جدیدترین اخبار
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۷ سیاسی کد خبر :8542

کسی که می‌گوید مشکلات کشور ۱۰۰ ساله هم حل نمی‌شود بداند مردم نه صبر ایوب دارند و نه عمر نوح

کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: سوال ما از دولت مردان این است که چرا امروز باید بیکاری آن چنان گریبانگیر خانواده‌ها شود که فرزندان شرمنده پدران و پدران شرمنده فرزندان باشند؟

محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری عصر ماروز(سه‌شنبه ۱۲ اردیبهشت) در دیدار کارگران، معلمان و اقشار مختلف مردم با تبریک روز معلم و روزکارگر به این دوقشر جامعه، اظهار داشت: ۲۹ اردیبهشت مردم تصمیم می‌گیرند و سکان اداره کشور را مشخص می‌کنند.

وی افزود: چند شب قبل اشاره کردم که ما روزهای تلخ و شیرین زیادی را می‌بینم. واقعیت شیرین این است که کشور ما کشور ثروتمندی است و این را همه باور دارند. در حوزه ذخیره نفت و گاز رتبه اول را کشور دارد و امروز جز جوانترین کشورهای دنیا هستیم و خیلی از کشورها بحران نیروی جوان دارند.

قالیباف با بیان اینکه با این وجود ما نیروی انسانی جوان، تحصیل کرده و متخصص داریم، گفت: امروز مهندسان فارغ‌التحصیل ما در کشور با مهندسان کشورهای صنعتی و پیشرفته دنیا رقابت می‌کنند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد: از بعد جغرافیایی در کشوری هستیم که در زمستان و تابستان اختلاف دمای بین ۳۰ تا ۴۰ درجه داریم. در زمانی که در شمال کشور مردم در دمای منفی ۱۵ و منفی ۲۰ درجه زندگی می‌کنند، در جنوب کشور مردم در کنار ساحل در یک هوای خوب با دمای مثبت ۲۰ درجه زندگی می‌کنند، البته اگر ریزگردها بگذارند.

وی با بیان اینکه موقعیت اقلیمی ما حتی به گونه‌ای است که در بعضی از استان ها همزمان چهار فصل را داریم، گفت: همه عزیزان اهل کشاورزی مطلع هستند که دو محصول خرما و گردو دو اقلیم متفاوت دارند. این در حالی است که در استان کرمان، در کمتر از ۱۰۰ کیلومتر در ارتفاعات بردسیر شما گردو های منطقه بردسیر را می‌بینید و از یک طرف نخلهای خرما را در دشت جیرفت مشاهده می‌کند.

قالیباف متذکر شد: این موارد ظرفیت های کشور ما به شمار می‌رود اما این ظرفیتها به درستی اداره نمی‌شود. در تاریخ کشور ما در مقاطعی که دولت‌های نالایق مثل دوره قاجار سر کار می‌آیند، آنها چشم به خارج از کشور دارند و هیچ تکیه‌ای به مردم ندارند. در آن دوره وقتی اشرافی‌گری، تنبلی و دوری از مردم روند دوره قاجار می‌شود، مردم ایران باید هزینه‌اش را بدهند. مردمی که این هزینه را با انقلاب مشروطیت می‌دهند، خصوصا آذری ها، بختیاری ها، گیلانی ها و همه دست به دست هم می‌دهند تا بتوانند به آن ناکارآمدی پایان دهند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: وقتی مردم به طرق مختلف از میدان خارج می‌شوند، نتیجه اش استبداد پهلوی است. رژیمی که هم به مردم ظلم کرد و هم سرباز بی چون و چرای آمریکا بود و این ملت را به بیگانگان فروخت، باز هم این ملت و مردم باید هزینه این کار را بدهند. امام مهربانی ها، مستضعفان و محرومان که جز برای خدا سخن نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت، محبت او در دل یکایک مردم سرزمین افتاد و خداوند رابطه امام (ره) را با مردم مستحکم کرد. به این ترتیب انقلاب اسلامی اتفاق افتاد.

