جزئیات قرارداد ۲.۵میلیارد یورویی ایران با مسکو

۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۹  /   /  کد خبر: 66738
جزئیات قرارداد ۲.۵میلیارد یورویی ایران با مسکو

مدیرعامل ایدرو با اشاره به اینکه شرکت تازه‌تأسیس به‌صورت ۸۰درصد روسی و ۲۰درصد ایرانی است، گفت: این قرارداد با سرمایه‌گذاری ۲.۵میلیارد یورویی انجام خواهد شد و طرف روسی با خرید یک کارخانه واگن‌ساز داخلی شروع به تولید واگن خواهد کرد.

به گزارش  تسنیم، منصور معظمی در مراسم امضای قرارداد تولید مشترک واگن بین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) و شرکت ترنس مش هولدینگ روسیه با اعلام اینکه از محورهای مهم این قرارداد استفاده حداکثری از تولید داخل است، اظهار داشت: مدیریت در این قرارداد چرخشی است و تأمین مالی هم توسط طرف روسی انجام شده است.

معظمی با اشاره به اینکه شرکت تازه‌تأسیس به‌صورت ۸۰ درصد روسی و ۲۰ درصد ایرانی است، ادامه داد: این قرارداد با سرمایه گذاری ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورویی انجام خواهدشد.

وی افزود: طرف روسی با خرید یک کارخانه واگن ساز داخلی شروع به تولید واگن و سرمایه گذاری داخلی خواهد کرد.

رییس سازمان گسترش ادامه داد: با توجه به تأکید دولت و الزامات برنامه ششم توسعه و البته مصوبه شورای اقتصاد برای ساخت ٢هزار واگن مترو، این شرکت روسی برای ساخت این واگن‌ها هماهنگی‌های لازم را با ایدرو باید انجام می‌دهد.

وی نیاز کشور به واگن را ۸ تا ۱۰ هزار واگن طبق اعلام وزارت کشور خواند و افزود: همکاری با روسها یک فرصت برای کشور روسیه و ایران است و امیدواریم این همکاری سرآغاز یک همکاری گسترده بین دو کشور باشد.

بدون دیدگاه

آخرین اخبار

پربیننده ترین ها