه چیز نباید سیاسی باشد. البته مدیر باید نظام را قبول داشته باشد اما وقتی نظام را قبول داشت دیگر فرقی نمی‌کند جزو کدام دسته و گروه سیاسی است.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف با اشاره به حضور قالیباف در جبهه‌های جنگ تحمیلی گفت: آقای قالیباف زمانی که کشور نیاز به فداکاری داشته به جبهه رفته و جنگیده است و برخی امروز جوری سخن می‌گویند که گویی وی باید پاسخ دهد چرا به جبهه رفته در حالی که به نظرم باید آنان که از جبهه فرار کردند، پاسخگو باشند.

دهقان به کارنامه برادر یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری اشاره کرد و بدون نام بردن این کاندیدا اظهار داشت: برادر یکی از کاندیداهای انتخابات تا دیروز کارمند ساده استانداری بود اما امروز بانک چند صد میلیاردی دارد حال اگر بحث و ادعایی برای مبارزه با فساد وجود دارد باید از اطرافیان خودمان شروع کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا شباهتی بین قالیباف واحمدی‌نژاد وجود دارد، خاطرنشان کرد: برخی کاندیداها در مناظره خواستند این دو نفر را به هم پیوند بزنند. البته همانطور که آقای قالیباف گفت در دوره آقای احمدی‌نژاد به محرومان رسیدگی شد. شاهد انجام اقدامات مثبتی هم بودیم اما آقای روحانی در دوره خود فقط در یک موضوع به عدالت عمل کرد و آن هم عدم انجام وعده‌هایش بود.

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف اضافه کرد: همانطور که گفتم در مناظره تلاش کردم آقایان قالیباف و احمدی‌نژاد را به هم پیوند بزنم اما آقای جهانگیری برادر شما به همین افراد پیوست؛ در کل معتقدم باید به خوبی‌های افراد توجه کرد و از آنها الگو گرفت و از بدی‌های آنها دور شد.

دهقان با انتقاد از عملکرد دولت حسن روحانی گفت:‌دولت ۹۱۲ که نمی‌تواند برای مردم کار کند یعنی دولتی که ساعت ۹ سر کار بیاید و ۱۲ برود قادر به تحقق وعده‌هایش و خواست مردم نیست.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر مباحث مطرح شده درباره آقای روحانی درست است چرا شورای نگهبان وی را تائید صلاحیت کرد، گفت: این موضوع در حوزه اختیارات من نیست و دوستان باید پاسخ دهند اما من به نظرم شما باید بپرسید آیا این موضوعات مطرح درباره آقای روحانی صحت دارد یا نه که متاسفانه بسیاری از آنها صحت دارد؛‌مگر ما وزیر چند صد میلیاردی نداریم؟ مگر دولت پیر نشده است؟ مگر دولتمردان وعده‌هایشان را فراموش نکرده‌اند؟

رئیس ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف ادامه داد: به وزیر می‌گوییم چرا ۱۲۱ شرکت داری؟ پاسخ می‌دهد مگر شرکت زدن ایرادی دارد؛ معلوم است که ایرادی ندارد اما بهتر است یک مسئول تمام زمان خود را برای مردم صرف کند نه برای شرکت‌هایش. وقتی وزیری ۱۲۱ شرکت دارد ذهنش درگیر همان شرکت‌هاست و دیگر زمانی برای تفکر به امور مردم نخواهد داشت. هر چند در انتها از رانت برای تقویت خود نیز استفاده خواهد کرد.

وبگردی

روی خط خبر

 • سرنوشت مبهم حزب لاریجانی/حسن بیادی:جلسات متوقف شده است
 • سلیمی‌نمین:تفکیک وزارتخانه‌ها اتلاف انرژی است
 • کواکبیان:عده‌ای می‌خواهند دوباره تحریم‌ها برگردد تا امثال بابک زنجانی پول نفت را ببرند
 • علت ۴۰ درصد تصادفات جاده‌ای مشخص شد
 • استدلال رهبر انقلاب برای اهمیت حضور به موقع نمایندگان در صحن علنی و کمیسیون‌ها چه بود؟
 • ۲۲۰ مهاجر در مدیترانه غرق شدند
 • سه کشته در دو حادثه رانندگی در کرمان
 • امحاء پنج تن مواد مخدر در خرم آباد
 • کشوری که شادترین نوجوانان جهان را دارد
 • کاهش عرضه مسکن خطرناک است
 • پرداخت حقوق به پست قائم مقام قانونی نیست
 • ارزش اظهارنامه صادراتی سقف ندارد
 • وضعیت اقتصاد ایران در فصل بهار
 • تشکیل وزارتخانه محیط زیست اولویت‌ ندارد
 • متقاضیان وام اشتغال که چک برگشتی دارند بخوانند!
 • واکنش بازار نفت به ابهام سرنوشت اوپک
 • ثبت قیمت کالاهای بهره‌مند از ارز رسمی الزامی شد
 • ورود مردی با بمب یک ایستگاه مترو لندن
 • عربستان خواهان تمدید آتش بس در افغانستان شد
 • واکاوی علل حملات تجاوزکارانه ائتلاف آمریکایی به مواضع ارتش سوریه
 • ترکیه: درباره عملیات قندیل اختلافی با ایران نداریم
 • منبع نمودار ضدایرانی پمپئو دردسرساز شد
 • نامه دو عضو ارشد کنگره به وزیر خزانه‌داری آمریکا: ایران را به لیست سیاه FATF بازگردانید
 • تخلف۴۰هزارمتری دانشگاه علوم پزشکی ایران در کنار برج میلاد
 • صدور فراخوان مشارکت در تظاهرات جمعه «وفاداری به مجروحان» در غزه
 • هلاکت ۲۳ عنصر مزدور در ساحل غربی
 • حماس ترسی از اسرائیل ندارد بلکه اسرائیل از آن می ترسد
 • دیدار السیسی با مسئولان آمریکایی برای بررسی تحولات فلسطین
 • رایزنی‌ها برای ممانعت از افزایش تنش‌ها در «الحدیده» ادامه می‌یابد
 • انتقاد شدید«هادی العامری» از برگزارکنندکان انتخابات پارلمانی عراق