وی افزود: همه با هم در ۱۲ فروردین سال ۵۸ رای خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی به صندوق رای ریخیتیم و عهد همه ما با هم این بود مردم در سرنوشت خودشان دخیل بوده و در عرصه های مختلف تصمیم گیر باشند.

قالیباف با بیان اینکه متاسفانه در گذشت زمان هرچه قدر فاصله گرفتیم، به تدریج و آرام آرام تاثیرات مردم در تصمیمات کشور کاهش پیدا کرد، گفت: دوران دفاع مقدس همه مردم به میدان آمدند و آن افتخار عظیم در بعد نظامی اتفاق افتاد به نحوی که یک متر از میهن اسلامی در اختیار دشمن قرار نگرفت. مردم مبارزه و مجاهدت کردند و با شهید دادن و مجروح دادن، ایستادگی کردند و جنگ را مدیریت کردند. اگر مردم نبودند، ارتش و سپاه قادر نبودند جنگ را اداره کنند چرا که مردم جنگ را اداره کردند.

قالیباف با بیان اینکه روزهای اول جنگ حتی برای داشتن یک خمپاره ۶۰ با برد ۱۲۰۰ متر محدودیت داشتیم، اما همین مردم، دانشگاه، اساتید، صنعتگران در کمتر سه چهار سال توانستند موشک بسازند، گفت:  همین تراشکاران صنعتی که در کنار خیابان موتور ماشین تعمیر می‌کردند، توانستند مهمات جبهه بسازند و زمانی که جنگ تمام نشده بود به موشک دسترسی پیدا کنند. آنها با تولید تکنولوژی توانستند مناطق نظامی دشمن را مورد هدف قرار دهند.

وی افزود: آنجایی که مردم در صحنه هستند، نشان دادند هم داریم، هم می‌شود و هم می‌توانیم. سوال امروز ما از دولت مردان این است که در کشوری با این همه سرمایه و ظرفیت‌های مادی و انسانی، چرا باید رکود بر اقتصاد ما سیطره پیدا کند؟ چرا امروز باید بیکاری آن چنان گریبانگیر خانواده‌ها شود که فرزندان شرمنده پدران و پدران شرمنده فرزندان خود باشند؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: امروز فاصله بین یک جوان بانشاط و فارغ‌التحصیل تا تبدیل شدن به یک معتاد کارتن خواب تنها در فاصله یک شغل در کمتر از یک سال است. امروز همه آمارها نشان می‌دهد ازدواج کاهش و طلاق افزایش پیدا کرده است. همچنین براساس آمارها بخش قابل توجهی از طلاق‌ها در همان سال‌های اول و دوم زندگی است. فاصله بین یک زندگی شیرین و با تداوم، با یک زندگی فروپاشی شده تنها در دو سال به معنی داشتن و نداشتن یک شغل است. چرا باید این اتفاق بیفتد؟

قالیباف با اشاره به اینکه امروز یک تعداد افراد فرصت‌طلب و منفعت‌طلب می‌خواهند با نفوذ، پارتی، ثروت، تهدید و تطمیع بیشترین منفعت را از سرمایه و انفال ملی در کشور ببرند، بدون اینکه هیچ کاری انجام دهند و تلاشی کنند، گفت: در شرایطی که در حوزه واردات و صادرات در سقف ۵۰ میلیارد دلار قرار داریم، نزدیک به ۲۵ میلیارد دلار قاچاق کالا صورت می‌گیرد، در حالی که تروریست‌ها به دنبال این هستند یک جلیقه انفجاری وارد کشور کنند و این جزیره امن را به هم بزنند، ولی قادر نیستند.

وی افزود: چطور می‌شود نزدیک به ۲۵ میلیارد دلار قاچاق از ریل‌ها و جاده‌ها وارد کشور شده و توزیع شود. شما باور می‌کنید در کشور این را کسی نفهمد و نداند، جز اینکه ۴ درصد حوزه نفوذ داشته و بقیه را تحت تاثیر قرار داده‌اند. خود ما در روستا زندگی کردیم و معنی کشاورزی را می‌دانیم. وقتی یک تولیدکننده محصولات کشاورزی و صنعت می‌خواهد کالای خود را وارد بازار کند، حتی نمی‌تواند هزینه‌های تمام شده خود را پوشش دهد و حداقل سود را می‌برد، اما چطور می‌شود مردم ما همین میوه را باید با گران‌ترین قیمت خریداری کنند. در این شرایط تولیدکننده تحت فشار قرار دارد و ۹۶ درصد مردم تحت فشار قرار دارند، چه کسی جز دلالان زالوصفت منفعت می‌برد؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه ما باید تلاش کنیم تا سایه سنگین این افراد را که جز ظلم به مردم کاری ندارند، از میان برداریم، اظهار داشت: نتیجه سایه وارداتچی‌هایی که اقلام مضر و غیرضروری وارد کشور می‌کنند، این است که شاهد این وضعیت بیکاری جوانان هستیم. در مقابل با این اقدام آنها  واردات کنندگان و تجار مومن، زحمت‌کش و میهن دوست ما ورشکست می‌شوند، ولی اینها هر روز پولدارتر می‌شوند.

قالیباف تصریح کرد: همه کارخانه‌داران و کسانی با رنج و زحمت در کشور، تولید ثروت می‌کنند، هر روز یک کارخانه یکی از پس از دیگری تعطیل می‌شود، اما این قاچاقچی‌ها و دلال‌ها هر روز پولدارتر می‌شوند. در ۲۹ اردیبهشت باید به این سیاست‌ها و حرکت‌ها پایان دهیم و فرصت ندهیم این روند در کشور ادامه پیدا کند، چرا که امروز جوانان ما فرصت کار ندارند.

قالیباف با بیان اینکه انقلاب اسلامی در آغاز به همت شما مردم و خون شهدا این فرصت را فراهم کرده، گفت: قالیبافی که در سن ۱۹ سالگی هیچ فرقی با بقیه جوانان نداشته، امروز پشت این تریبون ایستاده و مدعی است که می‌تواند خدمتگذار شما مردم باشد. این فرصت را انقلاب و مردم به قالیباف و قالیباف‌ها دادند، اما غصه ما اینجاست که چرا امروز جوانان این کشور امیدی به آینده خودشان ندارند؟ این جز سلطه این ۴ درصد برای خروج از مردم در عرصه مدیریت چیز دیگری نیست.

وی افزود: من به شما عرض می‌کنم ۴ درصدی‌ها با تاثیری که بر تصمیم‌گیری گذاشته‌اند، حتی در قانون‌گذاری، قانون‌شکنی، دور زدن قانون اثرگذاری می‌کنند. وقتی دولت روش دوری از مردم و اشرافی‌گری را سبقه خودش قرار دهد، نتیجه این می‌شود که این افراد رشد می‌کنند و فرصت‌های برابر اجتماعی و اقتصادی را از جامعه بگیرند، در ادامه شاهد هستیم که طبقات برخوردار و غیر برخوردار در جامعه شکل می‌گیرد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اظهار داشت: باید در ۲۹ اردیبهشت به این روند پایان دهیم و مردم را در صحنه اشتغال، سیاست، اقتصاد و فرهنگ وارد کنیم. بعضی افراد وقتی با مردم صحبت می‌زنند حرف از تحول ۱۰۰ روزه در اقتصاد می‌زنند، اما بعد از ۴ سال می‌گویند چه کسی قول ۱۰۰ روزه داده؟ این مسائل ۱۰۰ سال زمان می‌خواهد. حرف ما این است که این مردم و ملت نه صبر ایوب دارند و نه عمر حضرت نوح.

قالیباف خاطرنشان کرد: ما مطمئن هستیم که دولت مردم در کنار شما مردم می‌تواند کاری کند تا دست به دست هم دهیم و مشکلات مردم را حل و فصل کنیم. ما می‌توانیم، می‌شود و داریم و از این رو باید بر داشته‌های خودمان تکیه کنیم. به شما عزیزان مژده می‌دهم با برگشتن مردم در صحنه اداره کشور، دوباره زنگ‌های کارخانه‌های ما به صدا در آید و کارگران ما هر روز با عشق و نشاط از سحرگاهان تا پاسی از شب مشغول کار، تلاش و فعالیت شوند.

وی افزود: انشاءالله زمین‌های کشاورزی ما پربرکت‌تر از همیشه باشد، مردم ما نیز با خیال آسوده تولید خودشان را انجام دهند و دوباره شور، نشاط کار و فعالیت به کشور ما برگردد. انشاءالله به جای اینکه یک کشور وارداتی باشیم در آینده نه چندان دور کالاهای ایرانی را در اقصی نقاط دنیا خصوصاً بازارهای منطقه ببینیم و همین‌طور که ما قدرت دفاعی بالایی داریم، قدرت اقتصادی بالایی هم داشته باشیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری در پایان تأکید کرد: می‌توانیم به همه کارگران، معلمان، زحمت‌کشان، بازنشستگانی که زحمت کشیده‌اند و امروز شرمنده نوه‌ها، عروس‌ها و دامادهای خودشان هستند و مخصوصاً خانواده‌های نیازمند کمک کنیم و مثل همیشه افتخار را به ایران و ایرانی برگردانیم.

مطالب مرتبط

روی خط خبر

 • خالق «داستان اسباب‌بازی‌ها» مجبور به استعفا شد!
 • ریزش سنگ و ترافیک سنگین در جاده هراز
 • هلال احمر: محموله‌ای به سوریه نفرستاده‌ایم
 • اقدامات ارزنده بسیج در مناطق زلزله زده
 • علت حیرت پزشکان اروپایی از نوعی درمان در ایران
 • دلیل حمایت دولت از سه پیام‌رسان بومی چیست؟
 • قیمت نان را ۳۲ درصد افزایش دادند نه ۱۵ درصد/وزن نان را هم کم کردند
 • سیارک ناشناس با ظاهری عجیب /عکس
 • خشایار الوند از ساخت مستندی درباره تاریخ باشگاه استقلال خبر داد
 • گازگرفتگی مسافران کاروان زیارتی مشهد
 • ازدواج زوج زلزله زده در سرپل ذهاب
 • تصادف زنجیره ای در بزرگراه حقانی
 • آتش سوزی در کارگاه مبل در جاده ورامین
 • سهمیه کنکور برای داوطلبان مناطق زلزله زده
 • باند مدلینگ لباس در مشهد متلاشی شد
 • خواص و فواید آناناس برای سلامت و درد بدن
 • کشف مانتوی ۲۰ میلیونی شیرین و فرهاد /عکس
 • افزایش تولید آیفون X در سال ۲۰۱۸ /عکس
 • توضیحات رحمانی فضلی درباره زلزله غرب کشور
 • واحدهای صنفی محل تجمع اراذل و اوباش نیست
 • هشدار؛ خطر گازگرفتگی در کمین زلزله زدگان!
 • ۵۵ کیلومترمربع از مساحت تهران در حریم گسل‌هاست/ چه بلایی‌سر ۱۰۱برج و ۷۰گود پرخطر تهران در زلزله می‌آید؟
 • خطر ورشکستگی تأمین اجتماعی چقدر جدی است؟
 • حمل سلاح سرد در چه‌صورت جرم تلقی می‌شود؟
 • متهم فراری صندوق ذخیره فرهنگیان در آلمان
 • ممنوعیت عکسبرداری برای کارت ملی در دفاتر پست و پیشخوان دولت/ واکنش ثبت احوال
 • پیلِ زلزله‌ی ازگله
 • دختری که اسیر یک هوس شیطانی شد
 • متهم خیرنما را شناسایی کنید
 • مجازات‌ های سنگین، کودک‌ آزاری را از بین نمی‌برد