سخنان رئیسی درباره “کاسپینی‌ها” که از رادیو ایران حذف شد + صوت

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۳  /   /  کد خبر: 8164
سخنان رئیسی درباره “کاسپینی‌ها” که از رادیو ایران حذف شد + صوت

سخنان حجت الاسلام رئیسی درباره مشکلات کاسپینی‌ها از آرشیو رادیو ایران حذف شد.

بخشی از سخنان حجت الاسلام رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم، از آرشیو رادیو ایران حذف شده است.

این کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در بخشی از سخنان خود درباره مشکلات برخی اعضای موسساتی همچون ثامن الحجج و کاسپین سخن به میان آورده که در ادامه متن آن از نظر می‌گذرد:

رئیسی: متاسفانه شاهد آن هستیم که  هر روز مردم درگیر یک موسسه می‌شوند، یک روز موسسه پدیده، یک روز ثامن‌الحجج، یک روز کاسپین و در اجتماعات و اعتراضات خود از مسئولان سوال می‌کنند و می‌گویند که شما شاهد بودید این موسسات پول مردم را جذب می‌کنند، شاهد بودید توانایی اینکه سرمایه مردم را در جهت اقتصادی و تولید و سودآوری هزینه کنند را  ندارند و شاهد بودید که این موسسات می‌گویند که دارای مجوزهای قانونی هستند و یا اینکه می‌گویند ما می‌توانیم پول مردم را به شکل قانونی از آنها اخذ کنیم.

پس چطور اتفاق افتاد که در مقابل چشم همه یک موسسه‌ای آمد و پول مردم را جمع کرد و بعد از مدتی معلوم شد که توانایی لازم را ندارد و مردم بیچاره شدند. خوب این مجموعه‌ای که باید نظارت کند چکار می‌کرد؟ بله درست است قوه قضائیه نیز باید ورود کند، اما  اگر قوه قضائیه نیز برخورد کند با آن موسسه و اشخاص متخلف را نیز بازداشت و زندانی کند، باز هم مشکل مردم حل نمی‌شود و مردم پولشان را می‌خواهند.

سالها دغدغه من این موضوع بوده است و از وقتی که در سازمان بازرسی کل کشور بودم آسیب‌های بخش‌های مختلف دولت و کشور را رصد می‌کردم و حتی ۳ بار به طور رسمی سازمان‌ها و وزارتخانه‌های کشور را در منظر همه دولتمردان قرار دادیم و وضع آسیب‌شناسی در دستگاههای دولتی را ارائه کردیم و حتی راهکارهای آسیب‌زدایی را نیز در اختیار آنها قرار دادیم که بنده معتقدم با این راهکارها می‌توان آسیب‌های موجود را زدود.

موضوع فساد اقتصادی موضوعی است که سال ۷۴ بوده، سال ۸۴ هم بود و سال ۹۴ نیز ادامه پیدا کرده و هنوز مسئله پرونده‌های کذایی اتفاق می‌افتد و پرونده‌های فساد در حال مطرح شدن است.

بنده معتقدم یک بار باید از یک سوراخ گزیده شویم. اگر مومن چند بار از یک سوراخ گزیده شد این نشان می‌دهد که دیگر مشکل از بی‌توجهی خود اوست. به نظرمن با یک مدیریت جهادی و جدی می‌شود در راستای آسیب‌زدایی یک اقدام بسیار ماندگاری انجام داد که انشاءالله خدماتی که امروز دولتمردان در گوشه کنار این مملکت انجام می‌دهند بتواند آثار و جلوه‌های خوب خودش را داشته باشد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها