جدیدترین اخبار
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶ کد خبر :85077

دولت جدید و مانیفست انقلاب اسلامی

در روزهایی که دوازدهمین دولت در جمهوری اسلامی ایران سکان اجرایی کشور را در دست می گیرد، مهم ترین نقشه راه برای دستیابی به اهداف، مطالعه سخنرانی های رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر حضرت امام (ره) و در دیدار با دانشجویان و دولتمردان است.

در روزهایی که دوازدهمین دولت در جمهوری اسلامی ایران سکان اجرایی کشور را در دست می گیرد، مهم ترین نقشه راه برای دستیابی به اهداف، مطالعه سخنرانی های رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر حضرت امام (ره) و در دیدار با دانشجویان و دولتمردان است که حاوی مطالب بسیار مهمی در حرکت آینده انقلاب می باشد. در این یادداشت با مبنا قرار دادن آنها تلاش کردیم کنکاشی بیانیه انقلاب اسلامی که به نوعی حکم نقشه راه را دارد داشته باشیم.

انقلاب اسلامی مردم ایران آخرین سال های دهه چهارم خود را سپری می‌کند و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان مسائل سیاسی- اجتماعی و فرهنگی، انقلاب کماکان بر محور آرمان‌ها و مبانی اولیه خود که حضرت امام (ره) ترسیم کرده بودند، تحت رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری با پایبندی به اصول خود حرکت می کند، اگرچه ممکن است به جهت نیازهای جدید، اقتضائات و تغییرات محیطی، انعطاف و تغییر روش‌هایی هم داشته باشد، اما با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب که به صورت متواتر نیز بیان داشتند «همت ما، هدف ما، آرمان ما همین است که امام بزرگوار معین کرد، ما دنبال این آرمان حرکت می‌کنیم. اصول امام یک اصول تمام نشدنی و کهنه نشدنی است.»

بی تردید برای حفظ اصول و آرمان‌های انقلاب، درک درست و فهم نگرش ها و دیدگاه‌های امام (ره) و رهبر معظم انقلاب بسیار حائز اهمیت و بهترین چراغ راه حفظ آرمان ها و حرکت در مسیر درست و انقلابی است.