مسئولان سازمان تامین اجتماعی قول اصلاح احکام بازنشستگان پیش از موعد را دادند

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴  /   /  کد خبر: 687
مسئولان سازمان تامین اجتماعی قول اصلاح احکام بازنشستگان پیش از موعد را دادند

نماینده بازنشستگان پیش از موعد گفت: مسئولان سازمان تامین اجتماعی قول دادند مصوبه قانونی اصلاح احکام مستمری بازنشستگان پیش از موعد را پس از کار کارشناسی اجرا کنند.

‘منصور دشستانی’ افزود: در دیداری که با برخی از مسئولان سازمان تامین اجتماعی داشتیم ،‌موضوع نگرانی بازنشستگان مشمول این مصوبه در مورد زمان اجرای آن با توجه به احکام قانون برنامه ششم توسعه و بند مرتبط با این قشر (بند«ت »ماده ۲۸) مطرح شد که مسئولان مربوطه اعلام کردند که این قانون اجرا و احکام این دسته از بازنشستگان اصلاح خواهد شد؟
وی اظهار داشت:با هماهنگی حراست سازمان تامین اجتماعی جلسه ای ، با حضور نمایندگان بازنشستگان پیش از موعد و تعدادی از مسئولان سازمان تامین اجتماعی ، شامل رئیس کل اداره مستمری ها و معاونت اداره کل حقوقی برگزار شد و مسئولان سازمان تامین اجتماعی اظهار داشتند به قانون تمکین خواهند کرد و فقط به فرصت برای کار کارشناسی نیاز دارند.
دشتستانی افزود: قرار شد، پس از انجام کار کارشناسی، هماهنگی لازم با نمایندگان بازنشستگان انجام و نتیجه اعلام شود .
دشستانی گفت: نامه ای به امضای شماری از بازنشستگان پیش از موعد که خطاب به رئیس سازمان تامین اجتماعی تنظیم شده بود،‌تحویل مسئولان سازمان داده شد.
وی یادآور شد: مسئول مربوطه با اعلام اینکه درخواست شما به مدیریت سازمان منعکس خواهد شد اعلام کرد، تا این لحظه لایحه برنامه ششم برای اجرا به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ نشده است.
لازم به یادآوری است که به استناد قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مورخ پنجم شهریور ماه سال ۸۶ که ۱۲هزار نفر از سازمان های دولتی و غیر دولتی از طریق سازمان تامین اجتماعی بازنشسته شدند، سازمان تامین اجتماعی مستمری آنان را بر اساس میانگین دو سال آخر سنوات خدمت محاسبه کرده بود در حالیکه سازمان بیمه تامین اجتماعی سنوات ارفاقی را بر اساس آخرین حقوق مشمول کسور بیمه دریافت کرده بود.
بنابر بند ‘ت’ ماده ۲۸ قانون برنامه ششم توسعه ، سازمان تامین اجتماعی موظف شده است مستمری بازنشستگان پیش ازموعد را بر اساس میانگین دو سال آخر بیمه پردازی سنوات ارفاقی از تاریخ بازنشستگی آنان محاسبه و پرداخت کند.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها