تهران روی مرز آلودگی/ میدان فتح پاک‌ترین نقطه پایتخت

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹  /   /  کد خبر: 9052
تهران روی مرز آلودگی/ میدان فتح پاک‌ترین نقطه پایتخت

کیفیت هوای تهران با آنکه همچنان در شرایط سالم برای همه افراد قرار دارد اما نسبت به روزهای قبل آلوده‌تر شده و به وضعیت ناسالم نزدیک شده است.

دستگاههای سنجش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران، وضعیت کیفی هوای تهران در ٢٤ ساعت گذشته منتهی به ظهر امروز (چهارشنبه) را سالم اعلام کرده‌اند.

بنابراین امروز ۱۳ اردیبهشت ماه، میانگین شاخصهای ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون  بر روی عدد ۹۴ قرار گرفت که این وضعیت نسبت به روزهای گذشته نامناسب‌تر شده است.

کیفیت هوای شهر تهران که در برخی روزهای فروردین امسال به مدت چهار روز در شرایط ناسالم برای گروههای حساس رسیده بود پس از تأثیرات مثبت سامانه‌های بارشی روزهای اخیر و وزش بادهای شدید موقتی، تا حدودی بهبود پیدا کرده‌ است.

در حال حاضر شهرداری منطقه ۱۱ با عدد شاخص ۱۰۹ آلوده‌ترین و میدان فتح منطقه  ۹ با عدد شاخص ۳۲ پاک‌ترین نقاط تهران محسوب ‌می‌شوند؛ عدد شاخصهای ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون در شهر تهران به‌ترتیب سالم بودن به‌ شرح ذیل است:

شهرداری منطقه ۱۱: ۱۰۹

پیروزی(منطقه ۱۳): ۹۶

شادآباد(منطقه ۱۸): ۹۴

مسعودیه(منطقه ۱۵): ۸۸

منطقه هفت: ۷۴

شهرری (منطقه ۲۰): ۶۷

گلبرگ(منطقه هشت): ۶۳

پونک(منطقه پنج): ۶۶

تهرانسر(منطقه ۲۱): ۶۸

محلاتی(منطقه ۱۴): ۴۷

شهرداری منطقه ۱۹: ۴۵

سعادت آباد(منطقه یک): ۴۸

منطقه ۱۰: ۳۷

منطقه ۶: ۳۷

اقدسیه(منطقه یک): ۳۶

میدان فتح(منطقه ۹): ۳۲

بنابر تمهیدات اندیشیده شده از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون بین ۵۰ تا ۱۰۰ باشند شرایط کیفیت هوا سالم است و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی ۱۰۰ تا ۱۵۰ تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از ۱۵۰ تا ۲۰۰ قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها