جدیدترین اخبار
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۱ اجتماعی کد خبر :82937
فرماندار شمیرانات:

میدان تجریش سنگفرش شود

فرماندار شمیرانات با تاکید بر اینکه بازار و مرکز تجریش دیگر ظرفیت تردد خودرو را ندارد گفت: باید از میدان اول به سمت میدان دوم تجریش سنگ‌فرش شود و از تردد خودروها جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا، عزت‌الله خانمحمدی در نشست خبری امروز چهارشنبه بااشاره به معضل ترافیک در سطح شهرستان شمیرانات گفت: امروز در حوزه شهری شمیران ترافیک واقعا اذیت‌کننده شده است. ۵۵ هزار نفر جمعیت در شمیران ساکن هستند و وجود ۳۰۰ هزار نفر به صورت شناور در این محدوده حضور دارند. این در شرایطی که ساختار خیابان‌های شمیران نیز به دلیل قیمت بالای زمین قابل تغییر و جراحی نیست. لذا راهکار اصلی که مطالبه ما از شورا و شهرداری آینده این است، استفاده از فضای زیرسطحی است. ما باید به زیر زمین برویم و در این مسیر باید توسعه مترو از شهرک قائم به سمت چهارراه پارک وی و از آنجا به سمت مرکز شهر محقق شود.

وی تاکید کرد: بازار و مرکز تجریش دیگر ظرفیت تردد خودرو را ندارد لذا باید از میدان اول به سمت میدان دوم تجریش سنگ‌فرش شود و از تردد خودروها جلوگیری شود. بی‌تردید راه‌حل ترافیک شمیرانات استفاده از فضای زیرسطحی است.

حتی یک مورد تصرف جدید در اراضی ملی و دولتی نداریم

خانمحمدی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به موضوع ساخت و سازهای غیرمجاز و مقابله با این کاربری‌ها در این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: در حوزه ساخت و سازهای غیرمجاز به ویژه در اراضی ملی و دولتی به صورت قاطع و جدی اقدامات خود را پیگیری کرده‌ایم و مصمم هستیم در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع تصرفات باقیمانده اقدام کنیم. البته احکام قضایی در این حوزه که به صورت بلااجرا باقی مانده باشد، نداریم. پرونده‌های که ساماندهی شده‌اند منتظر حکم قضایی هستند که به محض صدور حکم که نسبت به اجرای آنها اقدام خواهیم کرد.

به گفته وی، ۳۸۰ هکتار از اراضی دولتی رفع تصرف شده است و ۹۰ هکتار از اراضی کشاورزی که تغییر کاربری داده بودند نیز به حالت اولیه بازگردانده شدند. همچنین ۲۴۰۰ هزار پرونده در حوزه اراضی ملی و دولتی ساماندهی شده‌اند که برای اجرای احکامی که در آینده صادر خواهد شد به همکاری و هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط و یک عزم ملی نیازمند است.

فرماندار شمیرانات تاکید کرد: امروز حتی یک مورد تصرف جدید در اراضی ملی و دولتی نداریم و هرچه که هست مربوط به ۱۵ سال گذشته بوده است. برای اینکه بتوانیم به سرعت روال رفع تصرفات و صدور احکام را طی کنیم که در نتیجه آنها میلیاردها تومان ثروت عمومی به دولت بازگردانده شود نیازمند اهتمام دستگاه‌های استانی و ملی هستیم. امروز بازدیدهای میدانی در سطح شهرستان انجام می‌شود اما برای تحقق بهتر مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز نیازمند اجرای طرح کاداس هستیم. بی‌تردید این طرح را کار برون رفت از شرایط موجود است.

خانمحمدی ادامه داد: ضرورت دارد این طرح عملیاتی شود و امیدواریم با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط این امر در دستور کار قرار گیرد که یک اقدام زیرساختی محسوب می‌شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به لزوم حضور نماینده حاکمیت در جلسات بررسی طرح‌های جامع شهرها و روستاها در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود: باید در این طرح‌ها همه ملاحظات در نظر گرفته شود. در حوزه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در زمین‌های شخصی طی سه سال اخیر حدود ۱۰۰۰ مورد تخریب داشته‌ایم. اخیرا نیز حدود ۸ هکتار در عرصه سهام کشاورزی رفع تصرف و تغییر کاربری داشتیم.

فرماندار شمیرانات درخصوص پروژه‌های تکمیل شده که در هفته دولت در سطح شهرستان شمیرانات به بهره‌برداری خواهند رسید، گفت: ۱۱ دستگاه اجرایی، ۳۵ پروژه با هزینه‌ای بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان برای بهره‌برداری در هفته دولت معرفی کرده‌اند. این پروژه‌ها در حوزه‌های جهاد کشاورزی، آب رسانی، شهرداری‌های شهرستان، سازمان امور عشایر هستند.

در شمیرانات دپوی کالای قاچاق نداریم

در تشریح اقدامات مقابله‌ای با قاچاق کالا به ویژه میوه در سطح شهرستان شمیرانات گفت: برای مبارزه اساسی با قاچاق کالا باید دو محور منبع اصلی توزیع کالای قاچاق و مسیر نفوذ آن مسدود و مورد توجه جدی قرار گیرد. ظرف چهار سال گذشته اقدامات موثری در سطح استان تهران انجام شده اما مبادی ورودی قاچاق در سطح کشور و همچنین استان تهران باید کنترل آنها مورد بازبینی قرار گیرد.

وی افزود: در سطح شهرستان شمیرانات دپوی کالای قاچاق نداریم و تنها بحث مصرف کالاهای قاچاق وجود دارد که آن نیز در حال پیگیری است به شکلی که جلسات ستاد مبارزه باقاچاق کالا به طور مداوم برگزار می‌شود و بازدیدهای میدانی منظم با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله تعزیرات حکومتی و پلیس در حال انجام است.

فرماندار شمیرانات درخصوص عرضه مستقیم محصولات باغی و زراعی شهرستان شمیرانات، به برگزاری سومین دوره جشنواره گیلاس در سال جاری اشاره کرد و افزود: جشنواره گیلاس در سطح شهرستان برای سومین دوره برگزار شد تا این ظرفیت شهرستان شمیرانات معرفی شود. در حال حاضر حدود ۸۰۰۰ هکتار زمین زراعی در سطح شهر شمیرانات وجود دارد که در همین مساحت ۶۳ هزار تن تولید گیلاس وجود دارد که این رقم بی‌نظیر است. در حقیقت هدف از برگزاری جشنواره معرفی ظرفیت‌های موجود در سطح شهرستان شمیرانات است.

فرماندار شمیرانات با اشاره به پلمپ برخی واحدهای صنفی به دلیل تخلف و فروش کالاهای قاچاق گفت: اقدامات ما در حوزه مقابله با کالای قاچاق باید همراه با ملاحظات اجتماعی و سیاسی باشد لذا در این حوزه سه گام ترسیم شد به شکلی که در گام اول واحدها و اتحادیه‌های صنفی درخصوص فروش کالای قاچاق توجیه می‌شوند، در گام دوم به آنها اخطار و در مرحله آخر با آنها برخورد خواهد شد.

خانمحمدی تاکید کرد: با واحدهای صنفی در آینده نزدیک جلسه‌ای خواهیم داشت و موضوع فروش و عرضه کالای قاچاق را با آنها مطرح خواهیم کرد و بر این موضوع تاکید خواهد شد که فروش برخی از کالاهای قاچاق عملکرد واحدهای صنفی شهرستان را زیر سوال خواهد برد و قطعا عرضه برخی از میوه‌ها اگر انجام نشود، هیچ اتفاقی نمی‌افتد، لذا تلاش خواهیم کرد این واحدهای صنفی را مجاب به همکاری در حوزه کنترل و مقابله با کالاهای قاچاق کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود درخصوص توسعه گردشگری در سطح شهرستان شمیرانات گفت: تولید محصولات باغی و زراعی و توسعه گردشگری دو حوزه اصلی توسعه شهرستان محسوب می‌شوند لذا باید برنامه‌ریزی دقیقی برای آنها داشته باشیم، اما در این راستا باید ابتدا برخی از بخش‌های سطح شهرستان شمیرانات در حوزه گردشگری تعیین تکلیف شوند. ظرف سال‌های گذشته اقدامات ارزشمندی انجام شد اما به دلیل برخی از موانع بعضی از تصمیم‌گیری‌ها عملی نشده‌اند. در حال حاضر روستایی در شهرستان شمیرانات وجود دارد که برای گردشگری و اجرای برخی پروژه‌ها مصوبه هیات دولت دارد اما مانع اصلی قوانینی است که برخی از دستگاه‌ها از جمله محیط زیست، منابع طبیعی و آب منطقه‌ای علی‌رغم وجود مصوبه هیات دولت بر آنها اصرار دارد.

فرماندار شمیرانات ادامه داد: باید زمان تصویب طرح‌های گردشگری، ملاحظاتی که امروز توسط این دستگاه‌ها در نظر گرفته می‌شد، مورد توجه قرار می‌گرفت، امروز در حوزه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری نگاه‌های متفاوتی برای توسعه گردشگری وجود دارد.

روی خط خبر

 • واکنش احسان علیخانی به دریافت پول از موسسه ثامن الححج
 • خواننده تیتراژ «بانوی سردار» انتخاب شد
 • خواننده محبوب کشورمان سلامتی اش را به دست آورد
 • یک جسد باقی حادثه سنندج شناسایی نشد
 • آخرین خبر از تعداد مسمومان آب آلوده در نوشهر
 • پوتین: رابطه با آمریکا بدتر از دوره جنگ سرد است
 • پایبندی به توافق نفتی اوپک و غیراوپک کاهش یافت
 • نفت ساز ناکوک زد
 • ۳۰درصد تریاک افغانستان از مسیر ایران به اروپا می‌رود
 • حل مسائل ثبت سفارش فعالان اقتصادی در مناطق آزاد
 • پولی که فعالان اقتصادی به دلالان ارز دولتی می‌پردازند
 • حمایت نمایندگان و کارشناسان از طرح شفافیت رییس‌جمهور
 • عبدی: اگر نوبخت نرود، تغییرات فایده‌ای ندارد
 • خرید ۱۸میلیارد دلار تیتانیوم توسط بویینگ از روسیه
 • وضعیت اقتصاد کشور جنگی است!
 • سفر هیات بلندپایه نظامی ایران به سوریه، ترکیه، روسیه و پاکستان، قبل از اجرایی شدن تحریم‌های آمریکا؛ ماجرا چیست؟
 • نامه وزیر بهداشت به رئیس کل بانک مرکزی: اسامی کسانی که برای دارو و تجهیزات پزشکی، ارز دولتی گرفته‌اند، اعلام کنید
 • اعزام تیم اربابان سلاح نیروی زمینی سپاه به مسابقات نظامی روسیه
 • ترکیه و آمریکا موضوع تحریم‎های ایران را بررسی می‎کنند
 • پیش‌بینی افزایش برای رشد اقتصادی زیر دو درصدی عربستان
 • کاهش رشد اقتصادی کره جنوبی
 • جرم و جنایت در انگلیس همچنان رکورد می‌زند
 • گران‌ترین خانه‌های دوبی چه قدر می‌ارزند؟
 • هشدار به شاخ‌ها و کری‌خوان‌ها
 • فائز السراج پارلمان طبرق لیبی را به کارشکنی در برگزاری انتخابات متهم کرد
 • ساماندهی سواحل بر اساس قوانین وجود دارد
 • ایجاد زیرساخت صادرات برق ایران به افغانستان
 • برنده جایزه ادبی «آرتور سی.کلارک» معرفی شد
 • تغییرات در دولت به تغییر رئیس کل بانک مرکزی ختم می شود
 • محوطه‌ی «کاخ ساسانی» ساماندهی می‌شود